EPLAN program használata

Indította Tamás, 2013. július 03., 16:22:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tamás

Az  EPLAN P8.1.7.12 programot használja valaki?
Volna pár kérdésem a kezelésével kapcsolatban!
Köszönöm!
Tom

czapi

Idézetet írta: Tamás Dátum 2013. július 03., 16:22:07 DÉLUTÁN
Az  EPLAN P8.1.7.12 programot használja valaki?
Volna pár kérdésem a kezelésével kapcsolatban!
Üdv!

Az EPLAN P8.2.2 verziónál jár.

Ettől függetlenül tedd fel a kérdéseket.

Tamás

Szia!
Sikerült beszereznem egy újabb verziót!
Eplan P8 1.9! Ez a program mennyire új?
A kérdéseim a következők volnának:
1. Rajz mentése PDF-be, azért, hogy pendrive-ra áttudjam tenni!
2. Új szimbólum szerkesztése ( egysarkú -csillár- váltó stb. kapcsoló, egyvonalas rajzhoz kellene, nincs a készletben)!
3. Saját szimbólum könyvtár létrehozása a gyakran használt jelekből!
4. Fejlécen lévő adatok megváltoztatása , mint az XLPro-2-ben! (készítette-megnevezés-stb.)
5. Új munkalap kezdése!
Hirtelen most ennyi jutott eszembe!
Hétfő óta ,,gyakorolok" a programon úgyhogy még biztos lesznek  kérdéseim!
Válaszaidat előre is köszi!
Tom


czapi

Idézetet írta: Tamás Dátum 2013. július 04., 21:34:50 DÉLUTÁN
Szia!
Sikerült beszereznem egy újabb verziót!
Eplan P8 1.9! Ez a program mennyire új?

Szerintem min. 5 éves

Idézetet írta: Tamás Dátum 2013. július 04., 21:34:50 DÉLUTÁN
A kérdéseim a következők volnának:
1. Rajz mentése PDF-be, azért, hogy pendrive-ra áttudjam tenni!

Tervlap menü => Exportálás => PDF...

Idézetet írta: Tamás Dátum 2013. július 04., 21:34:50 DÉLUTÁN
2. Új szimbólum szerkesztése ( egysarkú -csillár- váltó stb. kapcsoló, egyvonalas rajzhoz kellene, nincs a készletben)!

Előfeltétel:
Megnyitott egy projektet és legalább egy szimbólumkönyvtárat.

Segédprogramok => Törzsadatok => Szimbólum => Új...

Ha több szimbólumkönyvtár is nyitva van, a Szimbólumkönyvtár kiválasztása párbeszédablakban válassza ki azt a szimbólumkönyvtárat, melyben a szimbólumot létre kell hozni.
Kattintson az [OK] gombra.
A Változat létrehozása párbeszédablakban válassza ki a létrehozni kívánt szimbólumváltozatot.
Kattintson az [OK] gombra.
A Szimbólum tulajdonságok – <Könyvtárnév> párbeszédablakban adja meg a létrehozandó szimbólum adatait. A Szimbólumszám ekkor a következő szabad számmal következik.
A szimbólumok logikájának a Funkciódefiníció párbeszédablakban való meghatározásához a Funkciódefiníciók mezőben kattintson a [...] gombra.
Jelölje be az Alapszimbólum jelölőnégyzetet, hogy megjelenítse a funkciódefinícióhoz illő alapszimbólumot, amely a funkció felépítését szemlélteti.
Kattintson az [OK] gombra.

Visszatér a Szimbólum tulajdonságok - <Könyvtárnév> párbeszédablakba.
Kattintson az [OK] gombra.
Kattintson az [Alapszimbólum] (Szimbólumszerkesztő eszköztár) gombra, vagy válassza a Beillesztés > Alapszimbólum menüpontot.

Az alapszimbólum a kurzorhoz kapcsolódik.
Helyezze el a szimbólumot, hogy a grafikáját be lehessen illeszteni és a szimbólum további szerkesztésének alapjaként lehessen használni.
A művelet befejezéséhez válassza a Felbukkanó menü > Művelet megszakítása menüpontját.

A program generálja a szimbólumot, és megnyitja egy külön grafikus szerkesztőben úgy, hogy közvetlenül lehessen szerkeszteni. Figyelembe kell venni, hogy a beillesztési pontot csak eltolni, de törölni nem lehet.


