Üzleti kérdés

Indította petike199600, 2015. május 08., 15:46:25 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Kapcsolatok alapján megtalált egy Montiv Bt-nek nevezett cég, hogy keresnek villanyszerelőket. Ma voltam náluk megbeszélésen. Társasházakat kellene újravezetékelni és csövezni. Állítólag az év végéig még 70 lakást megkell csinálni és még azon kivül rengeteg a munka. Irjátok be a keresőbe a cég nevét és meg tudhattok róluk több információt.
Esetleg valaki került már innen kapcsolatba velük?
Na, szóval jött a feketeleves, miszerint én fizessek nekik be 160.000Ft-ot és ők garantálják hogy az év végéig nekem 5 millió forint értékű munkát hoznak amiből ők 5% hasznot vesznek el. Ha ezt nem tudnák valamiért teljesíteni ( ami szerintők lehetetlen) akkor visszafizetik a 160 ezremet. 1 éves szerződést akarnak velem kötni. Mivel én nem vagyok hivatalos vállalkozó csak így maszekban dolgozok... így nem tudom hogy helyes lenne-e nekik dolgozni. Főleg hogy van egy bejelentett biztos munkahelyem ahol imádok dolgozni, mondjuk a pénz közel sem ennyi, de kitudja hol van ebben az átverés. Szerintetek mitévő legyek? Hétfőig kell választ adnom hogy érdekel-e a munka. Szerintem én ehhez még túl fiatal vagyok, de sosem lehet elég korán kezdeni, nem?
Ki mit gondol erről? Várom a válaszokat! Jó hétvégét mindenkinek! :)

Könyves Kálmán

Szia Petike!

Ha van munkád az iparban, szereted is, és még inkább a tapasztalat megszerzése a fontosabb, mint hogy 5millát keress az év végéig(ha-ha), a nélkül, hogy ismerném a Montiv BT-t, azt mondom, hogy a közelébe ne menj az építőiparnak úgy általában.

Meg hogy még te fizess előre 160e Ft-ot, hogy dolgozhass nekik, az szintén vicces.

Nem sok olyan villanyszerelőt ismerek, aki az iparból a építőipar felé mozogna, fordítva annál inkább. Szerintem ez sem véletlen.

Üdv: Kálmán

petike199600


Szirty

Szevasz petike199600!

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2015. május 08., 15:46:25 DÉLUTÁN
Szerintetek mitévő legyek? Hétfőig kell választ adnom hogy érdekel-e a munka. Szerintem én ehhez még túl fiatal vagyok, de sosem lehet elég korán kezdeni, nem?
Ki mit gondol erről?

Teljes mértékben egyetértek Könyves Kálmán fórumtárs véleményével.
Bár hozzáteszem én alapvetően bizalmatlan vagyok.
Főleg akkor amikor a hihetetlen gazdagság ígérete úgy kezdődik hogy fizess!

Én nem sem ismerem a céget (de ez is már óvatosságra int).

Idézés ők garantálják hogy az év végéig nekem 5 millió forint értékű munkát hoznak amiből ők 5% hasznot vesznek el.

Ha valóban ezt írták, akkor ez nem feltétlenül azt jelenti hogy 5 milliós hasznod lesz! Erre nagyon figyelj oda.
Másrészt úgy gondolom, hogy ha nem vagy "jogi személy" akkor nem fogsz tudni szabályos szerződést kötni.

Ha nem lennék nagyon megszorulva én a helyedben a biztosat nem adnám el egy bizonytalan ígéretért. De hát ugye kockázat nélkül nincs rizikó. :-)

petike199600

Megfogadom a tanácsotokat és nem foglalkozok az ilyen ajánlatokkal egyenlőre... Ráérek még ezeken agyalni.
Köszönöm a segítségeket!  :)

Fecó

Mint ahogyan Takács János Úr, az egykori tanárod is ajánlotta, magam is javaslom, kerüld el a hasonlókat. A munkáért pénzt szoktak kérni a villanyszerelők, és nem kifizetni.

petike199600

Csak nem a mostani mestertanfolyamra jársz??? :)
Örülök hogy van egy ismerős itt!!!! :)
Köszönöm, természetesen már nem foglalkozok ezzel!! :)

Fecó

De igen, van szerencsém ismerni Őt. Kicsit panaszkodott is, hogy nem egyszerű most tanárnak lenni, de akkor szóba kerültél hogy van ellenpélda, láttam a tanműhelybe az "út a dobogóig" összeállítást. És tényleg vegyél valami normális bort, igaza van a tanár Úrnak, vedd komolyan, higyj neki, jót akar :)

petike199600

Igen, nagyon szerettem oda járni, és nagyon kedvelem őt is, barátok vagyunk, annak ellenére hogy a tanárom volt és tisztelem is őt!
A bor meg lesz, igen most estire járok érettségire. Hát itt sokkal nehezebb a dolgom, mert a szakmunkásban minden érdekelt itt már annyira nem, és nem is mindig járok be... :) De tudom hogy kell az a papír, és próbálom komolyan venni, jövőre én is érettségizek... :D
Nehéz lesz :D