Kombinált tűzhely bekötése

Indította fulton, 2014. január 09., 22:08:56 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

fulton

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Az alábbi tűzhelyet szeretnénk megvásárolni.

Electrolux EKK 54503OW

Na-most, leírás szerint ennek működtetése 230V ról történik. Az elektromos rész max teljesítmény leadása 3000W. Kérdésem, be tudják ezt kötni nálunk? mindenféle + falban kábelezés.. (falbontás stb) nélkül?
Nem tudom addig megrendelni a terméket, vagyis nem merem, míg ezt nem tudom meg, mert olyan rááldozást, hogy új vezetékelést a falban a főkismegszakítótól...stb nem szeretnék beválallni. De azt sem hogy leégjen a ház.
Készítettem pár képet a villanyóránk ról.

A konyhában van két konnektor, egyikre vannak kötve a hűtő mikró...stb. A másik szabadon van csak a két kábel csüng ki.. leszigetelve a konektor helyéből. (magyarán itt nincs beszerelve 230-as dugalj.
Köszönöm előre is a válaszokat.

plctechtb

Idézetet írta: fulton Dátum 2014. január 09., 22:08:56 DÉLUTÁN
Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Az alábbi tűzhelyet szeretnénk megvásárolni.

Electrolux EKK 54503OW

Na-most, leírás szerint ennek működtetése 230V ról történik. Az elektromos rész max teljesítmény leadása 3000W. Kérdésem, be tudják ezt kötni nálunk? mindenféle + falban kábelezés.. (falbontás stb) nélkül?
Nem tudom addig megrendelni a terméket, vagyis nem merem, míg ezt nem tudom meg, mert olyan rááldozást, hogy új vezetékelést a falban a főkismegszakítótól...stb nem szeretnék beválallni. De azt sem hogy leégjen a ház.
Készítettem pár képet a villanyóránk ról.

Fulton

Fulton

Fulton

A konyhában van két konnektor, egyikre vannak kötve a hűtő mikró...stb. A másik szabadon van csak a két kábel csüng ki.. leszigetelve a konektor helyéből. (magyarán itt nincs beszerelve 230-as dugalj.
Köszönöm előre is a válaszokat.

Szia!

Tűzhely bekötés szempontjából a konnektorok mellékesek, fixen kell bekötni az ilyen készüléket. Hasznosabb infó lenne, hogy a tűzhely kiállásnál milyen keresztmetszetű vezeték van. Ha van egyáltalán?

Ha a dugalj áramkört terveznéd felhasználni (irásodból ezt vettem ki):1,5 mm2 alu vezetékre (az óraszekrény képéből kiindulva - javíts ki ha nem az) 13 A terhelést (3 kW) amúgy sem javasolnák ráterhelni ha csak az áll rendelkezésre - mindenképp ki kell építeni az új kört.

Még egy gondolat: a konnektor helyén csak két vezeték "lóg ki" a falból? Védővezető? Anélkül megint csak bukó a tűzhely bekötés.

Remélem segítettem.


Gyurmaúr(fi-relé)

Sajnos rossz híreim vannak! Látva az órád, illetve a 10A-es fő automatát (azért engem érdekelne, hogy lehet manapság ennyivel elvinni egy háztartást, amikor a legpronyóbb mikró alsó hangon ennyit vesz fel és akkor még hol a többi?! Elmennek a sunyiba "szeretett" áramszolga cégeink ezekkel az 1 fázisos 10,15,16,20A-es mérőikkel!) csak azt tudom mondani, hogy teljes körű mért fővezeték, mért főelosztó felülvizsgálat, s amennyiben bármelyik is hulladék, akkor CSERE! Külön Á.K kiépítése a mért főelosztótól a sütőig, min 2.5-ös MCu, vagy 3x2.5-ös MBCU/MT kábellel, saját B13A-s kismegszakival (annyi elég lesz a 3kW-hoz), illetve ha nincs, akkor egy 30mA-es fi-relé kecónak. Ja és mérőt 32A-re felbővíttetni, mert az alanyi jogon jár a dolgozóknak!! ;)
ja és azt ne feledd, hogy a villanyászati követelmények teljesítése nem kívánság-hangverseny, illetve szeretem-nem szeretem téma, hanem ú.n. KÖVETELMÉNY, csak azért, hogy egyikőtök se kerüljön szorosabb kapcsolatba Pakssal, ill egyéb más erőművel (nem tom, hol laksz?)!! :'(

szpetja

Kedves Fórumozók!

Kérlek, segítsetek abban, hogy elektromos tűzhely bekötésekor milyen formátumú 'szerelői nyilatkozatot' kell tenni, hogy a berendezés garanciális legyen.

köszönettel!

Novill

A forgalmazó vagy a gyártó szervizétől kell megkérdezni.  Mert vannak cégek akik ragaszkodnak a saját szervizükhöz. Én általában a számlára szoktam rá írni, hogy a vonatkozó szabványok figyelembevételével bekötöttem és üzemszerű használatra alkalmas. Ezen kívül egy hurokellenállás és zárlati áramvédelem adatait is oda írom, a garancia levelet pedig lebélyegzem és aláírom a dátummal.

Klara79

Kedves Fórumozók!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kombinált tűzhely vásárlását tervezzük, de nem tudom, hogy alkalmas e a lakás elektromos hálózata a működtetéshez.
A biztosíték doboztól 1,5-es kábel jön a falba ( ha jól tudom 16 A biztosíték van hozzá). Ebből a vezetékből 3 konnektor csatlakozás van szerelve. Egyikbe a mikró a másikba a hűtő van bedugva, a harmadik az szabadon van. Amit néztem tűzhely, annak 2680 KW a teljesítménye, vagy volt egy másik annak 2100 KW.
A kérdésem, hogy beköthető a biztonságosan a tűzhely, vagy esetleg ez vezeték túlmelegedéshez és tűzhöz vezet?
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Üdvözlettel:
Szabó Klára

Novill

A leírtak alapján inkább sütőre gyanakszom. Ehhez viszont 3x2,5mm2 réz vezeték lenne jó, ami B 16 A-ra biztosítható. A főzőlapos és sütős  villanytűzhely ennél nagyobb teljesítményű szokott lenni,aminek 5x2,5mm2 Cu vezeték kell 3 fázis esetén, egy fázis esetén legalább 3x4mm2 vezetéket illik vinni neki. Természetesen külön biztosítva.  Ma már a 1,5mm2 Cu vezeték csak kb 13 A-rel terhelhető.

sámli


Novill

Igen elnéztem  :D, valószínű, hogy a kérdés feltevője elírta. Watt helyett KW-t írt.

sámli

Kombinált tűzhelyről lévén szó, (a teljesítmény adatokból kiindulva) szerintem inkább ez egy gáz főzőlapos, elektromos sütővel kombinált tűzhely lehet.