Kismegszakító leoldási értékének ellenőrzése

Indította Villanyreszelő, 2012. november 08., 22:58:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Villanyreszelő

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. november 11., 09:32:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Villanyreszelõ Dátum 2012. november 10., 14:53:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. november 10., 10:23:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Villanyreszelõ Dátum 2012. november 09., 23:08:52 DÉLUTÁN
Igen a képlet szerint kell ezt tudom.
Gondoltam hátha van esetleg valami a nyugodt lefekvéshez :)
50V az fix
Mondjuk én arra gondoltam hogy egy toroidos megoldással növelni a feszkót,és mérni közben,csak a hátránya h a toroid növelésénél nem lehet külön külön szabályozni az U-t,és az I-t,meg ugye nem lineáris a tekercsek miatt.

Üzenet összefûzve: 2012. november 09., 23:12:36 DÉLUTÁN

Fi relé tesztert már csináltam egy izzóból,és egy wattos potiból,ott is lehet mérni az áramot. :)
Mire gondolsz, mikor azt írod, hogy az 50V az fix?
Nem fix az 50V!
Ha képlet szerint számolsz, akkor az új szabvány esetén a TT és a TN rendszerben is 230V áll a képlet számlálójában.
50V-al (a képlet számlálójában) csak TT rendszer esetén számolhatsz, de csak akkor, ha van áram-védőkapcsoló. Ekkor viszont a nevezőben az ÁVK "I deltan"-je van.

Igaz.
Akkor kiszámolom a kioldó áramot az Ia=In x a képlettel,és ezt az áramot kell előidéznem.

Üzenet összefûzve: 2012. november 10., 14:59:10 DÉLUTÁN

Az 50 voltal érintési feszültségre gondoltam,de ezek szerint az alap védelemnél fel mehet a feszültség.
Az ÁVK meg 25mA nél old,nem érdekli a feszültség :D

Az ÁVK az hibaáram kapcsoló. Hibaáramokra kapcsol, és nem feszültségre.  :D

Igen tudom.
Arra céloztam,hogy nem foglalkozik vele.
Viszont ha megszakítóknál a szabvány szerinti fázisfeszültséggel számolok,és nem érintési feszültséggel,a lekapcsolás ideje alatt felszökhet az U.
Biztos nincs jelentősége.

Villanyreszelő

Sziasztok!
Egy felül vizsgálat során mit tesztek, ha egy kismegszakítónál lekopott vagy nem látszódnak az értékek?

nyaki

Roppant egyszerű.
Ráírom a jegyzetemre, hogy nem megfelelő és javaslatot teszek a cserére, vagy kicserélem én, ha vállalják a plusz költséget.
Ha vállalják, akkor megnézem, hogy milyen végáramkörökhöz tartozik és azok végein megvizslatom a vezeték vastagságát, majd annak megfelelően pótolom a kismegszakítót egy másikra és végül méréssel is leellenőrzöm hurokimpedanciákat.

Szirty

Üdv nyaki!

Idézetet írta: nyaki Dátum 2013. február 21., 01:28:06 DÉLELŐTT
Roppant egyszerű.
Ráírom a jegyzetemre, hogy nem megfelelő és javaslatot teszek a cserére, vagy kicserélem én, ha vállalják a plusz költséget.

Ez ránézésre nem tűnik korrektnek, mert nem az a helyzet hogy az eszköz nem megfelelő, hanem az, hogy a megfelelőségéről a felirat hiánya miatt nem tudtál meggyőződni. A kettő nem teljesen ugyanaz, mert az első nem biztos hogy igaz állítás, a második viszont igaz! :-)

Erről még az jut eszembe, hogy (bár nem ugyanaz az eset, de...) kételkedhetnénk az alkalmazott vezetékek megfelelőségében is, mert ránézésre megsaccolható ugyan a keresztmetszete, de honnan tudjuk hogy milyen ötvözetből van és megfelelőek-e az elektromos tulajdonságai?

nyaki

Nyilvánvaló, hogy a megfelelőség miértjéről most éppen nem írtam, de a hivatalos formátum tartalmazza, ;) feltéve, hogy eljutunk odáig.

Villanyreszelő

Idézetet írta: nyaki Dátum 2013. február 21., 01:28:06 DÉLELŐTT
de honnan tudjuk hogy milyen ötvözetből van és megfelelőek-e az elektromos tulajdonságai?

Üdv. Szirty!

Ötvözetből?
Én csak a szabadvezeték sodornyokról tudok,ami ötvözet a mechanikai szilárdság miatt. Pl AASC
Ötvöznek még vezetékeket?

Szirty

Hali Villanyreszelő!

No ugye hogy ugye!? Erről van szó.
Nem tudjuk! Ráírva sincs :-)

Villanyreszelő

Üdvözlet Mindenkinek!

Ma láttam egy kiragasztott villanyszerelői hirdetést.
Ez állt benne: Lakások automatáinak cseréje,melyek gyakran oldanak le minden ok nélkül.
Létezik, ilyen?

nova

A reklámra gondolsz, hogy létezik -e ilyen vagy kérdésed inkább arra utalt, hogy a kismegszakítók leoldása nem valós zárlatra történt, tehát téves lekapcsolás történt megszakító hiba miatt?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Villanyreszelő

Idézetet írta: nova Dátum 2013. február 25., 13:18:55 DÉLUTÁN
A reklámra gondolsz, hogy létezik -e ilyen vagy kérdésed inkább arra utalt, hogy a kismegszakítók leoldása nem valós zárlatra történt, tehát téves lekapcsolás történt megszakító hiba miatt?

Üdv. Nova!
Kérdésem arra irányult,hogy gyakorlati villanyszerelés során találkozott e valaki már olyan jelenséggel,ami itt áll.
Tehát régebbi automaták leoldanak gyakran minden ok nélkül.
Én még nem láttam ilyet,speciel nálunk van egy ezer éves őskövület krém színű tokban 2 gomb található rajta,egy barna off,és egy zöld 6 amperes gomb,minek nehéz visszanyomni a gombját,de hiba nélkül még nem oldott le.