Milyen szerszámokat használjak villanyszereléshez?

Indította krisz1986, 2011. december 31., 14:40:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. január 07., 17:53:58 DÉLUTÁN

Úgy tudom, hogy a riasztórendszerek (legális)szereléséhez külön vizsga szükséges.

Ez így van :) csak példának hoztam fel a programozási példa miatt, ami manapság már egyre több dologhoz kell. Elég csak megnézni a villanyszerelés jövõje az intelligens épületek felé irányul.

Idézetet írta: JUVILLAzzal nagyon egyetértek, hogy a fûtõkábelek szerelése akár egy új téma is lehet.


A lehetõség mindenkinek adott, ha érdekel valakit a fûtõkábelek telepítése a gyakorlatban, akkor Elektromos fûtõkábelek - Villanyszerelõ Szakmai Fórum ebben a részben lehet neki nyitni külön témát is ahol csak a telepítésrõl lesz szó. :)



Üzenet összefûzve: 2012. január 07., 21:28:25 DÉLUTÁN


Idézetet írta: privátkopó Dátum 2012. január 07., 20:19:15 DÉLUTÁN
Sõt javaslatom lenne még bõven.

Milyen javaslatra gondoltál? Ha olyan téma van ami érdekel nyugodtan lehet neki indítani új témát, ha nincsen még. :) Vagy ebben a témában Észrevételek, javaslatok - Villanyszerelõ Szakmai Fórum a fórum közössége elõtt is bedobhatod a javaslatodat, ami a villanyszerelõ fórummal kapcsolatos. Általában vevõ vagyok az újdonságokra és a jó ötletekre.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

Sziasztok!
Másodéves villanyszerelõ tanuló vagyok csepel a Balyákiban és lenne egy pár kérdésem.
Itt a Balyákiban 30.000 Ft forint ösztöndíjat kapok.Azt szeretném tõletek kérdezni hogy szerintetek jó-e ha én
ebbõl a pénzbõl szerszámgépeket veszek. Jelenleg van egy Black And Decker KD1001 típusú fókalapácsom és errõl tudom hogy barkács kategória
és csak néha néha lehet használni.Most egy Makita HR2810-re gyûjtök mert én elõre meg szeretném venni a gépeket.Szerintetek jó ha én ipari gépeket
veszek vagy inkább a Black and decker mellé vegyek egy barkács kategóriájú horonymarót?
Ti mit tennétek a helyemben?
Nagyon tanácstalan vagyok,kérlek segítsetek!
Köszönöm!
További szép napot!

nova

Én azon a véleményen vagyok, hogy akkor érdemes komoly beruházásokat eszközölni amikor a megtérüléssel is tudsz számolni. Persze valamilyen szinten muszáj egy alap szerszámkészlettel rendelkezni a kezdetekben, akár barkács gépekkel is. Hiszen valamivel dolgozni is kell. Ha sikeres vagy abban amit csinálsz, tehát dolgozol ezekkel a gépekkel akkor profitot fogsz termelni, melynek függvényében bõvítheted késõbb vállalkozásod. Ha jól csinálod akkor a kezdeti barkács kategóriájuk gépeket egyre komolyabb ipari kategóriájú gépekkel tudod majd bõvíteni. Addig nem érdemes nagy költségekbe verned magad amíg nem tudsz a megtérüléssel valamilyen szinten tervezni. Az sem elhanyagolható kérdés, hogy a vásárlás idõpontjától élnek a gépekre a garanciák. Egy megvásárolt szerszám, gép nem állásában fog tönkremenni, hanem a használat során.

