A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi.

Indította Novill, 2013. június 08., 21:36:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szerinted van-e értelme egy ilyen jellegű kezdeményezésnek?

Semmi értelme, mert ez csak kiadással jár. Nem valószínű, hogy ez változtat az emberek gondolkodásmódján.
5 (8.1%)
Van értelme, mert munkát is hozhat és talán pár embernek változik a hozzáállása a villamos hálózat biztonságáról.
57 (91.9%)

Összes szavazó: 62

Gyurmaúr(fi-relé)

Persze, JUVILL! Kábé olyan módon, mint ahogy a cigis dobozokon, dohányzás ellenes kiadványokon teszik ezt a szétrohadt tüdővel, szájüreggel, egyéb borzalmakkal. Itt is lehetne egy "ilyen volt-ilyen lett" horror linket nyitni, ahol csupa-csupa "tunkolós" fotó és persze hozzátartozó rövidke leírás lenne, leégett épületekről, elosztókról, áram által megsérült, (piros 18-as karika mellett ábrázolva) agyonütött delikvensekkel, miegymás érdekessel. Fogadjunk, hogy egyrészt sokkal látogatottabb lenne a site, másrészt még akár növekedne a rendelés állományunk is?!
Kíváncsi vagyok, nova mit szólna az "adult" linkhez???  ;)

Novill

Igen szerintem!
Javaslom, hogy mindenki a szolgáltatási területén ajánlja fel az ingyenes egyszerűsített biztonságtechnikai felülvizsgálat elvégzését. Ez nem több egy lakásnál fél óránál, ami alapján le lehet vonni a szakmai véleményt.  A minimális  biztonsági szint jelentheti a védőföldelés értékét ellenőrizni, ÁVK beépítés ellenőrzése vagy ajánlása, EPH kialakítás, érintésvédelmi mód megfelelőség ellenőrzése, zárlati áramvédelem, szúrópróba szerinti védővezető folytonossági ellenőrzése. Ehhez  a minimális szinthez nem  kellenek száz ezrek, lehet néhány  tízezerből is megoldani. Ez nem a lenyúlásról szólna, hanem felvilágosító munka és ember társaik védelme lenne. Életem során nagyon sok szakvéleményt készítettem a balesetek után, a javítások során sok problémás esettel találkoztam. Sokan nincsenek tisztában ezzel, és sok esetben nem is pénz kérdése az egész.  De minden tulajdonosnak az ismeretek birtokában meg van a döntési lehetősége.
Én a szűk szolgáltatási területemen meghirdetem ezt az ingyenes akciót, melyet a honlapomra is felteszek majd.

nova

Hát semmiképpen nem örülnék ha a fórumon horror képek jelenének meg, melyekhez 18-as karika járna.  ;) Viszont lehet, hogy én értelmezzem rosszul a topikot, de itt nem is ez a cél. Hiszen az ilyen jellegű elijesztés már a baj megtörténte után lehetne csak a tanulságot levonni.

Én inkább egyfajta szakmai összeforgásra gondolok, ahol nem is az a cél, hogy minden hálózat, minden lépcsőház, minden elosztószekrény le legyen cserélve és ezzel a magyarországi villanyszerelők mindegyik munkához jut és lesz nagy habzsi dörzsi.
Inkább annak kellene a fő célnak lenni, ha valakit érdekel, hogy tényleg biztonságos-e a villamos hálózat melyet használ, akkor erről meggyőződhessen. Közben pedig ne legyen olyan érzése, hogy csak le akarják húzni. Kérdés persze, hogy egy ilyen jellegű kezdeményezés mennyire lenne hatásos, mert valljuk be mindenki jobban szeret csak általában siránkozni, mint ténylegesen tenni is valamit.

Idézetet írta: JUVILLA villamos szakmai fórum tud-e tenni valamit az előrelépés, a biztonsági szintek növelése céljából?

Szerintem igen. Persze önmagában a fórum semmire sem képes, hiszen kellenek hozzá az emberek is. Ugyanúgy mint ahogyan a fórumon elérhető információk is csak a fórumon aktívan írogatóktól származik. Ugyanígy egy ilyen kezdeményezés is csak akkor lehet sikeres ha többen mögé állnak és ezáltal egyre több emberhez jut el.
Persze ha megnézzük, hogy mennyien olvassák és írnak a fórumra akkor ebből is le lehet szűrni egyfajta eredményt. Sokan olvassák tehát sok emberhez eljuthat, viszont kevesen aktívak.
Én azt mondom akinek kedve van hozzá vágjon bele, mert lehet hogy 10 felülvizsgálat eredménye azt hozza, hogy mindegyik hálózat megfelel a minimális biztonsági szintnek. Tehát nem hozz közvetlen bevételt, viszont növeli az ismertséget és lehet később pont ennek köszönhetően hoz munkát. Azt lehet mondani, hogy jó marketing eszköznek is.