Idézetet írta: Tamás Dátum 2013. július 04., 21:34:50 DÉLUTÁN
3. Saját szimbólum könyvtár létrehozása a gyakran használt jelekből!

Segédprogramok => Törzsadatok => Szimbólumkönyvtár => Új...
A Szimbólumkönyvtár létrehozása párbeszédablakban található Mentés másként legördülő listában válassza ki azt a meghajtót és könyvtárat, ahová az új szimbólumkönyvtárat tárolni szeretné.
Írja felül az előre beállított <Új szimbólumkönyvtár.slk> fájlneveket egy kifejező névvel.
Ha megváltoztatta a meghajtót és a könyvtárat, de vissza akar térni az EPLAN-specifikus vagy az Opciók > Beállítások > Felhasználó > Kezelés > Könyvtárak menüpontban elkészített beállításokhoz, az Elérési út mezőben kattintson a Felbukkanó menü > Visszaállítás alapértékre menüpontra.
Kattintson a [Tárolás] gombra.
Ha a kiválasztott meghajtóban és könyvtárban már létezik szimbólumkönyvtár a megadott névvel, akkor a fájl nevének felülírásához válaszolja meg a biztonsági kérdést.
A Szimbólumkönyvtár tulajdonságok – <Könyvtárnév> párbeszédablakban válassza ki az alapszimbólum könyvtárat és rendeljen értékeket a kívánt tulajdonságokhoz.
Kattintson az [OK] gombra.

Az új szimbólumkönyvtár létrejön, a megnyitott szimbólumkönyvtár listájába átvételre kerül, és máris lehet dolgozni vele. Az EPLAN a rendszer- és felhasználó beállításokhoz a cégrövidítést, az állomásszámokat és a dolgozók rövidítéseit veszi alapul, és ezeket az adatokat tárolja a szimbólumkönyvtárban.

Idézetet írta: Tamás Dátum 2013. július 04., 21:34:50 DÉLUTÁN
4. Fejlécen lévő adatok megváltoztatása , mint az XLPro-2-ben! (készítette-megnevezés-stb.)

Előfeltétel:
Megnyitott egy projektet.

Segédprogramok => Törzsadatok => Rajzlap => Új...

Válassza ki a Rajzlap létrehozása párbeszédablakban azt a meghajtót és könyvtárat, melyben a rajzlapot menteni szeretné.
A Fájlnév mezőben adjon egy kifejező nevet a rajzlapnak.
Válassza a Elérési út mezőben Felbukkanó menü > Visszaállítás alapértékre, ha a meghajtó és könyvtár szabvány beállításokhoz vissza szeretne térni. (A szabványkönyvtár vagy a programspecifikus <Program meghajtó>:<program könyvtár>\Rajzlapok\<Cég kód> előzetes beállítás, vagy a Opciók> Beállítások > Felhasználó > Kezelés > Könyvtár alatt készített beállítás.)
Kattintson a [Tárolás] gombra.
Válassza ki a rajzlaptulajdonságok - <Rajzlapnév> párbeszédablakban a Kategória legördülő listából, hogy mely tulajdonságok jelenjenek meg a listában alul.
Rögzítse az értékeket azokhoz tulajdonságokhoz, melyekben vagy bejegyzést visz be, vagy átírja, vagy alapértelmezett értéket választ egy legördülő listából.
Kattintson az [OK] gombra.

Az új rajzlap tárolásra kerül az Ön beviteleinek megfelelően és megjelenik a rajzlap szerkesztőben.

Idézetet írta: Tamás Dátum 2013. július 04., 21:34:50 DÉLUTÁN
5. Új munkalap kezdése!

Tervlap menü => Új...

Ezek az infók a HELP-ben  megtalálhatók.

Tamás

Szia!
Először a saját mappát próbáltam megoldani de sajnos nem sikerült!
A saját mappát megcsináltam (kép) DE abba csak komplett mappát tudok betenni!
Hogyan lehetne egyénileg kiválasztott rajzjelekből összeállítani egy saját mappát?
A Súgóban sem találtam rá semmit!

czapi

Idézetet írta: Tamás Dátum 2013. július 07., 19:32:16 DÉLUTÁN
Szia!
Először a saját mappát próbáltam megoldani de sajnos nem sikerült!
A saját mappát megcsináltam (kép) DE abba csak komplett mappát tudok betenni!
Hogyan lehetne egyénileg kiválasztott rajzjelekből összeállítani egy saját mappát?
A Súgóban sem találtam rá semmit!




