Infrapanel a mennyezeten

Indította tothgyula, 2016. január 06., 20:15:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Üdvözletem.
Szakmai kérdéssel fordulok a Kollégákhoz. Egy bemutatóteremben 10db. 300W-os kerül majd a mennyezetre, ami vakolt mennyezet. Az MT3x2,5-es vezetéket vihetem-e fölöttük elvakoltan? Fekete UV álló gégecsőben gondolom elhelyezni.A leírás szerint ezek felületi hőmérséklete 100C fok körüli.,5-10 mikrométer közötti sugárzással.
Lehet-e a háttérsugárzásnak(panelek alatt) öregítő hatása?
Tisztelettel :TothGyula.

nyaki

Üdv!
Milyen háttérsugárzásnak? Ezt a fogalmat inkább a nanométeres vagy a pikométeres RTG tartományra szokták használni. ...ugyan az infrasugárzás is láthatatlan, de az nem háttérsugárzásnak vehető, hiszen érzékszerveinkkel felfogható és az élő szervezetre nem káros. Minden hőtermelő test nem csak konvekciósan melegít, de direktben is sugároz.
Az MT kábel ugye PVC szigetelésű, aminek a maximális üzemi hőmérséklete 70°C.
Ha hosszabb ideig fognak működni, akkor a gégecső nem menti meg a kábelt a túlhevüléstől.

980POWER

Valószínű a panel hátoldala irányába ható hősugárzásra gondolt, legalábbis nekem ez jött le elsőre, van a hátulján hővisszaverő réteg és hőszigetelőréteg is, szerintem nem melegedhet olyan melegre, hogy ne lehetne a vezetékezést megoldani, hisz akkor már a felfüggesztése is más előírásokat tartalmazna, pl: mi nem lehet mögötte, vagy minimális távolság.

tothgyula

Üdvözletem!
Nyaki, abban igazad van, hogy a háttérsugárzás fogalmát nem jól használtam. Pontosítok:A panel hátoldala irányába ható hősugárzásról beszélek. Itt- ahogy 980POWER Kolléga írja -nem lehet 100C fokról beszélni, mivel nyilván van a panelben hőtükör.Tehát attól nem tartok, hogy megolvad a gégecső és a vezeték.Inkább a panel hátoldala felé ható nano-tartományú sugárzás érdekel. Okozhat-e ez a sugárzás szigetelés öregedést??? A gyártás technológiáját nem ismerem, ezért tettem fel kérdésként.
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

Simon Endre

A vakolatszerű frontoldallal rendelkező infrapanelek kerete termoplasztikus műanyagból van, ha az ott megfelelő erre a "hőterhelésre" akkor a hozávezetés villamos szigetelőanyagai számára sem lehet kockáztos. Egyébként a panelből 2x1,5-es MT kábel jön ki, vagy 3x(?)1,5-es 2+f villásdugóval.

nyaki

A panel körül ilyen nagy frekvenciák véleményem szerint nem fordulhatnak elő, mert a rendszer fizikája nem teszi lehetővé.
Ha hőterhelési szempontból megfelelően különválasztható a kábel és a panel, akkor az alatta vezetett vezetéknek semmi akadálya nem lehet. Erről a tényről kikérném a panel forgalmazójának írásos javaslatát, hogy a későbbi jogi problémákat elkerüljem.
Hasonló kitételeket fogalmazhatunk meg itt is, mint akár egy kandalló vagy kályha körül vezetett vezetéknél is.