Lakás vezérlés távoli helyről, és veszélyei

Indította mikerulz, 2014. május 30., 21:24:25 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mikerulz

Nem tudok ki, hogy van ezzel de szerintem Frei "futurisztikus" leírása, azért már nem ennyire távoli és elrettentő, mint ahogyan ő beállítja a kommentelők meg ámulnak, hogy "nahát".

Mindenesetre megér egy fórum bejegyzést: https://www.facebook.com/freitamas/photos/a.155159454505453.31358.153896924631706/772614512759941/?type=1&theater

Bizonyára Frei Tamás rövid irományának oka a nemrég megjelent "Watch Dogs" című játék, amelynek története röviden annyi, hogy a technika korában egy ügyes hacker számára már nincs lehetetlen, így bárkit és bármit irányíthat.




nova

Ilyen világban élünk, ahol valamilyen szinten már függünk a technikától. Informatikai megoldásoktól. Ennek a függésnek egyik hátránya, hogy sokkal sebezhetőek vagyunk, elég csak az pénzmozgások elektronikus mozgására gondolni. A modern gépkocsikat is inkább már informatikai vénával megáldott egyének kötik el. :(
Az épület vezérlés sem kivétel. Itt is csak azon multik minden, hogy milyen védelmi rendszerrel rendelkezik a gateway-ünk. Ugyanez igaz az otthoni internet hálózatra is. Manapság már eléggé nagy sávszélességek állnak rendelkezésre, hogy akár komoly károkat is okozhassanak. Adatvédelmi kérdésekről meg ne is beszéljünk. Elég csak a hírekben szereplő beszámolókról olvasni, ahol Edward Snowden által indított technikákról számolnak be. Ezek pedig amiről általában tudunk már elavultnak számítanak. :(
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Talán túlmisztifikálni sem kell! Nem árt tisztában lenni a veszélyekkel, de más ez egy magánembernél mint egy pénzintézetnél. Másrészt nem minden Pistikéből lesz eredményes hacker.

nyaki

Én pedig amondó vagyok, hogy csak fessük nyugodtan az ördögöt a falra.
Minél több elektronikus egységet használunk, annál jobban megfigyelhetőek és befolyásolhatóak vagyunk.
Ajánlom a Közellenség című filmet.
A filmekben az a jó, hogy az igazat és a létezőt tárják elénk, csak az a baj, hogy gyakorta olyan nyíltan teszik, hogy azt már az emberek el sem hiszik, mert olyan egyértelmű. :-\

mikerulz

Ha tartanánk egy közvélemény-kutatást, hogy kinek van az otthonában letakarva vagy leragasztva a webkamerája akkor hamar kiderülne, hogy nem igazán bízunk hálózatunk biztonságában. Persze a mezei felhasználót addig nem hiszem, hogy ez érinti míg nem lesz minden szobában iP kamera és az ajtókon távvezérelt zár.

Bár az ügyes szomszéd még mindig lophatja a wifit.

Ipari szinten azért rendesen megy az adok-kapok, gondoljunk csak a Stuxnet-re.

Szirty

Üdv mikerulz!

Idézetet írta: mikerulz Dátum 2014. május 30., 21:24:25 DÉLUTÁN
Nem tudok ki, hogy van ezzel de szerintem Frei "futurisztikus" leírása, azért már nem ennyire távoli és elrettentő, mint ahogyan ő beállítja a kommentelők meg ámulnak, hogy "nahát".

Én úgy vagyok vele, hogy nem feltétlenül szükséges mindent megvalósítani amire a technika lehetőséget biztosít. Van ésszerűség is a világon.

Másképpen fogalmazva:
"Nem szabad hagyni, hogy az emberek tobzódjanak a (műszaki) lehetőségekben mert megpróbálják azokat kihasználni.
De nem az ésszerű célok érdekében, hanem az új lehetőségek ismerete olyan célok felállítására sarkallja őket, amik ugyan kihasználják a lehetőségeket, de ezeket a célokat nincs értelme elérni."

Az utcáról felkapcsolni mobillal a világítást megvalósítható és fantasztikus lehetőség csak éppen a világon semmi értelme nincsen. Hacsak nem Frei Tamás elkápráztatása. Akiről nem árt tudni hogy mire képes egy kis bulvárszenzációért.


Üzenet összefûzve: 2014. június 03., 22:19:17 DÉLUTÁN

Üdv nyaki!

Idézetet írta: nyaki Dátum 2014. június 02., 21:31:55 DÉLUTÁN
A filmekben az a jó, hogy az igazat és a létezőt tárják elénk, csak az a baj, hogy gyakorta olyan nyíltan teszik, hogy azt már az emberek el sem hiszik, mert olyan egyértelmű. :-\

Gyakorlatilag le is írtad az összes fő tulajdonságot ami a filmekre egyáltalán nem igaz (tisztelet a nagyon-nagyon kevés kivételnek).