Földelés!

Indította Tibi1984, 2013. december 16., 09:50:46 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Tibi1984


Tisztelt Szakemberek!


Földeléssel kapcsolatba keresem a szabvány szerinti megoldást.

Betonelemeket gyártó cég gyártana zajvédő falakat vasútra.
Fémgerendák közé lennének behelyezve a vasbeton elemek, amelyeket hozzá kellene kötni a gerendához.
Ez eddig oké is. A kérdésem az lenne, hogy:

A betonelem két végén lévő kivezetés egy fém lap, amelyben M16-os menet van.
Ezeken keresztül kell az I gerendákhoz kötni az elemeket.
Na most az M16-os csavar felülete kb.200mm².

Tartani kell az összekötésnél ezt az átmérőt, vagy lehet lejjebb menni????


A tender elnyeréséhez fontos a jó ár és minőség ezért keresem az olcsó de szabvány szerint elfogadható megoldást.
Kaptam már egy két ötletet, de:
-ha egy combos rézkábel a két végén megfelelő méretű sarúval tökéletes megoldás, ha több ezer darabról van szó akkor az nem épp olcsó, na meg az köztudott, hogy a vasút nem szereti a rezet, a lopások miatt.
-horganyzott laposvas jónak tűnne de a lyukméret az illesztések miatt nem egyforma.....

Csatoltam egy képet is, hogy jobban lehessen érteni. A képen egy "suszter" megoldás látható.


Köszönettel:

Tibor!

Gyurmaúr(fi-relé)

Mivel mostanában sokat utazom a Bp-Sz.fehérvár vasúton, ezért volt szerencsém megfigyelni, ott hogy csinálták. Nos, ott egész egyszerűen horganyzott -ha jól emlékszem 50mm2-es?- köracéllal kötötték folytonosan össze az egyes fém oszlopokat, melyeket bizonyos távolságon -nyilván a dilatáció miatt- toldottak, azaz egy adott oszlopon végeztették az egyiket és szorosan mellé hegesztve folytatták a másikkal. Szóval, szerintem ez a leggyorsabban kivitelezhető és valószínűleg a legtökéletesebb csatlakozást produkáló földelés, úgyhogy én ezt javallanám. Kíváncsi leszek, a többiek mit javasolnak??  ::)

czapi

Idézetet írta: Tibi1984 Dátum 2013. december 16., 09:50:46 DÉLELŐTT
-horganyzott laposvas jónak tűnne de a lyukméret az illesztések miatt nem egyforma.....
Üdv!

Én eltudnám képzelni az alábbi alakú acél összekötővel, ami min. 50mm2.

nova

Ilyen jellegű környezetbe tényleg nem javasolt réz kábelt használni.  ;) (valaki végigrohan egy kábelvágó fogóval és vége a kialakított megoldásnak)
Amire még érdemes figyelni szerintem, hogy milyen jellegű csavar kötést alkalmazol. Alátétekre gondolok főleg. Érdemes ezekkel is kalkulálni, mert nagy darabszámnál jelentős költséget képviselnek.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Idézetet írta: Tibi1984 Dátum 2013. december 16., 09:50:46 DÉLELŐTT
Kaptam már egy két ötletet, de:
-ha egy combos rézkábel a két végén megfelelő méretű sarúval tökéletes megoldás, ha több ezer darabról van szó akkor az nem épp olcsó, na meg az köztudott, hogy a vasút nem szereti a rezet, a lopások miatt.

Felújított vasúti átjárónál várakozva fotóztam. Itt a kezdő hozzászólásban említett módszert választották. 
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!