Áramütéses villamos baleset

Indította Novill, 2014. május 22., 14:03:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

szmihaly

Ha kikellett Taksony déli részét zárni az áramszolgáltatásból, akkor szerintem leszakadt valamilyen oknálfogva az álványzat mellet futó légvezeték.

nyaki

Mivel építés közben történt én is vezeték szakadásra gondolok, ami eredhet elektromos szerszám vagy vezeték mechanikai sérülésétől, vagy leszakadó vezetéktől.
Gyakorta találkozok olyan kézi munkagépekkel, aminek a vezetéke meg van törve és kilátszik az ér, amit a "szakik" simán szalagoznak nyakra-főre ahelyett, hogy kicserélnék. ...és dolgoznak velük tovább, mint a gép. :-\
Ha megindult a hatósági ellenőrzés, ott valaki bizonyosan fas.olni fog. Egy építési munkaterület  nagyon veszélyes munkahely.

Szelei

Arra nem gondoltatok, hogy az állvány a baleset után is még érintette vagy túl közel maradt a vezetékhez és ez lehetetlené tette a mentést, és az állvány biztonságos elszállítását, bontását.

nyaki

Bármi előfordulhatott, így bármire gondolhatunk.
Annyi bizonyos, hogy gázt érezni, a vizet meg látni lehet, még a baleset megtörténte előtt, de a delejt... ;D

Szelei

Sajnos életemben már 3-4 baráti fogásra nekem is volt "szerencsém" az emléke megfizethetetlen.  ;D :'(

Gyurmaúr(fi-relé)

Persze Szelei kolléga, csak az nem mindegy, hogy 230, esetleg 400V, nota bene; 10kV, esetleg 20, hogy már a hardcoreabbakat ne is említsem, mert az már nem a "baráti" reláció...  :D  :'(

tothgyula

Egyelőre csak találgatunk! Nagy vagy kisfeszültségen történt az áramütés?Taksony?Nyíregyháza? Remélhetőleg szakértők fogják kivizsgálni az áramütéses baleseteket!!! Mindnyájunk okulására, kérem az ILLETÉKESEKET,hogy tegyenek fel fényképeket is. Nem sorolom fel a vonatkozó jogszabályokat és a szabványokat,mi ezeket tudjuk. Hiszen vizsgáztunk belőle, sőt "Tűzvédelmi Szakvizsgát" is tettünk.De kívánatos, hogy vonják felelősségre a mulasztókat.Várom, várjuk a fejleményeket. TothGyula felülvizsgáló