A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi.

Indította Novill, 2013. június 08., 21:36:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szerinted van-e értelme egy ilyen jellegű kezdeményezésnek?

Semmi értelme, mert ez csak kiadással jár. Nem valószínű, hogy ez változtat az emberek gondolkodásmódján.
5 (8.1%)
Van értelme, mert munkát is hozhat és talán pár embernek változik a hozzáállása a villamos hálózat biztonságáról.
57 (91.9%)

Összes szavazó: 62

Gyurmaúr(fi-relé)

Es akkor képzeld el azt az opciót, amikor a villanyász -pl szerénységem- albérletben él! Ha te azt elképzelnéd, miket láttam én az elmúlt 8 évben, mióta "vándorcigány" vagyok...  :'( Hál Istennek, azért a haveroknál kiélhettem magam és ez reméljük, a jövőben is így lesz, főként hogy ugye hozzájuk több-kevesebb rendszerességgel ellátogatok, sőt egyiknél sokszor töltök több napot is, úgyhogy testközelből tapasztalom meg egykori melóim minőségét. Pl. azt mind a mai napig nem értem, hogy a haver fürdőszobájában, a tükörnél található valena dugalj -6 éve készült a hálózat, ennyi idős a dugalj is- miért működik hektikusan; van, hogy ad áramot, van, hogy nem. Már szedtem ki a valenát és néztem a tápláló 3x1.5-ös MBCu-t, de nem volt sérült, úgyhogy nem értem, mi lehet a gond. Úgyhogy ki fogom cserélni, de mostmár csapófedeles valenát fogok betenni, mert lehet, hogy a párásodás tett be neki és azért nem érintkezik?!

nova

Ezek után persze felmerül a kérdés, hogy család házakban, lakásokban mennyi időközönként lenne érdemes ellenőrizni a villamos hálózatot? (Akár saját otthonunkban)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

nova, ez egy rendkívül nehéz, összetett kérdés; függ egyrészt pl. a vezeték/kábel típusától, szerelésének módjától, hiszen teljesen más erőhatások érnek egy elvakolt MM-fal és megint más erőhatások egy kábeltálcán szerelt MT, vagy MBCu kábelt, hogy már a Mü I-es csőbe húzott MCu-ról ne is beszéljek. Meg aztán nyilván sok függ az adott kábelre/vezetékre kötött készülék(ek) által okozott hatásoktól, ugyanis pl egy, a mért főelosztótól mondjuk 30-40 m-re (családi házak esetén ez a távolság nem ritka!) lévő garázs, sufni, mondjuk 5x6-os betáp kábele kaphat akkora terheléseket, egyrészt 230, másrészt 400V-os feszültségszinten, de akár egyszerre is, hogy belepistul, míg mondjuk egy vidám-barátságos összesen 40W teljesítményű hálószobai mennyezeti lámpácska 3x1.5-ös MBCu, vagy -ezért most kikapok,de azért nem eretnekség!- 3x1-es MT tápkábele pedig még el sem tud lazulni, mert soha még csak langyos sem lesz. Ami pedig a különböző fő,illetve alelosztókat illeti; na, ott már más a helyzet, hiszen ha adva van mondjuk egy olyan 48 vagy 54 osztásegységes házi főelosztó, melybe mondjuk 3x40A C kar. 24h-s és esetleg ugyanennyi vezérelt betáp érkezik, amiben a temérdek kismegszakítón, Fi-relén, "C" lépcsős túlfeszvédelmi uniton kívül van még pár kontaktor, egyéb "okosság", melyek még hőt is termelnek üzemszerű működésük során, nos ott mindenképp körültekintőbbnek kell lenni, mint egy 1x25A-es betáppal és mondjuk egy 9 osztásegységes FK.A-val rendelkező társasházi lakás esetén, ahol a legnagyobb fogyasztó mondjuk a grillezős mikró a maga 2.5KW-os teljesítményével. De szerintem a 10 évnél mindenképp rövidebb intervallum nem ártana, legfeljebb a "rázósabb" lakóépületekben (itt most mindenképp a családi házakra gondolok) akár a 6-7 évenkénti felülvizsgálat sem lenne ördögtől való!

nova

Körülbelül én is a 10 éves időtartamra gondoltam. A legjobb az lenne, ha tudja már előre a tulajdonos, hogy újrafesteti a házat, (akár tisztasági festés lesz) akkor előtte átnézetné a kötődobozokat, hiszen a kötések állapotáról sok minden kiderülhet.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Az ingyenes felülvizsgálathoz egy újabb kolléga csatlakozott, ezúttal Budapest környezetét erősíti. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

felvillanyozlak


Novill

Hívunk és várunk  téged is a csapatba , a többi kollégákat is várjuk, hogy minél jobban le legyen fedve az ország. Az adatokat küld el az adminnak felfogja tenni.

nova

Idézetet írta: felvillanyozlak Dátum 2013. szeptember 21., 17:49:09 DÉLUTÁN
Én Tatabánya környékét bevállalom... ;-)

Ha csatlakozni szeretnél akkor küld el az adataidat részemre. Akár mailben vagy privát üzenetben.  ;)

Üzenet összefûzve: 2013. szeptember 23., 11:32:53 DÉLELŐTT

Készítettem egy kis leírást is, hogy milyen adatok megadása szükséges a térképre felkerüléshez.  ;)

Milyen adatokat szükséges megadnom, hogy csatlakozni tudjak a kezdeményezéshez?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

@felvillanyozlak

Kiraktalak téged is a térképre és a fórum főoldalára.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!