Generátor méretezés

Indította cianid, 2017. július 26., 17:27:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

cianid

Üdv

Mekkora generátorra és mekkora keresztmetszetű kábelra van szükségem, ha 21 darab 15A/ 400 V paraméterű villanymotort szeretnék egyszerre elindítani a generátorról?
A legutolsó motor távolsága a generátortól 600 méter, az első 30 méterre van.

Gondolom, ha folyamatos teljesítményt kell leadnia, akkor sem elegendő erre a 126 kw- os érték, a megfelelő áramerőséggel és a vezeték keresztmetszetéhez is kevés a 150 mm2?

Egyáltalán kivitelezhető egy főággal?
Később bővítésre kerül még 20 motorral a rendszer, de úgy gondoltam, hogy ez egy másik generátorral lesz megoldva.
Bár azon is gondolkodtam, hogy már elsőre is a 41 motor működtetéséhez megfelelő generátort kéne beszerezni és a bővítésnél mégegyet, hogy legyen tartalék.

De továbbra sem tudom, hogy mekkora kell?

A választ előre is köszönöm.

szmihaly

Talán egy pusztát akarsz hűteni?  :) :) :) :)
Amper helyett egyszerűbb lett  volna Kw-ot írni, meg ennyi ismeret közreadásával senki nem fog látatlanba még tanácsot adni sem.
Javaslom, hogy a környezetedben keres egy villamosmérnököt, azzal tisztáz le mindent, és megmondja a tutit. ;) De az egész nem lesz olcsó mulatság! :)

Gondolom, hogy az egész projekt tervköteles amúgy is...... :)

Sztrogoff

"Amper helyett egyszerűbb lett  volna kW-ot írni"
Elvileg 15A 400V motorokból 21 db-ra ott van a 126 kW, no de némi kétség felmerül, hogy valóban egyfázisú 400 V-os motorokra gondol?