3 fázisú motor forgásirányváltása

Indította petike199600, 2013. február 06., 12:43:23 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

balzsi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 06., 20:46:03 DÉLUTÁN
Balzsi: Köszönöm a megerősítést ezzel a Nulla leföldelésével kapcsolatban.
Ez egyébként nem rejtett nullázás? Összekötjük a PE-t és N-t nem?

Mivel ez az első és egyetlen összekötése, így szerinte nem rejtett nullázás.

Marton

Balzsi!
Ha a 400V-os trafó elött 2db 16A-es biztosíték van, az tekinthető zárlatvédelemnek, már ha a vezeték keresztmetszet is megengedi ezt az értéket. A 1,6...2,5A hőkioldó meg a trafó túlterhelés védelmét biztosítja. Tehát megfelelőnek vélem a védelmet. A szekunderen is.

Petike!
Ez a leföldelés nem tekinthető rejtett nullázásnak mert itt nem a TN-S hálózat nullája van újra összekötve a PE-vel, hanem egy új feszültség forrás egyik pólusa kerül földpotenciálra.

Szelei

Ilyen esetben a trafót azért iktatják be a tervezők, hogy a zárlati áramot tudják korlátozni és nem mint leválasztó transzformátor van alkalmazva. Én ezt kimondottan nem szeretem használni pláne 400/230 V. esetén mert pont ezért rázott már meg a vezérlés javítás közben. Nehezebb kideríteni az esetleges dupla földzárlatot, ami vezérlésnél hamarabb előfordul.

petike199600

De akkor szerinted is így kell csinálni?
Rá kell kötni a nullát A földelő vezetékre?
Szelei úr?
Köszönöm szépen!

Szirty

Üdv petike199600!

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 06., 20:46:03 DÉLUTÁN
Ez egyébként nem rejtett nullázás? Összekötjük a PE-t és N-t nem?

A transzformátor szekundere potenciálfüggetlen! Tehát nem.

petike199600

A tanárom ma ezt mondta.
Vegyem le a nullát a trafó szek. oldaláról.Tegyek mindkettő ágba olvadó biztiket.
Na most ezt a mondatát nem értem hogy vegyem le a nullát a trafó szek oldaláról.
Most mire értette?Csak a betűt vegyem le? vagy mi?
Ti talán értitek én nem nagyon.
Légyszi segítsetek.
Köszönöm!

Marton

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 07., 16:29:02 DÉLUTÁN
A tanárom ma ezt mondta.
Vegyem le a nullát a trafó szek. oldaláról.Tegyek mindkettő ágba olvadó biztiket.
Na most ezt a mondatát nem értem hogy vegyem le a nullát a trafó szek oldaláról.
Most mire értette?Csak a betűt vegyem le? vagy mi?
Ti talán értitek én nem nagyon.
A tanár azt kérte, hogy ne földeld le a trafó szekunder oldalát, tehát legyen földfüggetlen. Ezután már nem nulla potenciál a szekunder egyik pontja, csak közös pontja a vezérlésnek. Ekkor kell két biztosíték a szekunderre.

petike199600

Igen ő aztmondta hogy kell a szekunder oldal mindkettő ágába bizti.
Így jó lesz?
Még annyi kérédsem lenne hogy a hőkioldónál hogy kell azokat az értékeket maghatározni?

Marton

Lehet olvadó bizti is, meg kisautomata is védelemként.
A hőkioldó értékét akkor lehet meghatározni ha ismert az adott motor paraméterei, névleges árama.

petike199600

Értem,legyen mondjuk a motor 3kW-os.
Amúgy akkor hogy működik a vezérlés ha a trafóból nem nulla jön ki?
Van így is potenciálkülönbség?