Mindig TV?!?

Indította Gyurmaúr(fi-relé), 2013. augusztus 15., 21:02:04 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Sziasztok!

Napokban szereztem be egy mindig TV-s settop boxot, melyhez annak rendje és módja szerint vettem egy külső antennát. Mivel Siófokon a 4. emeleten lakom, Nyugatra néző terasszal, ezért gondoltam úgy, hogy ide biztosan jó lesz a külső antenna, hiszen az előttem lévő ház is 4 emeletes, a teraszról rálátni Tihanyra -sajnos a Kab hegyre nem-,ergo így tutira menni fog a készülék behangolása. Sajnos, csalódottan vettem tudomásul, hogy még így sem ment a téma, úgyhogy ha nem sikerűl holnap sem néminemű technikai support segítségével behangolnom, akkor visszaviszek mindent a boltba és egyenlőre nyema TV-zés... Úgy hiányzott nekem ez a digitális átállás mostani időzítése, mint púp a hátamra!!! Ha van valami ötletetek, esetleg sk tapasztalatotok, akkor azt megköszönöm... :(

nyaki

Hali!
Örülj neki, hogy nem fogod nézni a sok idétlen hazugságot és néphülyítő műsort és "híreket". Én már idestova 3 éve nem nézek TV-t és sokkal tisztábban látom a világot. ;)

by_ron

Szia,

Ahogy nézem, pont siófok mellett keleten van az adó és a Kab-hegyen kívül semmi a környéken.
Tippre, ha nem tudsz kelet felé kinézni arra a toronyra, akkor kis esélye lesz a dolognak...

Gyurmaúr(fi-relé)

nyaki, ha nem gáz, akkor köszi, de az ilyen véleményekre nem vagyok kíváncsi! Azt gondolom, hogy 42 évesen, 2 nyelv tudással, valamint egy villanyász, ill egy gazdaság-mérnöki végzettséggel tán el tudom dönteni, hogy mit nézzek és mit nem! szerencsére ez már egy ideje nem okoz gondot...
by_ron; sajnos az van, hogy a kecóm valóban k-ny fekvésű, de mivel mind a keleti, mind a nyugati oldalon van 1-1 ugyanolyan magas épület ezért istenigazából egyik adóra sem látok rá, úgyhogy ma szépen visszaviszem a boltba a set top boxot, valamint az antennát is a koax kábellel (10m-es csomagot kellett vennem, mert csak olyan kiszerelés volt, még jó, hogy nem úgy kezdtem, hogy önfeledten szét vagdostam, hanem először inkább próbáltam, hogy egyáltalán van-e megfelelő jel...) egyetemben. Egyébként beszéltem ma az nnhh-val, ahol azt mondták, hogy sajnos nem garantálható mindenhol mindenkinek, hogy képes lesz még akár vmi puccos külső antennával és esetleg a legdrágább set top box-al fogni az adást, tehát igencsak sérül az az alkotmányos jogom, hogy hozzájuthassak a 7 db ingyenes csatornához. Szóval, menni fog egy csúnya hangvételű mail az nnhh-nak!

Szirty

Helló Gyurmaúr(fi-relé)!

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. augusztus 16., 15:33:19 DÉLUTÁN
nyaki, ha nem gáz, akkor köszi, de az ilyen véleményekre nem vagyok kíváncsi! Azt gondolom, hogy 42 évesen, 2 nyelv tudással, valamint egy villanyász, ill egy gazdaság-mérnöki végzettséggel tán el tudom dönteni, hogy mit nézzek és mit nem!

Én meg azt gondolom - már ha belefolyhatok, hiszen nyilvános fórumon háborogsz - hogy tekintsd inkább baráti jótanácsnak amit írt!

Leírhatnád,  hogy pontosan miféle antennát és beltérit vettél. Cseppet sem lényegtelen.
A lefedettségi térkép szerint siófok jól el vna látva (én a piros területeken szoba antennával is fogtam mindigtv-t).



Gyurmaúr(fi-relé)

Szirty, köszi a térképet, illetve a hozzászólást! Ha nem haragszol, akkor nyaki kommentjével továbbra sem fogok azonosulni, mert nem azért írtam a fórumra, hogy ilyen kaliberű kommenteket, hanem azért, hogy építő jellegű -mint amit te küldtél- kapjak. A lényegre térve; a set top box típusa: TV STAR T1030 HD USB PVR, az antenna pedig ISKRA BP-20 (20 elemes) DVB-T külső antenna, 7.5 dB-es.

nyaki

Hali Gyurmaúr(fi-relé)!
Tényleg csak jó tanácsnak szántam és nem sértegetni akartalak. ;)
Nyilván mindenki maga dönti el, hogy az információt honnan és milyen minőségben veszi magához.
Az antenna témához pedig csupán annyit fűznék, hogy sajnos nagy még a kuszaság a készülékek és azok beállításai között. Dandármunkában próbálják a lemaradást behozni, de ha mindenképpen tájékozódni szeretnél a jelenlegi helyzetről és a műszaki lehetőségekről, akkor az alábbi linkek olvasásával és értelmezésével, sok hasznos infóhoz juthatsz:
http://elektrotanya.com/?q=hu/content/mindig-tv-atallas
http://elektrotanya.com/?q=hu/content/mindig-tv-veteli-problemak
http://elektrotanya.com/?q=hu/content/mindig-tv-belteri-egyseg
Sok sikert!

Gyurmaúr(fi-relé)

rászűrtem a pontos cím alapján és sajnos az van, hogy esetleg tetőantennával lenne némi esélyem fogni, ugyanis a térképen totál fehér foltos az a rész! Tehát a terasz korlátra erősített külsővel gyakorlatilag 00 esélyem van, hiába a 4. emelet... 

Szirty

Üdv!

Nem vagyok szakértő a témában, de keresgélve azt találtam, hogy oda egy kb. 28dB-es antenna kellene.
Hány emeletes a ház? :-)

NagyPS

Tetőre kitudsz jutni? ha igen van e ott egy antenna árboc? ha van arra kell feltenni egy olyan tetőantennát ami távolról megtáplálható és rendelkezik erősítővel. Onnan valahogy lépcsőház levezetni a lakásba az antenna kábelt. Máshogy nem fog menni.