Réz és alumínium vezetõk összekötése

Indította faxelektro, 2012. július 04., 18:57:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Üdvözlet!

Aluminium-réz vezetékek összekötésével (tudom nem szabványos) szeretnék
megoldást kérni mivel hogy sajnos néhány esetben össze kell kötni a rezet az aluminiummal . Sokan anyagiak miatt nem tudják az egész lakás aluminium vezetékét rézre cserélni és ezért kénytelen össze kötni az ember.
Hallottam egy pasztáról amellyel bekenik a kötést de sajnos nem tudom a nevét.
Valaki ha tudna nekem segíteni

köszönöm tisztelettel

nova

Olyan kötõelem nem jó esetleg ahol közvetlenül nem találkoznak a réz és az alumínium vezetõk? Akkor nem kell foglalkozni a galvánelem hatással. Általában ólmozott felületûek szoktak lenni a kábel saruk is ebbõl az elgondolásból.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2012. július 04., 18:57:58 DÉLUTÁN
Üdvözlet!

Aluminium-réz vezetékek összekötésével (tudom nem szabványos) szeretnék
megoldást kérni mivel hogy sajnos néhány esetben össze kell kötni a rezet az aluminiummal . Sokan anyagiak miatt nem tudják az egész lakás aluminium vezetékét rézre cserélni és ezért kénytelen össze kötni az ember.
Hallottam egy pasztáról amellyel bekenik a kötést de sajnos nem tudom a nevét.
Valaki ha tudna nekem segíteni

köszönöm tisztelettel

Úgy rémlik, hogy pár hónappal ezelõtt ez a téma már volt a fórumon, és többen is hozzászóltak.
Nézd meg légy szíves!

Király Dénes

Létezik rúgos vezetékösszekötõ árulnak hozzá kontakt pasztát fecskendõbe csak be kell oltani a vezeték összekötõt és egy dugás a fémtiszta vezetékel az összekötõbe és kész. próbáltam, tartósnak bizonyult.  Ha lehet az eredetit használd. :)

faxelektro

Idézetet írta: Király Dénes Dátum 2012. szeptember 10., 21:22:32 DÉLUTÁN
Létezik rúgos vezetékösszekötõ árulnak hozzá kontakt pasztát fecskendõbe csak be kell oltani a vezeték összekötõt és egy dugás a fémtiszta vezetékel az összekötõbe és kész. próbáltam, tartósnak bizonyult.  Ha lehet az eredetit használd. :)

És eredetit hol lehet vásárolni??

nova

Szerintem kiindulási pontnak ez jó lehet.  ;)

WAGO "Alu-Plus" érintkezõpaszta


A WAGO sorkapocs használati útmutató  93. oldalán láthatód is az alkalmazását.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Bocsi és mi a helyzet az azonos keresztmetszetek esetén is igen eltérõ terhelhetõséggel, fesz eséssel?? Mert azt biza nagygyon nem oldja meg a paszta, meg egyéb furfang sem! Nem lehet kérdés egy ingatlan vezetékcseréjénél a teljesség igényére való törekvés, hiszen amennyiben a régi -pl MMfal- Alu vezetékre ráküldesz mondjuk egy 3 KW-os grillezõs, hõléges mikrót, akár 20-30 percre, nos akkor garantált lesz az MMfal csúnya szintû melegedése, minek következtében az elõbb-utóbb porózussá, törékennyé válik, kiszárad a PVC szigetelése és ott a baj! Sorry, de én határozottan ellenzem a különbözõ pasztákkal történõ Alu-Cu vezetékek összekötését, talán a max 6A-nyi terheléssel járó vill hálózatok esetén, ha nagyon muszáj!  :'( 

nyaki

Nem is értem, hogy mirõl beszélsz. ???
Én már 15 éve használom ezeket és még sehova sem hívtak vissza, pedig ahol használtam, egyiket sem kis terheléssel használták, sõt egyik legutóbbi bõvítésemkor szét kellett szednem egy pár kötést és olyan volt mint új korában. Persze anno csak WAGO létezett, meg Kupolfix. Az én házamat 22 éve szereltem Kupolfixxel és az is tökéletes.  :-\
Mi van még, ami ezektõl jobb? :o

Griszi

Szerintem réz vezetõ összekötése alumíniummal mindíg kényszerbõl történik, nem feltételezem hogy ha van az adott helyzetben más lehetõség akkor ne azt választanám. Van olyan eset amikor kénytelen az ember ilyen megoldást alkalmazni tipikusan Karácsony szenteste jön sírva a szomszéd  akivel nem akarok rosszban lenni, hogy nem megy a villanysütõje "pedig tegnap még jó volt" (annyi százasom lenne ahányszor ezt hallottam...). Én mindenképp csak ideiglenesen csinálok ilyen kötést (nem húsz évre...) és figyelembeveszem a várható terhelést is. Wago-val, kinyomva érintkezõpasztával még nem volt rossz tapasztalatom. Nagy erõátviteli kábeleknél renszeresen alkalmaznak vegyes kötést kis és középfeszültségen egyaránt.

nova

Én sem használtam még ilyen pasztás módszert, ezért is kerestem rá a neten. Vannak olyan helyzetek amikor elkerülhetetlen az alumínium és réz vezetékek összekötése, persze a terhelési viszonyok fontosak.  ;) Úgy gondolom azért egy Wago talán végiggondolta ennek a technikai kivitelezését, hogy stabil villamos kötést lehessen kialakítani. A legjobb persze minden esetben az amikor a tápláló biztosítékig kicseréljük az adott áramkört. Sok esetben a zsúfolt régi csövekben olyan szépen el tudnak szakadni a régi alumínium vezetékek, hogy élmény utána a helyreállítás.  :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!