Gazdasági világválság hatása az építõiparra a világban

Indította András, 2011. február 12., 20:49:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

András


miki

Szerintem a világon mindenhol válság van az építõiparban.

tdezo

Azt nem tudom hogy mi a helyzet Fr- ban , valoszinu hogy jobb mint itt nalunk.  Ez egy befekteto ceg ami epuleteket epit.
Biztos megvan az oka hogy miert akarjak ezt a hotelt.  Valahol ott lenne Valenciennes kornyeken , van egy kis repter is ott.
Valhogy megprobalok beszallni de sok jogi akagaly  van.
Ha Mo-rol vinnek villanyszereloket akkor arral meg tudnam verni a Franciakat. Ez nekem nem jelentene tobb jevedelmet mert az epitteto tudja ezt es elvarja hogy ennyivel kevesebb legyen az ajanlatom.
En mar evek ota ismerem oket , tudom mit fognak mondani. Nagyo nagyon nehez emberek , minden centet ki akarnak csavarni az mindenkibol.
Az epitoipar az egesz vilagon lelassult vagy teljesen megszunt bizonyos reszeken. Nem hinnem hogy ez atmeneti , ez egy uj normal.
A valsag az US bol jott es azok akik ezt okoztak azok ugyanazt csinaljak meg mindig, semmi nem valtozott. Sot meg tobb penzt keresnek mint eddig.  Ez csak az elso fejezet volt , a masodik az igazi nagy, az most van keszuloben .

nova

IdézNagyo nagyon nehez emberek , minden centet ki akarnak csavarni az mindenkibol.

Úgy látszik az építõipar a világ minden pontján kemény üzletág :D

Ingatlanválság után jön a államadósság válsága, de én mindenesetre bízok a pozitív fordulatban :) mindig nem mehetünk lefele.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!


L.ZOLTÁN

Idézetet írta: tdezo Dátum 2011. február 13., 16:09:55 DÉLUTÁN
Ez csak az elso fejezet volt , a masodik az igazi nagy, az most van keszuloben .

tdzeo !

Ezt hogy kell érteni? Mi az amit Ti már tudtok, de nálunk errõl még nem szólnak a híradások?

nova

Szerintem már nálunk is szólnak róla a híradások, ha ugyanarra gondolunk. ::)

Idézetet írta: tdezo Dátum 2011. február 13., 16:09:55 DÉLUTÁN
Az epitoipar az egesz vilagon lelassult vagy teljesen megszunt bizonyos reszeken. Nem hinnem hogy ez atmeneti , ez egy uj normal.
A valsag az US bol jott es azok akik ezt okoztak azok ugyanazt csinaljak meg mindig, semmi nem valtozott. Sot meg tobb penzt keresnek mint eddig.  Ez csak az elso fejezet volt , a masodik az igazi nagy, az most van keszuloben .


Amit tdezo írt arra gondolt, hogy az ingatlanipari válság Amerikából indult ki és mivel az usa a világ gazdaság egyik legnagyobb gazdasága és minden mindennel összefügg ezért szépen bedöntötték a világot az ottani folyamatok, Átgyûrûzve a világ minden részére.

Mivel a bankrendszer bukta a legnagyobbat ami mindenhez a tõkét biztosította, melybõl a beruházások építkezések is mentek. Megszûnt ez a nagy beruházási kedv.

Most hogy az ingatlanárak mindenhol rendesen lecsökkentek nem pörög az építõipar.
Amire céloztunk az az államadósságok megnövekedése okozta probléma, Amerika is ezzel kezd lassan küzdeni. De lásd Európában Görögök, Spanyolok, Magyarország, Írország, meg tulajdonképen mindenki aki IMF hitelt kapott és aki még ez után kezd bajba kerülni. Ennek hatása a további adók növekedése megszorítások növelése még nagyobb spórolás, tehát még kevesebb költekezés. Ennek hatása az lehet, hogy még jobban belassul a világgazdaság. Összességében még kevesebb építkezés.
Reméljük nem lesznek államcsõdök, mert az nagyon csúnya folyamatokat indíthatna el.

Mindenesetre én bizakodóbb vagyok a folyamatokat illetõen. Remélem sikeresen átvészeljük  :)
És ismét elindulhatunk felfele, persze nem lesz olyan jó ideig mint régen, de mindig nem mehetünk lefele.

Persze majd kiderül a hozzászólásokból ki mit gondol errõl. Vagy az usa-ban mi a meglátása az ottani kollégának  :D hiszen õ másmilyen megvilágításban látja a helyzetet (más újságot olvas :) )
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

András

nova szép kis összefoglaló  ;D
Hát akkor ezek szerint szép új világ jön.

L.ZOLTÁN

Nova minden szavaddal egyet értek!

Az valóban tény, hogy az USA a világ egyik legnagyobb gazdasága, ha úgy tetszik õk a gõzmozdony, amihez Kína adja a "szenet" /pénzt/.  Az USA államadósága  feléjük a legnagyobb. Kinában viszont a világon egyedülálló módon dübörög a gazdaság. A politológusok szerint hamarosan Õk veszik át a vezetõ szerepet. Ez viszont az USA-nak nem fog tetszeni, hisz  mindig is a világ csendõre szeretett lenni. Akkor még ott van az  Iszlám. Hamarosan nagy átrendezõdésekre  számíthatunk. Mikor?
Erre szerintem senkinek nincs jó válasza. Hogyan?  A történelem során errõl már tanulhattunk, nem szeretném megtapasztalni!

Kíváncsi vagyok tdezo hogyan látja, mert mi csak a médiákra támaszkodhatunk akik ugyanúgy keverik a kártyát mint a politikusok.

nova

IdézA történelem során errõl már tanulhattunk, nem szeretném megtapasztalni!

Hát én se de mindig más megtapasztalni valamit, vagy tanulni róla. Például a "nagy gazdasági válság" nem a mostani is komolynak tûnt a tanultak alapján. Ki tudja a mostaninak mi lesz a vége és az utókor miként emlékszik majd vissza.

IdézKíváncsi vagyok tdezo hogyan látja, mert mi csak a médiákra támaszkodhatunk akik ugyanúgy keverik a kártyát mint a politikusok.

Én is :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!