Motorindítás...

Indította savair, 2012. július 25., 21:05:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

gaazkiraly

Jó Estét mindenkinek, Sziasztok!

A nyomáskapcsoló bekapcsol és a motor csak búg. Kérdésem az hogyan tudom ellenőrizni a kondenzátort, hogy jó-e?
20 mikrofarád-os van rajta (ez volt rajta gyárilag, Kb 20 éves de nem volt használva, gondolom, hogy ez miatt a hiba miatt)
Vagy vegyek egy nagyobb kondenzátort, de mégis mekkorát? Valaki írta itt a fórumon, hogy 2,5 KW-ig 70mf, de azt is olvastam, hogy melegszik a motor, ha nagy a kondenzátor. Szeretném jól megoldani ezt a problémát, ezért kérem a segítségeteket. Köszönettel gaazkiraly

tothgyula

Üdvözletem!
Azért búg, mert nem tud elindulni. Nincs indítónyomaték, vagy megszorult a forgórész. Ha üzemi kondiról van szó,és az nagyobb a szükségesnél, akkor melegszik, sőt leég a segédfázis.3000fordulatnál 750W esetében 20mikronál nem kell nagyobb üzemi kondi esetében. De ha 20éves a kondi, lehet már kapacitásszegény, tegyél újat, de előtte kézzel forgasd meg a forgórészt.
Gyula.

faxelektro

Jó estét
             Van egy fatüzelésű kazán a levegőbefújó ventilátora egy egyenáramú 12V-5w-os motor,sajnos nagy a fordulat.Adjatok tanácsot,hogy mivel tudnám szabályozni a fordulatot.
                                                                                                  Köszönöm a segitséget 

Tret

Jó estét faxelektro!
Vannak erre a célra gyártott sülyesztett kivitelű szabályozók,vagy külön elektronika,csak a szabályzó panel,amit bedobozolsz.Rákeresel a neten szerintem kidob egy párat.Pár ezer forintos dolog.Nem a reklám helye de küldhetek linket a gondolod. :)

faxelektro

Köszönöm Tret
                             Küldjél linket légy szíves .

Üzenet összefûzve: 2016. január 22., 21:49:09 DÉLUTÁN

Köszönöm

nyaki

Válogass kedvedre:
https://www.google.hu/search?q=egyen%C3%A1ram%C3%BA+motor+fordulatsz%C3%A1m+szab%C3%A1lyoz%C3%A1s&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwickJj0tL7KAhXCDCwKHdoOCmcQsAQILQ&biw=1280&bih=864
A  legegyszerűbb egy sima 5W-os huzalellenállást sorba kötni vele, bár a PWM áramkörökkel nyomatékosabb lesz, de itt nemigen számít. Egy 27Ω-os ellenállatal kb. a fele fordulatot fogod kapni, de kísérletezéssel be lehet lőni az értékét. Ha szabályozni akarod, akkor egy 5W-os huzalpotit köss vele sorba, oszt csókolom.
...de van itt készen is, jó drágán:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=191479
...ez viszont kifejezetten korrekt áron van:
http://elektronika.vatera.hu/muszerek_alkatreszek/villanymotor/pwm_dc_motor_sebesseg_szabalyozo_6v_12v_24v_3a_2185156118.html

faxelektro

Jó napot
                A képeken látható kazán levegő befúvóventilátort bekötöttem a BARNA-KEK-ZÖLD/SÁRGA kapcsokra és 10 másodperc múlva füstölni kezdett.Mi lehet az oka mivel amit lecseréltem ugyan így volt bekötve,igaz hogy az csak  2850 fordulatú és négy vezetek jön ki a tekercselésből ennek pedig öt és két fordulatú a motor 2850/2400. Át kell hidalni a barnát a feketevel,? Ennyi idő alatt le éghet-e?
                                                                     Köszönöm

Üzenet összefûzve: 2016. február 08., 13:29:21 DÉLUTÁN

Ellenállást mértem
                              kék-barna-7ohm
                              kék-fekete-19ohm
                              fekete-barna-26ohm
Egy kis tekercs égés szag van remélem nem égett le mert akkor én vagyok a hibás mert a motor vadi ujj nem mertem rákötni míg valaki nem segít.

Tret

Szia
Ami helyett beszerelted az is leégett?... Egyébként a kék barna vagy a kék fekete az egyik-másik fordulat.Ha egyszerre megy a kettő nos az gond lehet.
Lehet hogy a vezérlésnél gondok vannak?Az adattábla szerint van benne tekercsvédelem szóval le nem égett szerintem.

faxelektro

A másik motor nem elektromos hibáért volt lecserélve a ventilátorral volt valami gond.A vezérlésből a motorhoz három szál jön Null-Fázis-Földelés.Meg próbáljam a fekete-kék-zöld/sárgára bekötni a tápot csak nem vagyok biztos a dolgomban?
                                                            Köszönöm a segítséget

Tret

Hát arra következtetek hogy a kék lehet a közép kivezetés mert a 7 és a 19 ohmot összeadva pont 26 jön ki.
Szerintem a kék a közös,mondjuk a nulla és ha a feketére rakod a fázist az egy fordulat,ha a másik szálra az egy másik fordulat.