Motoros zónaszelep

Indította farcsiiii, 2017. szeptember 17., 10:08:58 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

farcsiiii

Sziasztok. Szeretném kérdezni,hogy ez a szerkezet javítható e ha eldurrant benne valami???

Üzenet összefûzve: 2017. szeptember 17., 10:12:33 DÉLELŐTT

Egyedi fűtéshez lenne . kell hozzá még mikrokapcsoló vagy csak a termosztát elég hozzá??

980POWER

Belső képek többet mondanának, mi durrant el benne? Lehet, hogy nem költséghatékony a javítás, de lehet hogy pár 100 Ft-ból is meg lehet oldani. Ezt a fajta motoros szelepet nem ismerem, de amiket mi szereltünk azoknak PLC vezérlése volt, hogy a nyitási idő után leálljon, ennek saját vezérlése lehet a házában.

farcsiiii

Sajnos azt nem tudom megmutatni. Szaga nem volt. De mitől durranhatott el? 3 vezetéke van. Termosztátról kéne,hogy müködjön. Gyári hibás? Mert minden más jó lett. Valaki azt mondta h kéne hozzá valami kos kapcsoló is(mikro) . De valaki azt,hogy nmem kell más semmi.
Én teljesen nem értek hozzá,csak érdeklődőm.

980POWER

Termosztát, de milyen? Konkrétan ehhez egy váltóérintkezős termosztát kell, ha nem az, akkor kell a relé vagy mikrókapcsoló. Sejtem mitől durrant el.  Melyik színű vezetékre mi lett kötve?

farcsiiii

BRH W3RF rádios termosztát van. Ehhez kell a relé? Mert az nem lett véve hozzá. Sajnos azt nem tudom megmondani,hogy melyik vezeték lett hová.

Üzenet összefûzve: 2017. Szeptember 17., 14:19:38 pm

BRH W3RF rádios termosztát van. Ehhez kell a relé? Mert az nem lett véve hozzá. Sajnos azt nem tudom megmondani,hogy melyik vezeték lett hová.

Üzenet összefûzve: 2017. Szeptember 17., 14:21:32 pm



Üzenet összefûzve: 2017. szeptember 17., 15:00:47 DÉLUTÁN

EZ a bekötése.

980POWER

Mindenképp szedd szét, nekem a külseje nem mond semmit, mind egyforma vagy leírást tegyél fel, a Vaterán a képet én is megtaláltam. Ez a motor mindig kap áramot, csak vagy az egyik vagy a másik póluson, a 3. a nulla, ha eléri a teljes nyitást vagy a teljes zárást ott megáll és oldja a kapcsolatot illetve zárja az ellenkezőjét vagyis csak ellenkezőleg tud mozdulni, ha a termosztát vagy a relé vált.

farcsiiii

És akkor ehhez a fajtához jó ez a termosztát? Vagy kell relé vagy mikrokapcsoló?

Fecó

Ha a termosztátnak váltóérintkezője van, akkor jó...

farcsiiii


Fecó

Sajnos a rajz elég homályos, de mintha csak "sima" záróérintkező lenne. Ha így van, ez a típus nem tudja nyitni-zárni a szelepedet, sajnos csak kinyitja, és úgy hagyja ha eléri a hőfokot akkor is szerintem...