3fázisú motor 1fázisra bekötése

Indította K3NV3L0, 2014. február 05., 15:07:10 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Az a 100μF rohadt sok lesz. Szerintem a motor lesz már gyenge az 1 fázishoz. A legjobb megoldás lenne egy 1 fázisra köthető frekiváltó használata.

faxelektro

Azt tudom hogy nagyon sok lesz mert a beiktatott ampermérő 6 amperre ugrott csak azért csináltam,hogy mivel réginek néz ki nincs-e leblokálva megszorulva. Milyen frekiváltot ajánlnál ?

nyaki


Simon Endre

Akkor maradhat a delta kötés, mert a frekvenciaváltó nem csinál 230 voltból 400 voltot csak annyit amennyi csúcsban bemegy. A malacnak meg nem kell centrifuga sőt tulajdonképp teljesítmény sem, csak ha nincs a sütnivaló kellőképpen kicentírozva. További financiális gond  hogy ez a "tartozék" minimál szinten is kb. 70-80 euro. Másoknál ezt lada vagy valeós ablaktörlő is kiszolgálja kerékpár láncáttétellel.

faxelektro

Hát ezt a reduktoros motort hozták,hogy kössem át monofázisra de sajnos elindul mintha közben akadna valami megáll újra indul de nem működik folyamatosan. Mondtam a tulajnak válassza szét a reduktort meg a motort majd úgy próbálunk .

nyaki

 ::) Nem is kell 400V, ha deltába köthető a motor. ...a 3x230V is megteszi. ;)

Attila017

Sziasztok
Egyik ismerősöm megkért h 3 fázisú motorját kössük át 1fázisrúra. A házban nincs 3 fázis, s tudjuk h teljesitmenycsokkenes lesz.
Ott akadtunk meg, hogy a motorból 3 db vezeték jön ki. Valószínűleg csillagba van gyárilag kötve, miképp lehetne ezt bekötés 1 fázisra. (Még ugyan van egy vezetékes de szerintünk az valami tulmelegedéserzekelo lehet)
A motor korábban egy elszivo gépben volt, 1.5kWos.

Köszönöm előre segítségeteket!