Mivel látom hogy nagyon tanácstalan vagy a villanyszereléshez szükséges szerszámok  és gépekkel kapcsolatban és nehezen hozod meg a döntéseidet, melyet részben megértek a helyzetedbe belegondolva. Én a helyedben egy alap szerszámos táskában gondolkoznék maximum. Mire is gondolok, csavarhúzók, fogók (kombi, csípõ, kábelvágó,  blankoló, érvéghüvely nyomó, stb) mérõmûszer(ek), tehát egy alap villanyszerelõ táska. A jövõre való felkészülésed része gondolom valamilyen szinten ezen gépvásárlások és szerszám vásárlások. A helyedben ha lehetõségem lenne elhelyezkednék egy villanyszerelõ mesternél, hogy belülrõl is lássam milyen rendszer szerint mûködik egy ilyen jellegû építõipari vállalkozás. Ha megszereztem egy alap szintû ismeretet ezzel kapcsolatban utána gondolkodnék a továbbiakban. Ráadásul a villanyszereléshez használatos szerszámokkal és gépekkel is megismerkedsz valós helyzetben.

A másik tanácsom az lenne ha saját vállalkozásban gondolkodsz (melynek célja a gépvásárlásaid), hogy papíron vagy akár egy excellben építsd fel a pénzügyi oldalról leendõ vállalkozásod. Nem tudom, hogy ott ahol tanulsz tanítanak-e vállalkozásismeretet vagy valamilyen szinten közgazdaságtant. Tehát egy mûködõ villanyszerelõ vállalkozásnak milyen mûködési költségei vannak.

Mindenesetre a kellõ szakmai gyakorlat megszerzését én nagyon fontosnak tartom, egy jó villanyszerelõ mester mellett hasznos gyakorlati fogásokat sajátíthatsz el. Arról nem is beszélve, hogy a villanyszerelõi munka egy felelõsségteljes munka, hiszen ha hibázunk akár emberi élet is veszélybe kerülhet, az anyagi károkról nem is beszélve.

Remélem valamilyen tudtam számodra iránymutatást adni, természetesen ez csak az én véleményem. Viszont úgy gondlom, hogy a gondos tervezés itt is egy nagyon fontos feladat, mely nélkül a késõbbiekben sem fogsz boldogulni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600


petike199600

Sziasztok!
Nem szeretnék mindennek új témát nyitni úgyhogy a szerszámvétellel kapcsolatos kérdéseimet mostantól itt fogom feltenni.
Villanyszerelő úr szerint nem éri meg jelenleg nekem venni egy feszültségkémlelőt és én adok az ő véleményére szóval nem is veszek.
Viszont akkor ennek az ára megmaradt. Milyen szerszámot vegyek helyette ami tényleg hasznos és kell is?
- Gérvágó fűrész: Ebből milyet? Elég a sima amivel csak 45 és 90 fokban lehet vágni vagy vegyek drágábbat és az "precíziós" amivel lehet több fokban vágni.Melyiket válasszam?
-Lépcsős fúró: Ebből is a kérdés, hogy milyet? A tanárom azt mondta, hogy Kobaltos legyen az a lényeg. Ez igaz? Milyen méret legyen? Elég a kisebb? 4-20 vagy kell a nagyobb a 6-28 ? Tömszelence furatának elkészítéséhez fogom használni.
Egyenlőre ennyi.
Válaszotokat előre is köszönöm!

Villanyreszelő

Engedelmeddel válaszolnék ide is.
Gérfágó fűrészt nem használtam még,erre igazán kíváncsi vagyok hol használják villanyosok.
Lépcsős fúróval kapcsolatban igaza van a tanárodnak,minél keményebb az anyag,annál több mindenbe lehet hajtani.
Nekem egy hagyományos fa ládikás HSS (gyorsacél) van 3 méretben 2800 forintért vettem,és fémhez is tökéletes,nem kopott még el.
4-30,6-20,4-12.
Általában a 6-20-ast használom
Nem nagyon szoktam nagyobb furatokat készíteni villanyszerelésnél.
De ha veszel egy 1,vagy 5 tizedes emelkedésű fúrókészletet,azt univerzálisan millió helyre fogod tudni használni,és pontosabb a furatkészítés,mint lépcsőssel.
Furatkészítés után ne felejts el sorjázni.
Lépcsőst nem igazán lehet élezni,a fúrót viszont igen.