Én részemről azt mondom, hogy akinek van kedve az vágjon bele. A fórum felületét (fórum, facebook, stb.) is felhasználva hajlandó vagyok segíteni, hogy nagyobb nyilvánosságot kapjon a dolog. Akár készítek egy két bannert is melyet, melyet be lehet illeszteni a weboldalatokra. Lehet akár ezt a témát is linkelni, ahol mindenki leírhatja  a pozitív és negatív tapasztaltait is. Fontosnak tartom, hogy a pozitív eredményeket is megosszuk. Ami még fontosan érzek, hogy az lenne jó ha tényleg a biztonsági szinten és a megfelelő tájékoztatáson legyen a hangsúly. Nem pedig azon, hogy mindenkit rábeszéljünk az esetéleges "értelmetlen" felújításra.
Ha tényleg van érdeklődés ezen kezdeményezésre akkor fel lehet használni esetleg a google térképet is, hogy az akcióban résztvevő vállalkozások, villanyszerelőket még könnyebben el lehessen érni.

Ezek után kérdezzem én, hogy ki lát ebben valami fantáziát. (szerintem érdemes lenne összefogni!)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Én benne vagyok! Az ingyen reklám mindenkinek jó, különösen, ha ez a biztonságot is növeli.

nova

Örülök neki, hogy te is így gondolod. Elkezdetem a főoldalon egy térkép applikációt (egyenlőre középtájt látni) is csinálni ennek a kezdeményezésnek, persze még erősen alakuló félben van.  ::) Kereső és egyéb finomságok kellenek még bele, de ez is egy jó felület lehet, hogy nagy nyilvánosságot szerezzünk a témának. Minél többen csatlakoznának annál több pontot lehetne felvenni a térképre.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Ha kellene egyéb adat is, a rendelkezésedre bocsájtom.
Köszi

nova

Elérhetőségi adatok mindenképpen jól jönnének. :) Mivel a fórum profilodnál nem látok elérhetőséget így azt nem tudom felhasználni. A térképes regisztrációhoz mindenképpen kellene, hogy mely területen lenne a te "körzeted". Ha úgy tetszik szolgáltatási terület.
Igazából egy listát is csinálok majd egy külön helyen, azokról akik részt vesznek ebben a kis megmozdulásban ennek mikéntjét is majd kitalálom majd.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki


nova

Beraktalak a térképre, csak kellene még valamilyen adat amit megadhatok a térképen is melyen elérhetnek a Nyíregyházi lakosok esetleg még azt is megírhatnád nekem (akár pü-ben is), mely települések melyeken még ezt bevállalod a környéken. Ha rákattintasz a kis buborékra akkor megjelenik majd az info. Esetleg hogy nálad milyen szöveg szerepeljen.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

nova, azért lenne érdemes egy "ilyen volt- ilyenné vált" topicot is csinálni, mert hidd el, van a képekkel, rövid lényegretörő leírással közreadott megtörtént esetek közreadásának egyfajta elrettentő, ugyanakkor edukatív célzatú ereje. Ettől nem lesz a site egy "horror" oldal, melyet blokkolni fognak a gyerekes szülők, viszont mivel azt tapasztalom, hogy a gázzal ellentétben a villamosságtól nem félnek annyira az emberek, mert az nem robban, ergo meg lehet nézni társasházak és főként családi házak vill hálózatait, bár az "intézmények" jelentős részénél is bőven hagy kívánnivalót mind a méretlen, mind pedig a mért hálózat! Tehát, nekem továbbra is meggyőződésem, hogy nem ártana olyanfajta módon tálalni az elrettentő eseteket, mind a hogy azt egy időben a konkurens villanyász site-on tették és utána már valószínűleg könnyebben tévedne a kurzor arra a bizonyos térképre, amire még a végén én is felíratkozom, ha a Somogyi régió fehér folt lesz, amit azért kötve hiszek, ugyanis azért vannak itt is nálam aktívabb regisztrált kollégák. Csak itt a Siófok-Földvár környéki részen vagy egy tucat olyan kolléga  ténykedik, aki már régi motoros, ismert és elismert szakember és szerintem mostanság bőven van kapacitása, ergo nekem errefelé nemigen terem babér...