Fogyasztásmérõhely kialakítása

Indította NIDUS, 2011. május 06., 19:46:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

rajki

T. kollégák!

ELMŰ-ÉMÁSZ területen kb. két hete nem veszik át a 6-os MKH vezetéket vezérelt mérés vezetékezése esetén!
Hiába nem kaptunk róla körlevelet, hiába él a 2015. október 20.-án a MEEVET által küldött körlevél, hogy a vezérelt mérés vezetékezését 6-ossal kérik, hogy be lehessen kötni a HFKV-be a vezetéket érvéghüvellyel!
Az ELMŰ így kéri, 10-es MKH-val kell vezetékezni és érvéghüvely nélkül kell bekötni a HFKV kapcsaiba!
Más kérdés, hogy ezzel az MSZ 447-et sértjük, hiszen abban egzaktul le van írva, hogy az MKH-ra kötelező az érvég.

Két hibajegyzéket kaptam az elmúlt két hétben, mehetek vissza kicserélni a fázisvezetőket (a nullát eddig is 10-essel csináltam, mivel azt nem szakítja a HFKV)

Üdv!

rajki


helcs

Ma, Jászberény ÉMÁSZ ügyfélszolgálat. Megrendelőm, aki teljesítményt szeretne bővíteni 20A nappali+10A vezéreltről 20A nappali+3x10A vezéreltre,  ma befáradt az említett szolgálatra. A következő kérdést tette fel tanácsomra: GFM 320-as szabványos mérőhelybe beszerelhető-e a 3 fázisú éjszakai mérő. Válasz: kérdezzen meg egy reg.szerelőt. Mióta kell nekem (vagy van jogom) döntést hozni méréstechnikai ügyekben?
Akkor most itt is felteszem a kérdést hát ha gyorsabbak lesztek mint az ÉMÁSZ 30 napos semmitmondó Email-jai. Az új elektronikus 3 fázisú mérők már elférnek az egyfázisú szekrényekben, a GFM 320-ban meg főleg. A szekrény ablaka alkalmas 4 db kismegszakító kezelésére. Van-e valakinek tapasztalata erre vonatkozólag? Beszerelhető-e az elektronikus 3 fázisú mérő az egyébként 1 fázisú szekrénybe? Valamint kinek írjak Email-t az ÉMÁSZ berkeiben aki érdemleges választ is tud adni. Szeptember 28-án megyek felújító reg. tanfolyamra ahol azért fel fogom vetni az ügyfélszolgálatok műszaki felkészültségének hiányát.

Fecó

Szia!
A gyártói oldalon fent van mire alkalmas a szekrényük? Az hogy fizikailag elfér benne a mérő, nem jelenti azt feltétlen hogy jó. Ha a gyártó úgy minősíti hogy egy fázis, akkor sajnos az is marad. Egyszer jártunk úgy, hogy Hensel MI sorozatú 3 fázisú mérőszekrénybe nem akartak 1 fázisú mérőt szerelni, mert "nem arra való"...

980POWER

Olyan probléma tud lenni, hogy a mérő maszkja nem fér rá, vagy csak nagyon nehezen, viszont ez más szekrénynél is fenn áll képen látható, hogy a vezetékek feltámasztanák a maszkot, ezért ki lett vágva egy darab belőle.

kergabor

Tisztelt Szakértő Urak!
Szeretnék segítséget kérni egy talány megértésében. Leányom albérletének villanyórájáról kértem, hogy küldjön egy képet. Azt látom rajta, hogy februárban kicserélték a villanyórát, de a hozzá tartozó kismegszakító maradt. Mi az oka, hogy azt nem cserélték le egy korszerű 32 A-esre? A tulajtól most hosszabb ideig tartana megtudakolnom.
Remélem sikerül a képet csatolnom.

Fecó

A mérő hitelesítése lejár, a kismegszakítóé nem. A teljesítménybővítést (azaz kismegszakítócserét) kérni kell, és megvannak a műszaki feltételei. 32 A esetében pl. megfelelő vezetékkeresztmetszetek, földelés megléte, és regisztrált szerelői nyilatkozat. A szolgáltató addig is hiba esetén természetesen cseréli a készüléket, ugyanolyan típusúra. De látom a kép szélén, vannak még porcelánbiztosítékok is, az az elosztótábla lenne? Ha igen, én ott kezdeném a korszerűsítést a tulajdonos helyében...

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről


kergabor

Igen, vannak még porcelánbiztosítékok is, erről is van egy kép.

Fecó

Nos, ezeknél még az áramszolgáltató által felrakott "EBA" is korszerűbb :) Ha valóban szükség lenne nagyobb teljesítményre, előbb az elosztót lenne érdemes rendbe tenni, és cserélni a mért fővezetéket, gondolom az is régi alu. Regisztrált szerelő tudni fogja a dolgát...

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről


szmihaly

Csak egy baj van az egésszel: kergabor lánya albérlőként van ott. Bármilyen bővítéshez a tulaj engedélye is kell! Ha nem járul hozzá, akkor halott ügy az egész.