Összevissza ki be kapcsoló kültéri mozgásérzékelős lámpák ellenőrzése

Indította lmarton, 2018. július 18., 21:37:53 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

lmarton

Üdvözlet Szakemberek!

Nagykovácsiban adott 7 db mozgásérzékelős, kültéri (Tracon) reflektor, melyek közül hat, össze vissza villog, (azonos beállítások mellett minden egyes éjjel. Két villanyszerelő nézte, tanácstalanok. Utolsó reményemben keresek itt olyan szakit, aki másfél év után megoldja, hogy másfél percente ne világítsa ki a szemem alvás közben a reflektorsor.

Ötleteket kaptam, egyik sem vált be. Egyik fényvetőt lecseréltem más típusra, ugyanúgy villog -olyan emberre lenne szükségem, aki idejön ée megoldja a problémát.

Kérem jelentkezéseteket e-mailben, vagy telefonon - lmarton@betonutepeito.hu

üdv

tothgyula

Imarton Üdvözletem!
Hasznos lenne egy telepítési rajz, mivel lehet, hogy csak közel vannak egymáshoz és egymás fénykévéit zavarják.
De ez csak feltételezés.
Üdv:TothGyula.

nyaki

Üdv!
Túlságosan érzékenyre (nagyon alacsony fényigény) vannak állítva a kapcsolgató lámpák sötétedésérzékelői (ha van), esetleg a lámpa saját visszavert fénye vagy a szomszédos lámpák fénye megvilágítja azt.
Célszerű olyan mozgásérzékelővel ellátott lámpákat választani, melyek állítható alkonyérzékelővel vannak ellátva és úgy kell beállítani, hogy egyéb fények ne tudják azt befolyásolni, de mindenképpen kerülni kell a lámpák fényeinek egymásra hatását. Fontos, hogy a bekapcsolási időtartamot is hosszabbra kell választani, mert a mozgásérzékelőbe épített alkonyérzékelő körnek van bizonyos feléledési ideje (hiszterézise) és ha ezen időn belül kapcsol be a lámpa, akkor akár a saját visszavert gyenge fénye is képes kikapcsolni azt.

Simon Endre

A refiket közös sötétedéskapcsoló alá kel rendelni és ott elhelyezni ahol nincs visszacsatolódás, (csak az az eget lássa) és az egyedi fényszinteket nappali üzemre kell beállítani. A ha az összfogyasztás jelentős a közős tápot fell kell tuningolni egy mágneskapcsolóval vagy egy bika relével, (esetleg párhuzamos kontaktokkal.)