Panelház földelés

Indította Maczy, 2014. április 18., 21:59:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Maczy

Kedves Kollégák!

Ismét jó dologba szaladtam bele. A feladat egy régi 10 emeletes panel EPH felújítása, mert itt ott beletoldottak a fém vízcsővezetékbe műanyaggal,és ami el van már korrodálva kötések, azokat ki kell cserélni. A probléma a következő: Látszik ahol bejön a házba a betáp kábeleknél a földelő vas ami gondolom a  betonlapföldelő,  de ez úgy el van korrodálva, hogy ki lehet húzni a falból. ezt szeretném orvosolni, mert ez így nyilván nem földelés. Én gondoltam új szondát leverni valahogy és rákötni. Milyen szonda kell ekkora házhoz?
köszi

Novill

Ha betonalap földelő, nem lehet valahogy megkeresni a földelőt.  A falból kihúzható rész után vajon mi van. Elég nehéz egy ekkora épületnél jó földelést megvalósítani, főként ha minden betonozva van. A villámhárító földelőit nézted-e? A vizsgáló összekötőnél lefelé mérve következtetéseket lehet levonni, mely lehet hogy segít.   Az EPH egész épület vonatkozásában kell átvizsgálni  és utána kell egy hatékony megoldást találni. Amely biztosítja majd a működőképes megoldást.

Maczy

Tulajdonképen, van erre valami számítás, szabvány, hogy hogyan kell méretezni földelőt?  Amennyiben nem leszek okosabb, akkor ki kell építeni egy újat. Emiatt gondoltam, hogy csak méretezik ezeket valahogy.

nyaki

Üdv!
Arra azért én is kíváncsi lennék, hogy az elmúlt 40 évben épült panelek földelésének javításánál milyen szabványi pontokat kell figyelembe venni. Ha a létesítéskorit, akkor lehet erőltetni a faja földelőt, de ha már az új szabvány szerint kell, akkor a fene sem tudja, mert ebben az értékekre nincs semmilyen utalás.

Maczy

Nyaki!

Megkérdezném, hogy az milyen földelő?
köszi

nyaki


Maczy

Idézetet írta: nyaki Dátum 2014. április 24., 00:05:10 DÉLELŐTT
Üdv!
Arra azért én is kíváncsi lennék, hogy az elmúlt 40 évben épült panelek földelésének javításánál milyen szabványi pontokat kell figyelembe venni. Ha a létesítéskorit, akkor lehet erőltetni a faja földelőt, de ha már az új szabvány szerint kell, akkor a fene sem tudja, mert ebben az értékekre nincs semmilyen utalás.

Közben megtörtént a feltárás, valamikor elvésték, és csak visszahelyezték a földelőt. Az a vicces, hogy ezek szerint ennek a háznak már régóta nincs normális földelése. Most már legalább lesz, ha már beleszaladtunk.
Azért közben kértem elméleti segítséget a BME-ről, ha meglesz akkor megosztom Veletek, hisz ilyen hibába bárki beleszaladhat.

czapi


Novill

Jók ezek a belinkelt olvasmányok, érdemes elolvasni. Minden ilyen jellegű tanulmányok hozzáadnak a szakmához valami pluszt. Így szükség van rá mind a fiatal mind az idősebb generáció tagjainak.  Ma jellemzőek a külföldi szakirodalmak magyarra fordítása. Viszont azt sem szabad elfelejtenünk, hogy nekünk magyaroknak is vannak nagyon jó szakembereink. Ezért is várjuk  Marczytól BME elméleti  válasz tartalmát. Talán a könyv kiadás is pénz kérdése mind a közép és mind a felsőfok tekintetében.

Maczy

Sziasztok!

Jött válasz az Egyetemről, többet vártam, de is valami. Illetve levonhatja mindenki a következtetést.
"Kedves Attila,

mellékeltem a MEE ÉV Mubi ide vonatkozó állásfoglalását (lásd annak 2) pontját) és a hivatkozott szabványokat.

Üdv,
Józsi

---------------------------------------------------------------
Dr. Ladányi József
egyetemi adjunktus
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Villamos Energetika Tanszék
1111 Bp. Egry J. u. 18. IV. em. 413."