Gáz cirkó fürdőszobában a kád felett

Indította Laszló 75, 2015. december 21., 21:00:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Laszló 75

Sziasztok Urak!
Nem mai épétésű társasházról lévén szó a gázcirkót a fürdőszobában a kád fölé helyezték el. a készülék sem egy mai darab. Következőket tapasztalatm a szobatermosztát vezetékeit 3db 1,5mzu val hozták a készülékhez amit nagyon okosan össze szigetelő szalagozták a készülék alatt egy 20cm hosszú 3x1 mt vel a készülék egy dugaljba van bedugva az 1 sávban, a  padlótól kb 180cm magasan majd ebből adugaljból egy 1,5mm2 zöldsárga mzu val a földelésből lehuztak a cirkó aljához egy vezetéket amit megpucoltak és szó szerint rá tekerték az egyik rézcsőre. A tulajjal elbontattam a fürdőszobát ha már elkezdte a lakásfelujjítást a fürdőt is szedje szét mert ezt igy nem lehet hagyni. A kérdésem a következő a cirkót a kádfölé vissza szabad épiteni? fix bekötéssel? Köszönöm a véleményeket!

zoli_varga

Üdv!

Csak oda teheti ahol volt. (GOMBSZ, gázterv, kéményseprő) A kazán min IP44, Fi relé, csövek EPH ba kötve min 2,5 réz vezetővel, de 4 mm2 ha nem mechanikailag védett elhelyezés.

tothgyula

Üdvözletem!
A Gombsz hatályon kivül van! Viszont olvasd el a 11/2013.(III.21.)NGM rendelet vonatkozó előírásait.A gáztervező pontosan meg fogja adni az elhelyezés feltételeit! Te arra törekedj, hogy a villamosberendezés szerelése biztonságos, szabványszerű legyen. RCD, EPH stb.
Tisztelettel: TothGyula felülvizsgáló.

zoli_varga

A cirkó marad a helyén vagy nem új lesz e vagy marad a régi?

Gyurmaúr(fi-relé)

Van 1 rossz hírem; cirkót (de egyéb más gázkészüléket sem!) lehet ám csak úgy cserélgetni, ugyanis elvileg azon kell legyen egy ú.n. gázszolgáltatói "dögcédula", mellyel azt konkrétan nyilvántartásba vették. Innentől igen korlátozottak a lehetőségek ebben a tekintetben is, mert a készüléket "csak úgy" áthelyezni, na azt már végképp nem lehet! Amit lehet, sőt kell is: normális (értsd: Fi relével ellátott max 6A-es kismegszakítóval védett saját Á.K. kiépítése a készülékig folyamatosan, tehát semmi megszakítás, doboz, stb) betáp kábel kiépítés, mindegyik,a készülékbe csatlakozó cső bekötése az EPH-ba, lehetőleg nem egymásba felfűzötten, hanem csillagpontosan. Ami a thermostat bekötését illeti; lehet, hogy az 12V-os tápfesz-szel megy, de tök mindegy, hogy 12, netán 24 (ilyen is van), vagy épp 230V-os tápja van, vagy 4x0.75-ös MT, vagy 4x1.5-ös MBCu szükséges az összeköttetésre.
A melléklet képen egy általam bekötött kombit látsz.  A 299. sz. képen lévő elosztóban látható a cirkó saját 6A-es kismegszakítója, illetve Fi-reléje.

Laszló 75

Köszönm! Marad a régi cirkó egyenlőre én csak azért bontattam le, mert kissé érdekesen volt bekötve . és azért kötöm ujra hogy , ha véletlenül készülékcsere lesz, mert mondjuk a mostani készülék elromlik  akkor már ne keljen megint szétbontani a lakást. vagyis ne villamos részét akkor max egy Eph bizonylatot keljen már csak irni. Akkor a lényegében ha valamikor új készülék lesz ugyan úgy a régi helyére fog kerülni.

Tret

Tudomásom szerint hivatalosan akkor szerelhető fogyasztó készülék az 1 es sávban,ha fixen telepített,a csatlakozó vezetéket felülről hozva 5cm mélyen be sülyesztették,IPx4 védettségű,és a gyártói leírásban szerepel hogy a készülék alkalmas 1es sávba szerelésre.Javítsatok ki ha tévedtem. :)

Laszló 75

Köszi! Viszont a fürdőszoba olyan kicsi,hogy a cirkót a 0 sávba helyezték el közvetlenül a kádfölé, mint régen a villanybojlereket.


Tret


Laszló 75

Szia! köszi ! elírtam 1 est akartam írni. Boldog Karácsonyt mindenkinek!