Alternatív kapcsoló kapcsolója

Indította horgaben, 2017. február 18., 05:24:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

horgaben

T.Villanyászok!
Szeretném megkérdezni,hogy szerintetek milyen gyártmányú alternatív kapcsolót rakjak fel a következő régi típusú ma már szakszerütlen alternatív bekötésre. Mert az a probléma ,hogy kapcsolásnál áthúzás keletkezik és "durr" .Sajnos nem lehet átkötni szakszerüre mert iszonyatos munka lenne (állmenyezet bontás .stb)  Régen mikor még ez készült ,újra lett vezetékelve a ház (tehát a vezetékkel nincs baj,megvizsgáltam) a szaki így kötötte be (alakította ki) Nem is volt baj vele  sok sok évig, de aztán cseréljünk modern kapcsolókra ....címszóval...na azóta van a baj.Egyfolytában áthúz kapcsolásnál .kb max 1 hónapig bírja egy kapcsoló ,de volt ami 1 napig.és kuka. Olyan kapcsoló lenne jó ami nek nagy a kapcsolási útja ,hogy ne legyen áthúzás.(gondolom)   Mit ajánlanátok.? köszönettel Gaben

tothgyula

Üdvözletem!
Ezt a kapcsolást felejtsd el.Egyszer csináld meg jól és ne a kapcsoló tipusán gondolkozz.Ha baj van vele, úgyis hozzád mennek vissza.Gondolom ezt meg tudod értetni a tulajjal is!
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

Simon Endre

A kapcsolók pusztulását a szakszerűtlenség okozza, mivel a megszakítási ív a fázis és a nulla közé "ugrik át" és ez a durr oka.  Régi mamár csak bontásból fellelhető beépíthető teljesen bakelitházas váltó billenőkapcsoló alkalmas lenne ide, de szakszerű semmiképp, mert a "kikapcsolt" fogyasztó két irányból is feszültség alatt is lehetne, továbbá a  foglalat oldalérintkezőjén nem lehet fázis. Javasolnám a kellő számú vezeték, vagy kábel behúzását a régi (gondolom) egyszál segítségével.

Laszló 75

én helyedben mindenképp átalakitanám szabvályosra, vagy inpulzus kapcsolósra, ahoz elég a két vezeték a nyomókapcsolóhoz....

kovacs.istvan77

Vannak rádiós kapcsolók is, ahol maga a kapcsoló elemről megy. Egyik oldalról a 0 másik oldalról a fázis megy direktben. Kapcsolót a falra felrakod, a modult meg a lámpába beépíted. Ennek van sima és Z wave vaáltozata. Ez utóbbi drágább de okosházrendszerbe lehet integrálni.


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Simon Endre

Ez akkor is barkács megoldás, csak drágább.

sámli

Valószínűtlennek tartom (bár nem kizárt), hogy a kapcsolók és a fogyasztási hely között ne legyenek kötődobozok, amikben a kötések módosításával ki lehetne alakítani a szabályos kapcsolást.

horgaben

T.Sámli Kötődoboz valóban van de az álmennyezet felett ahhoz bontani kéne az álmennyezetet ami kizárt,mert nem fogom szétbarmolni egy kapcsoló miatt .Inkább kiiktattam.