EPH gerinc, illetve leágazó vezeték

Indította Tamás, 2012. január 16., 20:21:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Bocsi, de én tényleg nem értem, ha egyszer adva van egy 4x2.5-ös MT, mely ugye egy 4 osztásegységes kiselosztóban végzõdik, melyben van 1-1db 16A-es "B"-s kar. autómata, s mely MT-nek ráadásúl az egyik ere be sincs kötve, akkor mi a gáz? ha egyszer az MT PE ere be van kötve a központi földelõ hálózatba, akkor már ott eleve kell lenni földelésnek. Azt pedig egy ÉV mérésnek kell eldönteni, hogy a kiselosztó PE sínjén mekkora a hurokimpendancia. Természetesen, ezen PE eret én nem használnám semmiféle helyi EPH és a ház központi EPH-ja  közti kapcsolatra, inkább gondoskodnék egy megfelelõ (min 16-os Mkh) összeköttetésrõl a ház központi EPH-ja és a csövek közt, az alagsori kiselosztót pedig hagynám úgy, ahogy van,de mindenképp mérnék. Én egyébként bekötném az MT másik -jelenleg tartalék- erét is és akkor L1,L2 betáp lenne, mely egy esetleges  központi egyik fázis elmenetel esetén -pláne,hogy természetes fénnyel meg nem világított helyiségrõl beszélünk- életbevágóan fontos. És ne jöjjön most kérem senki azzal, hogy az veszélyes, mert mi van akkor, ha az N ér elszakad, vagy meglazúl valahol az N kapocs, köszi...

Sztrogoff

De most, a 2364-540 2012-es kiadásának megjelente után kissé más a helyzet, mert ugye
egyrészt 543.2.3. 2. megjegyzés,
másrészt 543.2.1. szövege.

Novill

Az említett szabvány MSZ 2364-540:2012 létezik? Én csak az 1995-ös visszavontat látom. Nem nézted el? Nem lehet, hogy az MSZ HD 60364-5-54:2012 szabványra gondoltál, ami 2014.IV.27-ig volt érvényben.
Egyébként jó lenne a szabvány részt beidézni, hogy mások is lássák. Így talán segítséget jelenteni, annak is aki nem fér hozzá a szabványhoz.

recens

Itt valami nem stimmel  !

Az MSZ HD 60364-5-54:2012 még nem lett visszavonva!!!

Az MSZ HD 60364-5-54:2007 visszavonás napja 2014-04-27



Novill

Igazad van.
Néhány gondolat belőle: EPH vezető az védőösszekötő-vezető, PE vezető az védőföldelő-vezető. A fiatal kezdőknek jó, mert ők már ezt a kifejezést tanulják meg  ;).

JUVILL


Gondolom akkor a PEN vezetőnek is "szakkifejezése van".  ;)