Automata biztosíték elromlik?

Indította saaandor, 2012. december 26., 11:09:45 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

saaandor


Tegnap házunkban felkapcsoltuk a villanyt, tíz percig égett, azután elment az áram, az egyik automata biztosíték lekapcsolt, az első házrészben teljesen kiment a villany. Itt azóta se konnektor, se semmi nem működik. Tehát ez a  biztosíték nyilván azt az oldalt védi. Kérdésem, hogy ezt a helyzetet mi okozhatja, hogy simán megy minden és egyszerre rövidzár keletkezik ami úgy is marad? Egér a  padlásom menő vezetéket elrághatta? Mindent lekapcsoltam, kihúztam és akkor is kiold a biztosíték. Lényeges kérdés, szerintetek létezik, hogy az automata biztosíték ELROMLIK?  Kösz előre is.

Szelei

Mondjuk úgy ég ki a hagyományos izzó, hogy közben komoly zárlatot okoz. Elő fordulhat a készülék reteszének teljes tönkretétele. Nem akad be a vissza kapcsoláshoz.

De esetedben vissza kérdeznék, hogy visszakapcsolás alatt nem hallasz-e tompa puffanó hangot. Ami annak lehet a jele, hogy a zárlat még mindig jelen van a rendszeren. Mert ez esetben  nem a készülék a hibás. :(

Szirty

Üdv saaandor!

Idézetet írta: saaandor Dátum 2012. december 26., 11:09:45 DÉLELŐTT
Kérdésem, hogy ezt a helyzetet mi okozhatja, hogy simán megy minden és egyszerre rövidzár keletkezik ami úgy is marad? Egér a  padlásom menő vezetéket elrághatta? Mindent lekapcsoltam, kihúztam és akkor is kiold a biztosíték. Lényeges kérdés, szerintetek létezik, hogy az automata biztosíték ELROMLIK?

Nem akarom ismételni az előttem szólót, a lényeget egyértelműen leírta.
Miért csodálkozol azon, hogy a hálózat egy része zárlatos lehet? ha ez fizikai képtelenség volna, nem volna biztosíték sem, ami ilyenkor leoldhat, hiszen arra így már nem volna szükség.
Sokminden okozhat zárlatot kezdve az említett egérrágástól, át egészen egy soha nem látott helyen (szekrény mögött, csempézett falban) hónapok-évek óta melegedő-szenesedő szigszalagos kötésen át egy konnektorba bedugott, de kikapcsolt készülék készenléti tápján át egészen a beázásig. Vagy épp most tették rá egy hosszabbító kábelére az éjjeli szekrény lábát.
Legalább annyira nem lehet megmondani ennyi alapján hogy mitől van, mint azt, hogy miért nem indul az autó amikor nem indul.
Sokszor nem értem miért csodálkoznak mások így amikor valami tönkre megy: "De hát eddig jó volt" meg "Nem csináltunk semmit". Amikor valami tönkre megy az mindig olyan, hogy addig jó volt, aztán meg nem :)

A kismegszakító is tönkre mehet, hiszen van benne mozgó meg elektromos alkatrész. Minden tönkremehet, még a fakocka is! (bár nem gyakori, de nem lehetetlen)

JUVILL


A kismegszakító túlterhelés és zárlatvédelemre van létesítve.
Ha minden berendezést lekapcsoltál, akkor feltételezhetően a zárlatos berendezést is lekapcsoltad, és megszüntetted a túlterhelést.
Ezek az automaták olyanok, hogy a zárlati erőhatás, vagy a gyakori visszakapcsolás miatt kilincsszerkezetük tönkremehet.
Elképzelhető, hogy ez áll fenn. Ekkor automatát kell cserélni. Kérdés, hol van ez? A mérő alatt, vagy elosztótáblában.
Az sajnos nem az igazi, ha minden áramkör egy automatán van, mert akkor sehol nincs feszültség ilyen esetben.
A hibakeresés egy csodálatos dolog. A jelenségből adódva feltehetően a vezetékhálózaton van a zárlat.

Villanyreszelő

Üdvözlet mindenkinek!

Én a helyedben kihúznék minden fogyasztót a falból,kicsavarnék minden fényforrást.
Lekapcsolt kismegszakítónál egyszerűen rámérnék egy szakadás vizsgálóval,ami lehet egy egyszerű multiméter,vagy egy elemlámpa soros áramköre megszakítva. A legtávolabbi ponton elkezdeném a mérést.
Ha rövid zárat jelez, a lámpa világít,vagy a multiméter sípol,elkezdem szétszedni a dobozban lévő kötéseket,majd így megyek  tovább.
Be lehet határolni a zárlat helyét!
Ha a készüléked a hibás,egyenként bedugva,izzók becsavarva ugyancsak meghatározható.
Azt is látni fogod,mikor old le a kismegszakító,és minél.

Szirty

Üdv JUVILL!

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. december 26., 12:11:43 DÉLUTÁN

A hibakeresés egy csodálatos dolog.

Óhh, de még mennyire! Egy külön topicot megérne a téma úgy ahogy van. :)
Különösképp ha gondolunk az emberi tényezőkre, műbalhékra is...

Gyurmaúr(fi-relé)

Idézetet írta: saaandor Dátum 2012. december 26., 11:09:45 DÉLELŐTT

Tegnap házunkban felkapcsoltuk a villanyt, tíz percig égett, azután elment az áram, az egyik automata biztosíték lekapcsolt, az első házrészben teljesen kiment a villany. Itt azóta se konnektor, se semmi nem működik. Tehát ez a  biztosíték nyilván azt az oldalt védi. 

Tehát, nézzük sorra: tudható, hogy ki, mikor, merre, hogyan készítette a házikó mért hálózatát, ezen belül különösképpen a mért főelosztót (ha egyáltalán van ilyen)? Ugyanis, nekem horrorisztikus, hogy egyetlen kismegszakító esetleges hibája a fél házat sötétségbe és szilenciumba borítja! Mellesleg milyen betáp van, 1 avagy 3 fázisú? Aztán, milyen típusú a kismegszakajtó, netán az őskövület BS (bakony), vagy annál már korszerűbb, s amennyiben korszerűbb, akkor noname gagyi chint, xbs, egyéb "csoda", vagy azért valami értékesebb cuccka? Egy biztos, hogy célszerű lesz némileg "újragondolni és újragombolni" az objektum belső hálózatát, főként amennyiben esetleg -s miért ne?- annak vezetékeit mondjuk MM fal Alu vezetőjű valamik (ezt a förmedvényt ugyanis én nem vagyok hajlandó vezetéknek titulálni,sorry...) alkotják. De ha mégis kiderül, hogy nem az MMfal kapitulált, akkor is fontos lenne egy újraosztás a mért főelosztó -talán- Guman táblájának lecsavarozását követően, persze szigorúan figyelembe véve, hogy az 1.5mm2-es Al vezeték maximálisan B10 A-es, míg a 2.5-ös B16 A-es (bár én inkább C10, vagy esetleg C13A-es kismegszakítót javallanék ezen +metszetű antigének megbiztosítására) kismegszakítókat kapjanak. Ja és a vegyes felvágottat (azaz 1 őskövület BS mellé egy zsírúj -mondjuk GE/AEG, Legrand, Eaton/Möeller,stb- kerüljön) személy szerint elítélem! Sok sikert!!! ;)

Szelei

Tisztelt saaandor.

Kérdezem megoldódott a gondod vagy nem érdekelnek válaszaink?

Legalább a feltett kérdésünket légy szíves kicsit megválaszolni.

Mert ez idáig süketek párbeszéde akik háttal állnak egymásnak. :'(