Fi-relèt àllandòan leveri VALAMI?!

Indította Szücs Jànos, 2016. november 16., 10:28:19 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Szücs Jànos

Sziasztok!
Sajnos èn nem vagyok villanyszerelő,azèrt regisztràltam az oldalra mert az ùjonan èpìtett csalàdi hàzunkban folyamatosan küzdünk egy bizonyos problèmàval.Nagyon szeretnèk arra kèrni mindenkit aki olvassa,hogy segìtsen mert èlhetetlennè vált a helyzetünk.Megpròbàlom röviden felvàzolni de mivel nem vagyok szakmabeli biztos ezer kèrdès fog felvetődni.A Fi-relèt àllandòan leveri valami.Esős időben kb 3× is.Ha nem vagyunk otthon nagyon kellemetlen mert volt nyàron hogy leolvadt a mèlyhűtő.????Az àramszàmlànk viszonylag magasnak mondhatò 18000 Ft.Minden ùj ès energiatakarèkos.Napelemünk van ami 24 db-bòl àll.tavaly 60000Ft-ot kellet ràfizetnünk.Lètezik olyan jelensèg hogy esetleg "elkùszik valahol az àram"??Ès ez lehet az oka?Ha van valaki Baranya megyèből esetleg àt tudnà nèzni?De ha csak ötletekkel is de a segìtségeteket kèrnèm.Előre is köszönöm.

nyaki

Üdv!
Mivel az elmondás alapján csak esős időben kapcsol ki az ÁVK, ezért mindenképpen azoknál az eszközöknél és áramköreinél kellene keresni az okot, amelyek a kültérhez köthetőek. Ezek lehetnek akár földben futó vezetékek, kültéri lámpák, kapcsolók, dugaljak, trafók és kötések szigetelési hibája is, de az is lehet, hogy a háztartásban található valamely berendezés(ek) olyan szivárgóáramokat produkálnak, hogy az esős idő által okozott átvezetés már csak hab a tortán.
Műszeres mérés és az elosztó(k) szétszedése nélkül csak találgatni lehet. Ha szerencséd van, akkor szinte azonnal meg lesz a hiba, ha nem, akkor időt rabló feladattal nézel szembe.

eszmilan

Ki lehet műszerrel mérni, hogy hol a hiba, keress egy hozzáértő szakembert. Ha megvan és nem hárítható el (nem akarod az adott berendezést lecserélni), akkor választhatod azt a megoldást, amit én is alkalmaztam idehaza, hogy szétszedtem az áramköröket több FI relére. Így hiba esetén csak egy oldana le a sok közül, nem menne el az egész házban az áram, csak egy részén. Persze ehhez is hozzáértés/tervezés kell, nem lehet csak úgy találomra. Amúgy is ajánlott hűtőt/fagyasztót külön FI relével védeni, pont amiatt, amiket mondasz.

Gyurmaúr(fi-relé)

vagy inkább a hűtőt be sem kötni a Fi-relés Á.K-kba és persze célszerű akár S betűs, azaz szelektív,de ami még ennél is fontosabb; lüktető egyenáramú összetevővel szemben rezisztens Fi-relét betenni az olyan Á.K-khoz,ahol pl. számítógépek (frekiváltóval üzemeltetett 1, vagy 3 fázisú motorok) kapják a naftát.

Simon Endre

Az ÁVK kihagyását semmiképp nem javaslom a még esetleg működő szovjet (Сараmоб) hűtőnél mert vettem ki belőle uborkasalátát úgy hogy abban volt a termosztátról leesett fázisvezeték mert ez így van szerelve, (megrázó emlék.) Egyébként gyakori leoldás okozója az "intenzív" leolvasztás (hajszárító, gőzölés, napoztatás, stb.) mert ettől beázik az egyébként védett belső és alsó villamos rendszer, mire megtalálnád a zárlatot kiszárad magától.