Villanyszerelési technikák

Indította nova, 2010. november 28., 00:08:47 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

tomifix

Sziasztok!

Volna egy kérdésem.

Adott egy 3 fázisú csatlakozási pont, ahonnan több helyiségekre osztódnak szét az áramkörök és a helyiségen belül lenne csak egy elosztótábla.
De a csatlakozási pontra kismegszakítók helyett valami "fázissínre" gondoltam, amire ráköthetőek az elmenő körök.
Ilyen fázissínhez kérném a segítséget, hogy mit javasoltok?
Azért volna ez a megoldás, mert folyamatosan épülnek ki a helyiségek és még nem lehet tudni, hogy összesen hány darab körre lesz szükség.

Fecó


faxelektro

Jó estét
             Tanácsotokat szeretném kérni falon kívüli szereléshez két darab garázs és kazánház meg egy kis műhely amelyek ki vannak meszelve szép fehérre és azért nem volt be vésve mert minden csupa beton.
Esztétikusan szeretném meg csinálni és azt kérdezném milyen szerelvényeket,elosztó dobozokat,csövet,bilincseket kelne használjak.A be táp háromfázis bent van az egyik garázsban.
                                                                                                     Köszönöm

980POWER

Én Legrand Ipari csatlakozó Tempra standard ipari dobozokat +összeválogattam mit akarok beléjük építeni és mennyit, illetve a Forix IP44 falon kívüli szerelvény családot választottam. OBO bilincseket a csövek rögzítéséhez és MUII műanyag csövet, világításnak pedig Borsodkomplex féle Kobi por- és páramentes lpt. LED + 2db T8 1200mm 18W 1450lm LED fénycső, illetve Ledvance ledfényvetőket.

roydevergo

Sziasztok!

Valaki tudna mondani információt / szabványt arról, hogy Mü II-es védőcsövekbe hány darab vezetéket lenne ajánlatos behúzni?

A korábbi MSZ 1600-1 szabványban csak a Mü III-as és Mü I-es védőcsövekről található ilyen információ. 

A belső keresztmetszet alapján ( ha az Mü III-as védőcsövet vesszük alapul), akkor elvileg:


3 x2,5   Mü II M16 ( belső átmérő 13,5 mm)

6 x1,5   Mü II M20 ( belső átmérő 17,8 mm)

6 x2,5   Mü II M25 ( belső átmérő 22,6 mm)


Ez mennyire reális?

tothgyula

Amit leírtál, reális. Én 2könyöknél többet nem teszek utána elágazó doboz és nem takarékoskodom a dobozokkal.Inkább nagyobb legyen, ha esetleg utána bővíteni kell.