Ideális munkaruha

Indította TothJanos, 2012. január 06., 12:19:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

TothJanos

Üdvözlök mindenkit!
Piackutatást tartok arról, hogy milyen az ideális villanyszerelõ munkaruha! Ebben szeretnék segítséget kérni!
Anyag, szín, zsebek elhelyezése...stb.
Várom az ötleteket!

nova

Ez jó kérdés :)


Mindenképpen erõs valamilyen sötétebb anyagból jó, ha elkészítik. Ami nem túl meleg a nyári idõjáráshoz viszonyítva. Igazából sokszor inkább megerõsíteni szokták õket a problémásabb részeken dupla varrás és anyag felhasználásával. Szerintem az úgynevezett kertész nadrág  forma a legjobb. Ami problémám szokott lenne ezekkel az a csatolós rész kialakítása. Hiába recézett, fogazott a mûanyag csatnak az a része, ahol át van fûzve a munkaruha vállpántja, kantárja. Az mindig kicsúszik és utána kell húzni, vagy csomót köt rá az ember, vagy duplán fûzi vissza. De mindegyik megoldás rendkívül kényelmetlen.
Zsebekbõl oldalt és a lábszáron lévõ zsebeket szoktam használni. Bár sokan vannak akik a lábszáron lévõt nem szeretik annyira. :)

Ha valaki gyártat céges pólókat, akkor ott lehet választani általában, hogy mekkora legyen a pamut súlya (vagy valami hasonló :( ), kezdetben a nagyobb súlyút választottuk, azt hittük kényelmesebb lesz és jobb. A tapasztalat az lett, hogy a legolcsóbb ezáltal a legkevesebb tartalmú pólók sokkal kényelmesebbek  és nem mennek össze a mosásban.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Mondjuk sajnos a nejem kifehérítette az enyémet. Jó volt az anyaga egyszerû. Csak engedte a ruhafestéket sajnos.

Novill

Ez egy jó kérdés! A válasz jó anyag minõségû, tartós és ez még elfogadható áron is legyen. Itt természetesen elsõdlegesen a végzett munka is meghatározza , hogy milyen munkaruhára van szükség. De itt talán beszéljünk az igazi fizikai munkát végzõ villanyszerelõkrõl. Mert itt van kitéve az anyag legjobban mindenre. Egy épületvillamossági szerelõ esetében a ruhát sokat érik a különbözõ porok(beton, tégla stb.) olaj, festék is. Ezért a nagyobb gramm értékû ruha anyagok jönnek elsõsorban számításba. A nadrágnál valóban kertész nadrágok a nyerõk. Ebben a részben a novának van igaza a csatos megoldások sokszor gyengék. Sõt még csomót sem lehet rákötni, mert rövid a szára. A zsebek tekintetében nagy elõ zseb a felsõ részen, ahol az iratokat, telefont is el lehet helyezni. Ezt tartós  cipzárral zárhatóan. Nagyon jó ha az ülep, fenék és térd rész erõsen meg van erõsítve tartós anyaggal.  A zsebek is jó van belõle elegendõ mennyiség rajta. A mosás után is tartós maradjon a színe

JUVILL


Az anyag minõsége meghatározó. Lényeges, hogy sztatikusan ne töltõdjön fel.

Sztrogoff

Nem tudom, merjem-e írni, nincs részesedésem a cégben, de nekem volt egy Vektor szövetkezetes kertésznadrágos munkaruhám, annál a nadrág pántjai nem csúsztak ki a csatból. Éveken át hordva és mosva egyszerűen nem kellett észrevennem, hogy van csat. :)
Bár lehet, hogy más ruhagyártó is képes ilyen űrtechnikás csatot találni. :D

solahh1992

Én a farmer és póló híve vagyok ???? + szerszám táska

coyote2

A kantárost részesítem előnyben oldalzsebekkel, ha övbujtato van az sem hátrány, mert a szerszámtarto öv, amit pár éve vettem átbujtatva azon stabilan áll ha létrán dolgizik az embet. A mellkasi zseb tépőzárdal gyenge, kihullik a cucc ha hajolsz. Zsebek erősítettek legyenek, ha térdprotektor hely is van előnx hosszas térdeplésnél.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk