Villanyszerelõi vizsgára szeretnék felkészülni.

Indította gaga, 2011. május 27., 22:03:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mormogipapa


980POWER

Kaptunk mi is egy feladatot, valahogy meg is oldottam, de kérdés jó-e, ha nem mi a hiba? Többiek egyelőre tanakodnak. Köszönöm, ha valaki veszi a fáradtságot és szán ránk egy kis időt! ;D

980POWER

Hú-ha, most elgondolkodtam. Annyira azért nem tűnt nehéznek a feladat, na habár életszérűtlen az épült kialakítása (szerintem). >:(

flatskerrobert


980POWER!

       
  • ák. a 3db dugaljat széthúznám pld. 2 az ablak jobb oldalán 1 a bal oldalán.
  • ák. az egyik dugaljat a kapcsoló aló tenném a másik szabad.
  • ák. jó.
  • ák. széthúznám.
  • ák. ok.
  • ák. jó, de nem életszerű a bejárati ajtóhoz egy kereszt kapcs. tennék.
  • ák. ok.
  • ák. ok.
  • ák. ok.
Az áramkörök számát a lámpatestéknél és a dugaljaknál feltüntetném.
Egyébként az alaprajz nem életszerű.
Az elosztó elhelyezése is furcsa nem megszokott. Az előtérbe kívánkozik. Bár nagyon régen voltak ilyen megoldások.
Mennyezet alatt gum. S12 autómatával.
FR.


980POWER

Köszönöm, hogy segítséget kaptam! elkészítettem a módosított változatot. A többi része gondolom jó. Életszerűtlennek találtam én is, de ez a feladat. Nincs fürdőszoba, WC.

villanyvili

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2015. január 01., 22:58:47 DÉLUTÁN
Köszönöm, hogy segítséget kaptam! elkészítettem a módosított változatot. A többi része gondolom jó. Életszerűtlennek találtam én is, de ez a feladat. Nincs fürdőszoba, WC.

Nem életszerűtlen annyira. A házban amiben én lakom se fürdőszoba se W.C. :D Lavór és udvari budi. :D
Villmix Euro Kft. Debrecen

gabesz34

Sziasztok!
Megerősítést kérek hogy ez nyomógombos forgásirányváltó kapcsolás jó-e? Elvileg jó, de gyakorlatba is működik?
Köszönőm

980POWER

Ha nyomó gomb az S2 és S3 akkor nem történik semmi, csak míg nyomva van tartva valamelyik, (nincs öntartás). Ez két No Nc érintkezős dupla nyomógomb. Általában nem így alakítjuk ki a forgásirány váltás vezérlő áramkörét, vagy én értem félre a rajzot. 1 KI gomb, 2 BE gomb 2 mágneskapcsoló és a mágneskapcsolók egy egy nyitó és záró érintkezőjét felhasználjuk keresztreteszelés céljából, természetesen motor védelem stb. bent van az áramkörben.
Reteszelést mindig a másik mágnes kapcsoló nyitó érintkezőjén végezzük.
Keresztreteszelés: A tartószálat reteszelem.
Ezt a kapcsolási módot forgásirányváltásra is lehet alkalmazni, mert KI gombot előbb meg kell nyomni, hogy a másik BE gombot megnyomhassuk.

gabesz34

Nincs öntartás ez a cél, hogy csak addig menjen a motor míg nyomják vagy balra vagy jobbra. Igen S2 és S3 egy zárónyitó érintkezős kapcsolók.

980POWER

Az S1 pedig vész gomb a rajz szerint működik. Tudni kell mi a cél.