Éjszakai áram automata átkapcsolás

Indította Horvatlajos, 2017. október 03., 20:01:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Sztrogoff

Szerintem gyökeresen átalakul minden. Ha nem vételezel tőle, de ott van, akkor is jelentős összeget fogsz fizetni, elvégre ugyanannyi berendezése rozsdásodik, mintha kiterhelve zúgnának, sőt a generátorokat is pörgetni kell. Már persze, ha üzleti alapra helyeződik, mint Amerikában. Európában a nagypolitika nem meri bevallani, hogy mi mennyi, itthon a községi elöljáró habzó szájjal követelheti, hogy legyen kábelben minden, az a szép, az amerikai külvárosban meg a látképet a szolgáltatók madzagjai határozzák meg, mert ez a realitás. Odaát olvasni lehet a szolgáltató honlapján, hogy tartsál otthon palackos vizet, pokrócot, konzervet és zseblámpaelemet, mert ezért a pénzért ennyire futja.
Mondjuk ezt nem értem, hogy átverést tételezel fel, szerintem rossz lóra ültél fordítva. :) Elvégre, ha nincsen már völgyidőszak, akkor nem kéne, hogy olcsóbban adja. Erre vágysz? :) Egyébként szerintem a precíz, sokadik tizedes pontosságú energiakereskedelem korában nincs is létjogosultsága, szerintem az éjszakai áram nyugodtan tekinthető egy szocializmusbeli népjóléti intézkedésnek, amit nem mernek eltörölni a vélelmezhető felháborodás miatt.

980POWER

Nem számoltam, de úgy emlékszem 17 különböző vezérelt kapcsolás van a csúcs/völgy időszak kiegyenlítésére. A hangfrekvenciás kapcsolókat is cserélgetik szükség szerint rádiófrekvenciásra, mert a hangfrekvenciásat meg lehetett téveszteni és így függetlenné vállt a kapcsolás ideje a vezérléstől, erre nem másért van szükség, mint azért mert van csúcs/völgy még mindig. (Régen elég volt a kapcsoló óra is, ma már nem ennyire kiszámítható.)

bambi

Idézetet írta: Horvatlajos Dátum 2017. október 03., 20:01:54 DÉLUTÁN
Üdvözlet urak!. Segitséget szeretnék kérni, adott nappali 2fázis 25amper és ugyanez éjszakai vezéreltböl. Kettö darab 3 fazisu 40 amperes kontaktorral szeretném megoldani az átkapcsolást elektromos fütésre . Segitséget szeretnék kérni hogy pontosan hogyan kivitelezzem. Nem értem továbra hogy éjszakai vagy nappali kapcsoláskor melyik részröl kapja a nullát. Köszönöm a segitséget. :)
Nem tudsz hőszivattyús fűtést csinálni? Akkor mehetne a "H" tarifa és a két tarifás mérés. Ez korrekt megoldás.


nyaki

...és akkor most mi van?
Jelentsem fel a szomszédomat vagy az ismerősömet?  ??? ...meg mit nem.

xyz