Motorindítás...

Indította savair, 2012. július 25., 21:05:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Simon Endre

Kapcitásmérő műszerrel vagy váltóáramú áramméréssel ahol 230 voltnál kb 72. mA áram folyik mikrofarádonként

Simon Endre

Faxinak;
A tekercs, (ha egyáltalán az) lehet soros LC fázistoló része is oda nagyon kis kondi elég de nagyon hatásos indítási mód, ott bizony a kondi nagyon a határon üzemel ilyen összeállításban mértem rajta 700(!) voltot is és természetesen durrogott is.

sivitó nak;
A terménydarálók történelmét ismerem, volt ezekben kapcsoló nélküli csak nyomógombos változat VS és SÁV relével és betekercselt indító ellenállással (sárgaréz  huzallal) és villásdugós leállítással. Az indító kondis változat már modernebb kivitel ebben van gombtalanított változat indító áramrelével és van kondi helyett manganinos kerámia testes előtét ellenálással, indításakor füstölt benne a por. Tekintettel a magas fordulatszámra az indítás jellemzően felügyelettel ésszerű, viszont az áramkimaradás a nyitott rekesztő miatt sok leégés okozója, mert ráindit a beszorult forgórészre. A termikus védelem ezekben nem járatos a önvisszaállóhoz relé (mágneskapcsoló) is kellene a reteszelődő meg még egy kezelőszerv és ilyet nem építenek bele (a vidékieknek?) mert előbb-utóbb ki leszen iktatva. Találkoztam  "buhera" kapcsolással abban a gyárilag  beépített VS relét legyengített rugózattal a segédtekercs generált feszültsége tartotta behúzva és áramkimaradásra, beszorulásra azonnal leállt, viszont elég sokat kellet várni a teljes felpörgésíg, mert a segédtekercsen a 150-160 volt létrejöttéhez 5-10 mp is kellett. Ezt természetesen nem szüntettem meg mert nagyon praktikusnak találtam csak rendbeszedtem a barkács szerelést, egyébként csak egy (hideg) forrasztás volt leesve a reléről.

faxelektro

Így néz ki szétszedve a kapcsoló egy monofázisos kapcsoló meg egy nem tudom micsoda amiből kettö darab vezeték jön ki.Ezek nélkül a motor direkt bekötve szépen felpereg és működik 5.8Amperrel de négy-öt perc után elég erősen felmelegedik de az amper nem változik mikor már szinte forró a motor akkor sem,ha pedig vissza kötöm a kapcsolót meg a másikat akkor a motornak nincs meg a fordulta. jelzem mikor rendesen megy a kapcsoló nélkül nagyon nagy a fordulat.

faxelektro

Semmi olyan csavar nincs,hogy szétszedjem holnap szétfogom barmolni valamiképp meg kell nézzem mi van benne.

faxelektro

Vissza raktam mindent a helyére a két vezetéket nem kötöttem be vágtam a fűrésszel elég sokat a motor kimelegedik de működik az alsó képen látható kütyű azt most sem tudm mi lehet kondenzátor vagy ellenállás de ha bekötöm jobban melegszik a motor csak is az lehet a beteg.

faxelektro

Egy tejbegyűjtőben található tartály keverő motorja 1456 Wattos-380V hány ampert vesz fel induláskor mivel az a gond,hogy tanya lévén több esetben van áramszünet és szeretnének egy generátort és milyen teljesítményű legyen? 

Üzenet összefûzve: 2017. október 31., 21:20:31 DÉLUTÁN

Bocs,tévesen írtam 4560-watt 380 volt ami kb 12Amper működés közben, induláskor 3x12 ami 36Amper . Igy van vagy jobb lesz ha kimegyek és meg mérem egy ampermérő fogóval.

Sztrogoff

Gyanús, hogy ez a 4560 úgy jött ki, hogy a 380 és a 12 szorzata...

faxelektro

Pedig ugy jön ki szorozd ám meg 380x12 egyenlő 4560

Marton

Egy háromfázisú fogyasztónál (motornál) nem csupán a feszültséget szorozzuk az árammal, hanem megszorozzuk gyök 3-al is (1,73). Továbbá illet figyelembe venni és megszorozni a hatásfok tényezővel is (0,8...0,95).
Biztosan nem 4560W-os a motor névleges teljesítménye, nem szabványos érték talán 5,5kW-os lehet.
Ökölszabály, hogy a névleges áramot elosztjuk kettővel 400V esetén, akkor megkapjuk a névleges teljesítményt, vagy a névl. teljesítményt megszorozzok 2-vel, akkor a névl. áramot kapjuk.
Miért szoroztad meg 3-al a 12a-et? Mit akartál ezzel? Három fázis esetében soha nem összegezzük így az áramokat. Biztosan nem ennyi az indító áramlökés, talán többszöröse is lehet nagyon kis ideig terhelés típus függvényében.
A generátort érdemes túlméretezni, azaz 7,5kW-ra választani.
A 12A-t honnént vetted, rá van írva a táblájára?

faxelektro

A motor egy olasz gyártmányú motor az adattábláján tutti,hogy 4560W-380V ez ami látszik.
A számításom pedig a következő
                                                      P=gyök3xUxIxcosfi
                                       
                                              P                           4560
                              I=-----------------------  =---------------------- = 8,66A
                                   gyök3xUx cosfi             1,73x380x0,8
   
Ha jól számoltam akkor ez a névleges áram menyi lehet induláskor és mekkora legyen akkor a generátor de minden esetre holnap vagy pénteken megyek a tanyára és akkor meg mérem pontosan az induláskor felvett áramot .Köszönöm a segítséget.