Könyves Kálmán

Gérvágó fürészt pl. igényes csatornázásnál használ a vill.szer. szakember. Keményebb müa. vagy alu csatornáknál pl. Legrand DLP alu aminek közel 10eFt métere, és ha már kiadott érte ennyit az ember, ne legyen csúnya, hézagos, nem meröleges, stb. Mi egy BOSCH fürészt használunk erre a célra, 180eFt körül volt az ára, gyári lappal tökéletesen vág. Azért ezt választottuk, mert ez adta a szükséges átvágható keresztmetszetet. Típusszámot és keresztmetszetet fejböl nem tudom, de ha kell hétfön megnézem. Porszívó mindenképp legyen hozzá, mert nélküle tovább tart a takarítás, mint a munka.

Gondold át, hogy ki fogod e használni, nekünk sem "érte meg" megvenni, ha szigorúan nézzük, de csak ezzel tudtuk hozni a megkövetelt minöséget, és már kilométerszám van a cégnél alu DLP felszerelve.

Üzenet összefûzve: 2013. május 04., 19:58:07 DÉLUTÁN

BOSCH GCM 10S

Villanyreszelő

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. május 04., 18:03:16 DÉLUTÁN
Belinkelek 2db lépcsős fúrót.
Mi a véleményed róluk?

1.: MAKITA, METABO, BOSCH, HITACHI, FESTOOL szerszámgépek budapesti ...


2.: http://www.szerszamoutlet.hu/index.php?_makita_lepcsos_furo_hssg_628mm_p69923&kat=273&id=4778

Ezek igazán profi cuccok lehetnek,de az ára is.
Kétségtelen, jó minőséget meg kell fizetni,de azt is meg kell fontolni ki mennyit használja,az is igaz,hogy csak 1x kell jó minőséget megvenni,én egy olcsót használok,de amire kell megfelel tökéletesen,ha viszont valaki napi szinten nyomja,oda már lehet kevés.
Fontos a fúrók kenése,és hűtése fémforgácsolásnál,így sokáig megmarad az éle.Alacsony fordulat.
Fúró,üregelő spray,emulzió,stb.

Üzenet összefûzve: 2013. május 04., 20:24:54 DÉLUTÁN

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2013. május 04., 19:36:30 DÉLUTÁN
Gérvágó fürészt pl. igényes csatornázásnál használ a vill.szer. szakember. Keményebb müa. vagy alu csatornáknál pl. Legrand DLP alu aminek közel 10eFt métere, és ha már kiadott érte ennyit az ember, ne legyen csúnya, hézagos, nem meröleges, stb. Mi egy BOSCH fürészt használunk erre a célra, 180eFt körül volt az ára, gyári lappal tökéletesen vág. Azért ezt választottuk, mert ez adta a szükséges átvágható keresztmetszetet. Típusszámot és keresztmetszetet fejböl nem tudom, de ha kell hétfön megnézem. Porszívó mindenképp legyen hozzá, mert nélküle tovább tart a takarítás, mint a munka.

Gondold át, hogy ki fogod e használni, nekünk sem "érte meg" megvenni, ha szigorúan nézzük, de csak ezzel tudtuk hozni a megkövetelt minöséget, és már kilométerszám van a cégnél alu DLP felszerelve.

Üzenet összefûzve: 2013. május 04., 19:58:07 DÉLUTÁN

BOSCH GCM 10S

Nekem van egy rozsdamentes szögsablonom,egy egyetemes szögmérőm,ezeket használom.
Tudom ha a szerszám van szögben az pontosabb.
DLP sokat járt a kezem közt mikor nagykereztem,de még nem dolgoztam vele.

nyaki

Villanyszerelő és mindenki!
Csak halkan és szakmai berken belül jegyzem meg, hogy a lépcsősfúrókat lehet élezni, mégpedig fenékköszörűvel. Minden olyan gépműhely, ami forgácsolással is foglalkozik profibb minőségben, megtudja csinálni; csak az a kérdés, hogy milyen minőségű fúrót kell élezni. Nekem egy Cimco van és azt a 2000.- forintot mindenképpen megérte. Sőt, egy ilyen helyen egy gagyibb lépcsősfúrót még meg is tudnak edzeni, bár egy hangyányit változik a mérete, de nem vészes. ;)