Villanyszerelõ felnõttképzés

Indította Twidgee, 2012. január 25., 07:48:09 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Hát nem egyszerû a kérdés Deapék2 Az általad megcélzott területeken eléggé nagy a telítettség. Persze ez nem azt jelenti, hogy lehetetlen érvényesülni.

Én úgy látom, hogy általában a háztartási gépek javításával (már amelyiket javítják) külön be vannak rendezkedve valamelyik márkák szervizelésére. Ahol szerintem bizonyos esetben szükség lehet esetleg egy kis gyári oktatásra is, bár nem biztos, hogy így van. Tehát ebben a témakörben esetleg ott lehet piaci rés ahol esetleg igény lenne valamely termék szervizszolgáltatására.

A riasztó szereléssel kapcsolatban is hasonló a helyzet. Nagyon sokan foglalkoznak vele, külön kell engedélyhez vizsgázni. Ismerni kell több típust, gyártó termékét. Nem olyan bonyolultak általában a régieket gyorsan be lehetett programozni általában kézzel is a kezelõn keresztül is. Manapság már ehhez a munkafolyamathoz is szükség van laptopra is. Kommunikációs interfacekre csatlakozó kábelekre. (ha mázlija van az embernek akkor sima soros port vagy usb csatlakozó van közvetlen a panelon) A riasztó szerelés is komplex szolgáltatás  valahol, kell tûzjelzõ rendszereket is üzembe helyezni. Kisebb fajta automatizálási és vezérlési feladatok megoldása például a riasztó rendszerrel vezérelve.

Nem elijeszteni akarlak csak a saját gondolataimat írtam le a felvettet témáról. :)
Az én véleményem az, hogy ha valaki szakszerûen és jól dolgozik és ért ahhoz amit csinál akkor annak elõbb utóbb meg lesz az eredménye.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Az egészben az a szomorú, hogy egy képzett szakembernek nincs lehetõsége elhelyezkedni. Gondolom a pedagógusi szakma a szakma szeretetébõl indult ki. Sajnos a többi területen is nehéz a helyzet. A gyorstalpaló képzések keveset nyújtanak ahhoz, hogy a munkaerõ piacon versenyképes legyen az ember. Több olyan jelentkezõvel találkoztam az életben, aki gyorstalpalót végzett és az 5-ös bizonyítványát büszkén mutatta. De két-három nap után meg kellett válni tõle. Tudom, nem lehet általánosítani, mert nem minden ember egyforma. Sok múlik azon kinek milyen a szakmai rátermettsége és a mûszaki érzéke. Fel kell mérni, hogy az adott környéken milyen lehetõségek vannak. A döntésnél figyelembe kell venni.
A háztartási gépszerelõ tevékenység az telephelyhez kötött. Itt jó ha van anyagkészlete, hogy ne kelljen 5 percenként az üzletbe menni. Elõfordul, hogy egy alkatrészért hosszú utat kell megtenni. Ma sok gépnél kiterjesztett garanciával vásárolnak az emberek. Így ennek a javításnak a piaca is csökkent.
A riasztó szerelésre talán még nagyobb az igény a piacon, mert az emberek féltik az otthonukat. Itt is sokan vannak már a piacon. A villanyszerelés piaca is visszaesett. Kíváncsi lennék én arra, hogy mikor 110%-os az elhelyezkedési esély a villanyszerelõ szakmában? Ez nem igaz valószínûleg. A villanyszerelõ szakma jó szakma. Sok munkával lehet szakmai sikereket elérni. Itt a fórumon már valaki töltött fel szakmai ismeret anyagot.

Deapék2

Köszönöm a gyors válaszokat!

Igen, tudom, hogy manapság nem könnyû elhelyezkedni szinte semmilyen szakmában sem, kivéve talán az IT, és a mérnöki területeket... Azért is gondoltam ,,kétkezi" szakmára ahelyett, hogy a pedagógia-vonalon képezném magam, mert még így is több a lehetõség anyagiak, és munkahely tekintetében, nem beszélve a képzési költségekrõl.

Igazából abban reménykedem, hogy ha elvégezném a gyorstalpalót, utána sikerül elhelyezkednem olyan cégnél, ahol – önképzéssel – lehetõségem lesz megtanulni gyakorlatban a villanyszerelõ szakmát. Ha ez összejönne, akkor próbálkoznék a kisgép/riasztó területen, de ez még nem biztos.

Igaz, nem vagyok már tinédzser, de tudok tanulni, és dolgozni is, és gondoltam, jó lenne, ha kicsit belemélyedhetnék a szakmai alapok elméletébe, mielõtt nekivágnék a képzésnek.
Megtaláltam két feltöltést itt a fórumon, a szerszámos meg is van, de a másik, ami az alapokról szól, már nem elérhetõ a tárhelyen. Esetleg át tudná küldeni privátmail-en, vagy feltenné valahová, akinek sikerült letöltenie?  Elõre is köszönöm!
D.

nova

Idézetet írta: Deapék2 Dátum 2012. január 29., 13:57:15 DÉLUTÁN
Megtaláltam két feltöltést itt a fórumon, a szerszámos meg is van, de a másik, ami az alapokról szól, már nem elérhetõ a tárhelyen. Esetleg át tudná küldeni privátmail-en, vagy feltenné valahová, akinek sikerült letöltenie?  Elõre is köszönöm!
D.

