3fázisú motor 1fázisra bekötése

Indította K3NV3L0, 2014. február 05., 15:07:10 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Szia Endre!

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! De sajnos nehéz megoldani, mivel én Erdélyből írok és szerintem nem könnyű megoldani ezt. Ha eltudnád küldeni a rajzot és az alkatrészek adatait hátha én is megtudnám csinálni. Feltettem egy új trafót 400 VA-st és bekötöttem most működik, csak egy fordulaton. Úgy égett le ahogy írtad, legalacsonyabb fordulaton működött és szaggatott a fordulata.

Még egyszer köszönöm a segítséged.

Üzenet összefûzve: 2014. Február 17., 18:18:46 pm

Sikerült feltöltenem egy fényképet a vezérlésről.

faxelektro

Endre eltudnád küldeni nekem azt a rajzot a fordulat szabályzóról.

Köszönöm előre is!

faxelektro

SZIA ENDRE
                  Látom fent vagy a netten jo volna ha eltudnád küldeni azt a rajzot a fordulat szabályzorol

                   amiröl a napokban irtunk

                                                                 Kösszi szépen

Simon Endre

Kapam egy 24 V-os motort próbára, (73 W-os) csak ez nem fér bele az én 63 VA-es transzformátorom  teljesítményébe a 100 VA-es transzformátoromért kb. 60km-re kellene elutaznom, de addíg is a meglévővel megépítem, megy ahogy megy. A jó működést megpróbálom szkópon ellenőrízni, vagy megjavítok itthon egy 12V-os toroidot és akkor összejön kb. 400 VA egy másokkal sorbakötve, ekkor ez olyan lessz mint a te otthoni rendszered. Figyelj a fórumon néhány óra mulva meglessz.

czapi

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2014. február 11., 19:01:42 DÉLUTÁN
JO estét
    Egy kérdésem lenne,van egy villanymotor a 24v egyenáram
                                                                        3,5/2A  50/30  ot/min ablaktörlö motor
   egy 230V/24V--250VA  traforol működik egy kazánba fujja be a levegöt
Lehet-e szabályozni a fordúlatját egy 600w-os fényerö szabályzo kapcsoloval ha
a primér betápra kötném a szabályzo kápcsolot ha nem akkor mit ajálnátok
Üdv!

Én ilyet vagy ehhez hasonlót vennék az egyenáramú oldalra:

PWM üzemű 400W-os feszültségszabályzó

Simon Endre

Letelt a négy órás próbafutam minden jól mőködik a tranzisztoros szabályozó vált be a triakos driftes lett az alkatrészek nem hőstabilak és vándorol a fordulatszám még szellőztetés hatására is. A tranzisztoros most egy szem 2N3055-tel megy, alig van néhány alkatrész a stabilitása meg szuper, csak a félfeszülséggel üzemelésnél kb.20W hő távozik a hútőbordáról, de 24V-on és 1,5 V-on (ez a motor itt elindul) alig melegszik a hütőborda, Sajnos 1,4 A-nél nagyobb áramot nem tudtam kicsikarni, mert a motort nem tudtam jobban terhelni, mert nincs mivel. Egy szürőkondi értékét és méretét még azt hiszem csökkenteni lehet A kapcsolás evvel kész is lessz.

Üzenet összefûzve: 2014. február 24., 23:54:50 DÉLUTÁN

Kész a lepróbált kapcsolás rajza !
A bizonytalan kondi kapacitás is megvan, négy lépcsőben csökkentettem az értékét, de nics változás ugyanúgy megy mint korábban. A trazisztort feltétlenül hőleadó felületre szereld! Nálam most kb. 100 négyzetcentiméteres 3 mm vastag fogazott hűtőn van. Az egyenirányítód gondolom 4-6 A-re megfelel a diódák adatai a rajz szerint, esetleg a D2 lehet kisebb áramú is de legalább 1A-es Az elektrolit kondi feltétlen min. 40 V-os legyen üresben 34 V-os egyenfesz alakul ki rajta. A max áramterhelés amit ki tudtam csikarni a motor fékezésével 1,8 A volt. Valószínű nálad sem lessz több, mivel a motor csökkentett feszültségen üzemel. A Czapi álltal kinált PWM szabályozót nem tudtam beazonosítani, az ára megdöbbentően alacsony, de valószínű gond lenne vele, mert ahhoz a vezérlése miatt stabil szűrt, valószínű akkus táplálás kel. Az elektomos robogókban és rokkantkocsikban használják ezeket, alig van szabályozási vesztesége a sajátos üzemmódja miatt.

nyaki

A PWM szabályozó azért jobb motorok és egyáltalán bármilyen terhelés szabályozására, mert itt nem a feszültség nagyságát változtatják, hanem az állandó nagyságú feszültség kitöltési tényezőjét, mely által a kapcsolóelemen keletkező maradékfesz sokkal kisebb, miáltal a melegedése is, azaz vesztesége elenyésző lesz, bár impulzusterhelése sokkal nagyobb, mint a soros szabályzónak, de a helyes kapcsolóelem (MOS-FET) megválasztásával ez is megoldható.

faxelektro

Jó estét
             A képeken látható kis reduktoros motort meg próbáltam átkötöttem monofázisra próbáltam 10-12-18- 22-25 mikrófarados kondenzátorral átkötve deltába de csak morog nem forog.Egy malac sütőt kellene forgasson de sajnos ott nincs háromfázis .Mi lehet a gond nem elég a teljesítménye de terhelés nélkül megfordulhatna vagy nem elég a kondenzátor?

nyaki

Steinmetz-kapcsolásban kötötted be? Nincs véletlenül visszaforgás gátló a hajtóműben?

faxelektro

Csillagba volt kötve átkötöttem háromszögbe 1-2-betáp 2-3 kondenzátor most találtam egy 100mikros kondit tudom hogy óriási nagy de gondoltam csak ép hozzáérintem,hogy nincs-e leblokkolva a reduktor de nincs mert azonnal elindult de le is kapcsoltam a táplálást.