Mérőhely áttelepítése

Indította Berescsaba, 2016. szeptember 03., 08:17:09 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Berescsaba

Tisztelt szaktársak!

Pályakezdő villanyszerelőként felkérést kaptam egy társasház egyik lakásának mérőórájának áttelepítésére.A mérőóra jelenleg a lakásban van, és a megrendelő kérésére az új mérőhelyet a lakástól 10 m-re lévő közös helyiségben/folyosón kellene elhelyezni.A leendő mérőhelyen már több lakó alakíttatott ki mérőhelyet, tehát a földkábeles bekötés megtörtént.Természetesen nem vagyok regisztrált villanyszerelő, így az okoz fejtörést, hogy a probléma megoldásában mennyire vehetek rész.Tehát a kérdéseim a következők:

-Vásárolhatok-e, és telepíthetek-e mérőszekrényt a már meglévők mellé, hogy később majd az E-ON szakemberei elvégezhessék a mérőóra bekötését.

-Tudok-e kialakítani bármilyen lehetőséget arra, hogy az E-on átköthesse a méretlen vezetéket a már meglévő mérőkről?

Minden választ,segítséget, tippet előre is köszönök!

Fecó

- Vásárolhatsz mérőszekrényt, az EON szakemberei pedig elvégzik a mérő átszerelését, de csak miután teljesen kialakítottad a szabványos, szolgáltató szájízének megfelelő mérőhelyet, és szereztél regisztrált szerelőtől kivitelezői nyilatkozatot.

- Az EON nem fog kialakítani semmit, minden vezetékezést neked kell előkészíteni, felérvéghüvelyezni, stb. Ők csak meghúznak pár csavart, és leplombálják. A csoportosan kialakított mérőhelynek kell áttekinteni a betáplálását, és innen leágaztatva (külön bonthatóan) kell csinálni egy tápot az új mérőszekrénynek, és innen, egy új mért fővezetéket a lakáselosztó felé. Ezt mind neked kell csinálni, illetve hivatalosan csak regisztrált kivitelező csinálhatja, FAM feljogosítással, szerződéssel, plombabontási kérelemmel, bla-bla...

Berescsaba

Köszönöm a választ!

Ha jól értem semmi esélyem hogy megoldhassam a problémát, a jogi dolgok miatt.Mit javasolhatok az ügyfélnek?

horga

Szerintem a legegyszerűbb ha keresel egy regisztrált szerelőt a közelben :) Fent a névjegyzék, abból te is tudsz keresni, vázolod neki a problémát és szerintem találsz olyat aki segíteni tud/akar/fog a kialakításban. Lehet párat végig kell hívnod, mert sok van akinek ez csak mellék állás így nem fogja tudni belátható időn belül elvállalni, de megéri szerintem. Mivel ha tudsz segíteni az ügyfélnek akkor megvan az esélye, hogy legközelebb is téged hívnak, ha esetleg olyan problémájuk lesz amiben te magad tudsz majd segíteni. De ez csak az én véleményem.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével