Motorvédelem hõkioldó beállítási értéke

Indította nova, 2011. október 02., 18:32:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Sztrogoff

Az a késleltetés mértéke, osztályba sorolás alapján, ahogy nézem ez balról jobbra 2, 4 vagy 8 másodperc alatt kapcsolja ki, ha elérte azt az árambeállítást, amelyik ez az árambeállítás (és nem a nagyáramú, azonnal kikapcsoló). Vagy annak a másfélszeresét, ez most nem tiszta így hirtelen.

Üzenet összefûzve: 2017. május 16., 20:44:33 DÉLUTÁN

Bocsánat, perc, nem másodperc.

balzsi

Köszönöm Sztrogoff!

Keresgélve a neten találtam választ, melyből nekem 4-8-17 másodperc jön le.


balzsi

Tisztelt Szakik!

A csatolt képek alapján, jól gondolom, hogy a zárlati áram értéke 7500 A, a termikus védelem meg 1000 A?
Előre is köszönöm a segítséget.

Fecó


tothgyula

A katalógus alapján(4pólusú esetén) Ii=zárlati kioldó,késleltetés nélkül 2,5-15kA-ig állítható. Zárlati kioldó késleltetés nélkül Ii=2,5-12,5kA-ig állítható. Az It (túlterhelés kioldó 630-1250A-ig állítható. Hány A-es késes van előtte és milyen annak a karakterisztikája?Megvan a mellékelt műszaki leírása? Az is segít.

tothgyula

T!Feco!
Az NZMN4 tip szakaszoló kapcsoló It(túlterhelési kioldó) beállító gombján nem a tüske állását veszed figyelembe?

Fecó


tothgyula

A narancsszínű gomb 0,8kA-en áll. (túlterhelésvédelem)
A pirosszínű gomb 6kA-en áll (zárlatvédelem).
A rövidítések is zavaróak, nem egységesek az MSZ EN 61439 szabvány előírásaival.
E szabvány az alábbi rövidítéseket tartalmazza többek között:
Icc=névleges feltételes zárlati áram
Icp=független zárlati áram
Icw=névleges rövididejű határáram
Ipk=névleges határáramcsúcs
Ic=zárlati áram

balzsi

Közben megtaláltam ennek Schrack hasonmását. itt már egyértelműen alátámassza az elgondolásom.

• Beállítható túlterhelési kioldó Ir: 0.5 – 1 x In (gyári beállítás 0.8 x In)
• Beállítható zárlati kioldó Ii:: 2 – 12 x In (gyári beállítás 6 x In)

Sárga (Ir): 0,8x1250=1000A
Piros (Ii): 6x1250=7500A

Már csak az a kérdésem. hogy a 6 mm2-es vezeték mennyire szerencsés a 7800A zárlati áramnál? A réz sínről kb. 3m távolságra van vezetve.