Melyik hiányzik, mert így elég nehéz kitalálni. :)

A fórum úgy gondolom jó terület akár számodra is, hogy betekintést nyerjél a villanyszereléssel kapcsolatos témákba. Igaz nagy területet ölel fel, de a szakemberek beszélgetésébõl lehet következtetéseket levonni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Deapék2

Bocs. ;D
Erre gondoltam:

Vill_szakmai_ismeretek_1-3.zip (55.7 MB) letöltése

Szmihaly töltötte fel a "Segítséget kérek, nagyon kezdõ villanyszerelõ vagyok."topicban. De más, hasonló anyagnak is nagyon örülnék.
D.

krisz1986

Kedves mindenki!
Ma este vagy holnap ha rendbe raktam teljesen a gépem. Feltöltöm a Szelei kolléga által ismertett anyagokat. Meg amiket innen kaptam,hogy mindenki tuja olvasni.

szmihaly

Ezen már gondolkoztam én is,hogy javasolnám Novának hogy,itt a fórumon belõl kellene kialakítani egy részt szakmai jellegû könyvek tárolására. Hogy ne essen csorba a különbözõ szerzõi jogokra,s egyebekre hivatkozva,létre lehetne hozni a titkok kamrájához hasonlóan,és egy meghatározott hozzászólás szám esetén elérhetõvé tenni. Mert ezen téren is van negatív tapasztalatom,az egyén be regisztrál,utánna privátban ostromolnak hogy küldjem el nekik egy bizonyos könyvet, elküldöm,és válaszra se méltatnak,nem hogy köszönöm! Azóta sem jelentkezett be a fórumra,nem hogy hozzá szólt volna valamihez. Ugyebár a szabványokat sem osztogatják úton-útfélen.....Pedig gondolom hogy van itt egy jó pár aktív kolega aki szívesen beszélgetne egy-két szabványról,de mivel nem ismeri a tartalmát,így nem tud. Van nekem is jó pár könyvem,szívesen töltenék fel egy párat én is.Külsõ szervereken meg tárolni kicsit necces,fõleg aki nem járatos a titkosítás terén. A feltölthetõ fájl méretét meg megbeszélnénk késõbb.

krisz1986

A kolléga ötletét támogatom. És azzal is egyetértek,hogy említed,hogy sokan privátban kérik ami nem helyes mert a többiek biztos szeretnék olvasni. És aki késõbb jár erre nem kell bogarásznia. Úgyhogy az ötletre én is igent szavazok.

nova

A jogvédett anyagokkal vigyázni kell, nem szeretnénk ebbõl mi sem problémákat. A szerzõi jogokat érdemes tiszteletben tartani. Nem igazán szeretnénk letöltõ központot a fórumba integrálni, hiszen a tárhely méretét is meg kellene jelentõsen növelni. A titkok kamrája elsõsorban azt a célt szolgálja, hogy olyan beszélgetéseknek adjon teret, amit nem szeretnénk, hogy az internetes keresõ és ezáltal a látogatok lássanak. Hiszen a jelenlegi beszélgetések is olyan témákat érintenek, melyek inkább a villamos szakmát érinti. Azáltal, hogy a titok kamra használata feltételhez van kötve, így az ott lezajlott beszélgetések kötetlenebb hangnemben lehet lefolytatni. A fórum levelezõ rendszerével ilyen jellegû visszaélésrõl nem tudtam, ha ez probléma akkor akkor módosítom majd a jogosultságokat, melyrõl a fórum  szabályzatában és a változások részben is majd beszámolok.
Szabványismereti részben lezajló beszélgetésekhez nem feltétel szerintem, hogy meglegyen mindenkinek az adott szabvány, hiszen úgy is lehet beszélgetni szabványokról, hogy valakinek nincsen meg. Hiszen lehet a kérdezõi és válaszoló oldalon is állni egy beszélgetésben. A fórum nagyon sok területet ölel fel a villamos szakmából ezért szerintem mindenkinek van olyan terület ahol õ maga a kérdezõi (tanuló) oldalon áll. Hiszen a folyamatos önképzés nagyon fontos szerintem, ehhez jó felület egy ilyen szakmai fórum.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Én mondjuk le csõkenteném a fájlok méretének küldési lehetõségét ha van ilyen mondjuk 200 mb-nál nem küldhetnének nagyobb tételt. Vagy valami hasonló. Ezért beszélgetünk sokat a skype használatáról is. Észrevételem szerint a forúmon sok esetben csak a linket adják meg és külsõ tárolókon van az anyag. De átanulmányozom a forum szabályzatott. Mert nyugodtan bele ír hatnád,hogy a szerzõi jogokért és a hozzászólásokért az oldal nem vállal felelöséget. Vagy valami hasonlót.