Tamás

Szia czapi!
Köszönöm a segítséged, de sajnos ez így nem fog menni! :(
Még azt megkérdezném azért , hogy a fejlécen lévő szöveget ( szerkeztette,dátum, céges logó stb.)
hogyan lehetne megváltoztatni? Van amit SIKERÜLT de nem mind!
Van amikor a szöveget túl írja a margón , valamint nem tudom kivenni a szöveg előtti =,+ jeleket!
A sor hosszúságot, szélességet kellene megváltoztatni!
Nálam van olyan menü, amelyben nem mindegyik opció elérhető!
Tamás

Üzenet összefûzve: 2013. július 12., 15:58:43 DÉLUTÁN



Üzenet összefûzve: 2013. július 12., 15:59:22 DÉLUTÁN


makrodom

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni EPLAN használatával kapcsolatban. A jelenlegi verízióm 2.0 SP1.
És szeretnék S7 300 PLC CPU-t berakni, meg hozzá modulokat.
1.Ezt hogyan tudnám megtenni?
2.Valamint hogyan tudok új szimbólumokat felvenni a táblázatba?
3.Honnan lehet őket letölteni? Kerestem a siemens oldalán, de nem tudom milyen kiterjesztést vagy mit kell keressek... Mert pl. pont ami nekem kellene a 315-2EH14-0AB0 típus nincs az EPLAN rendszerében...

Üdv!

Üzenet összefûzve: 2016. Január 23., 08:04:57 am

Adódott még egy kérdésem!
Van egy EPLAN mentett project fájlom! A kiterjesztése .zw1! Amennyiben rámegyek duplán a fájlra megnyitja az EPLAN-t és betölti a project visszaállítás ablakot (ugyanez elvégezhető megnyitott EPLAN fejlesztőkörnyezetben is a Project > Visszaállítás > Project fülön is). Mikor végigcsinálja a folyamatot kapok egy hibaüzenetet, hogy a project vissza lett töltve azonban nem sikerült megnyitni! Mikor megnézem az értesítéseket ott írja, hogy Egy adatbázis nem megnyitható, amennyiben 7.1 áll rendelkezésre, de 7.0 verzió szükséges...
Van valakinek erre valami megoldása?

Ezt a projectet kaptam, nem én készítettem. Mikor saját projectből csinálok biztonsági mentést (.zw1) és azt állítom vissza az tökéletesen működik.
Lehetséges, hogy régebbi EPLAN P8-al lett a kapott project készítve és ezért nem tudja megnyitni az újjal? Ilyenkor van valami megoldás erre? Vagy hogy létezik az, hogy az újabb EPLAN-ok nem kompatibilisek a régebbi project-ekkel?!

Üdv!

Üzenet összefûzve: 2016. január 23., 08:54:04 DÉLELŐTT

Találtam egy kis progit egy német oldalon, amivel meg tudom állapítani az EPLAN project verziót (EplanGetProjectVersion).
Ez azt mondja, hogy a kapott project az 2.2.5-ös, a saját pedig 2.0.9-es. Nincs valami konverzió vagy kénytelen leszek újabb EPLAN-t beszerezni?

Üdv!

czapi

Üdv!

edz a kiterjesztés

Import von EPLAN electric P8 Makros im edz Format


Az EPLAN visszafelé kompatibilis, régebbi projekteket lehet az újabb verzióba visszatölteni, egyébként P8 2.5 verzió az aktuális.

Mellékeltem a kért Siemens CPU-t.

makrodom

Köszönöm szépen a választ és a hiányzó elem feltöltését!  :)

Értem, tehát amit kaptam project, az újabb, mint amilyen EPLAN verzió nekem van...

Sajnos nálam nem működik a videóban bemutatott módszer, mivel a 2.0 SP1 verzióban nincs "EPLAN Data Archive" választási lehetőség. Így nem találja a .edz kiterjesztést egyik opció sem a legördülő menüben... Az összes többi megvan kivéve ezt.  :(

És honnan lehet még beszerezni ilyen edz kiterjesztésű elemeket? Mivel szükségem lenne még be-kimeneti modulokra is (131-4BF00-0AA0, 132-4BF00-0AA0), de hogy ne kelljen mindig minden elemet elkérnem, szeretném valahonnan letölteni ha lehet az összes PLC alkatrész, amennyiben lehetséges...

Köszönöm szépen mégegyszer!

Üdv!