Okozhat-e problémát a villamos berendezésen modosítás?

Indította coyote2, 2015. február 09., 23:26:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Marton

Szeretném tisztázni ezeket a mondatokat, szerintem itt két dolog van keverve:
Idézmegszakitora van csatlakoztatva a null fesz védelem.
IdézA null fesz védelem egy 1 modulos vészgombon át van vezetve.
Számomra a nullfesz védelem pl. egy öntartásos mágneskapcsoló jelenti, mellyel megoldható a hálózat kimaradás utáni önálló újra indulás.
De szerintem itt a nulla vezető valamilyen ok miatti megszakításáról ill. annak szűkségéről van szó.

coyote2

Valoszinüleg gyorsan akartam irni, a lényeg, hogy a nullfesz védelem a 4 polusu megszakitora van ra csatlakoztatva, igen az egy mágneskapcsolo, melyet a merli gerin gyártott, a vészgomb ugye sorba van kötve ezzel ha megnyomod a gombot vagy áramkimaradás van, akkor a megszakitot leoldja.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2

Lefotoztam őket, de gép elé nem kerültem még. Tudom, hogy másabb ha látod, de igyekszem feltölteni ugy egyszerubb. Este remélem korabban haza érek már.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

980POWER

Szóval egy 4 pólusú mágneskapcsoló dukálna. Ha jobban megnézed az újfajta mágneskapcsolókat, van olyan köztük amelyiknek a főáramköri pólusai megegyeznek a vezér áramköri pólusok adottságaival, akkor már csak az a kérdés, hány ampernek megfelelő kell. Azt hiszem a régiek közül a DIL 0052 ilyen volt, de nem merem biztosra venni.

Gyurmaúr(fi-relé)

Így igaz, a "jó öreg" Ganz KK-s mágneskapcsingerek, kontaktorok közt van ám 4 pólusú, nem véletlenül... Tudomásul kell venni, hogy ha egyszer a mérnök úgy tervezte az adott gépet, hogy annak vezérlését 4 pólusú kontaktor/mágneskapcs lássa el, akkor az kell. Ez kábé ugyanaz, mint a 4 pólusú kismegszakító, azt sem véletlenül gyártják... Ha jól tudom az EATON/MÖLLER, sőt a Schneider Electric termékskálájában is van kalapsínre pattintható moduláris 4 pólusú kontakter/tár/tor?!  ::)

coyote2

Jaja megnézem őket es probalunk pontott tenni a problémára végre.
Köszönöm a segítséget. A képeket azert felrakom, hogy lássátok mi is valojaban az egész.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2


Szirty

Üdv 980POWER!

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2015. február 12., 22:59:41 DÉLUTÁN
Általában ritkán alkalmazunk olyan biztosító berendezést ami a nullát is megszakítja, amennyiben mégis az van, annak nyomos oka van

Az eredeti kérdéshez szorosan nem tartozik, csak eszembe jutott:
A betáplálás oldalon elhelyezett áramvédő kapcsoló elég nyomós ok szerinted a nullát is megszakító kismegszakítós leágazások kiépítésére?

Simon Endre

Igen, bár én inkább utána tenném, mert szerelések esetén a nulla-PE vezetékek kényszerű (pl. kábelvágás) vagy véletlen összezárása terhelt hálózatnál a (közös) ÁVK-t leoldja. Az eredeti cél természetesen a leválasztás volt. A kétsarkú leválasztás előírása miatt a 80-as években uszodák, sportlétesítmények búrás és kézi hajszárítói, (dugaljzatai) elé kötelező volt ilyeneket felszerelni. Akkor az ÁVK még luxusnak számított, pedig az kellett volna ! Egyébként volt akkor 3f 40 A-es 20mA-es NDK gyártmányú borsos áron, felvonulási szekrényekben volt kötelező, illetve használatos.

coyote2