Milyen horonymarót vegyek?

Indította petike199600, 2012. október 12., 06:39:51 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Még annyit szeretnék megkérdezni hogy ti milyen horonymarót használtok és abból melyik márkát javasoljátok?
Van az olcsó kategória ( 30 000 FT) Powerplus meg ilyenek ezek szerintetek nem lennének jók ugyanaz vonatkozik erre is mint a fúrókalapácsra?

Novill

Látom Petike gépesíteni akarod magad. Nagyon helyes ez a jövõ útja. Mi még anno régen kézzel véstünk, még a betont is, beton födémet törtünk át vésõvel és kalapáccsal. Ma már valószínû ha a vállalkozó vésõt és kalapácsot adna dolgozónak, gyorsan kereket oldana. Visszatérve a témához. Nekem az elsõ horonymarom egy Bosch gép volt, teljesen ráfeküdt a falra. Gyakorlatilag szinte pormentesen lehetett vele dolgozni. Igaz nem sokat használtam, mert nem igazán lehetett vele termelni. Azóta egyszerûsödtek ezek a gépek. Ma már többnyire egy flex védõburkolattal, hosszabbított tengelyen két tárcsával, állítható tárcsa távolsággal és tárcsamélységgel rendelkeznek. És ehhez kell egy jó minõségû ipari porszívó is. Találkoztam már olyan megoldással amikor a flexre külön legyártattak burkolat, ami hasonlított a gyárihoz csak jóval olcsóbb volt. Mindenesetre a jó ipari gépek nem olcsók, nagy a választék belõle. Célszerû a közép méretet választani, mert létrán dolgozva meg is kell tartani munka közben.

petike199600

köszönöm!
Valahogy én is így gondoltam.
Szóval akkor vegyek egy jó flexet? mondjuk makita?
DE a flexel ha téglát vágok 5 másodpercen belül akkora port csinál hogy megfulladok.
a flexhez lehet valami porelszívót kapni?
Te is flexel szoktál dolgozni?(hornyot vágni)

Novill

Igen aki benne van a gyakorlatban, az láthatja, hogy sokan csak flexel vágják a falat. A jobbak por maszkot és szemüveget használnak. Igaz ez nem felel meg a vonatkozó munkavédelmi elõírásoknak, de gyorsabban lehet vele haladni. Úgy még gyorsabban ha a fexen van porszívó csatlakozó, de ez viszont az ipari porszívóval megnöveli a géppark árát.

petike199600

és amelyik flexen nincsen porszívó csatlakozó és porszívó nélkül vágja a falat annak a portól nem megy tönkre a gépe?
Te milyen flexet javasolsz nekem?

Griszi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2012. október 13., 11:41:56 DÉLELŐTT
és amelyik flexen nincsen porszívó csatlakozó és porszívó nélkül vágja a falat annak a portól nem megy tönkre a gépe?
Te milyen flexet javasolsz nekem?
Nem tudtam megállni hogy bele ne szóljak a témába, a horonymarókról sok újat nem tudok mondani, már jó rég volt hozzá szerencsém,  ;) de az hogy te a portól a flexet félted az már egy kicsit meredek szerintem. Az hogy a tüdõd mennyire megy tönkre az nem érdekel? Ha te nem foglalkozol az egészségeddel senki más sem fog.

Fecó

Szerintem ez kicsit olyan kérdés, mint például :"milyen autót vegyek?" Én azt mondom, amire van pénzed. Mindenképpen porelszívással együtt érdemes gondolkodni, hiszen az még rendben van, amikor egy nyílászárók nélküli friss téglafalat kell vágni, ott csak Te szívod a port, de amikor rajtad kívül ott toporog a gépész is, és még pár ember, akkor nem szívesen fuldokolnak veled együtt. Ha van már ablak, akkor még izgalmasabb, és ha esetleg a tulaj már ott is lakik, és csak a konyhát akarja felújítani, akkor egyenesen gyönyör a vágás porelszívás nélkül. Mi is megszereltünk anno pár lakást egyszerû flexes vágással, de nem kívánom senkinek, és csak megfelelõ körülmények mellett lehet. Nem tudom milyen gépek vannak barkács kategóriában (ilyen 20-40 ezer forint környékén) Nekünk BOSCH GNF 35 CA vágógép BOSCH GAS 50-el összekötve, és egy Hilti DC SE20 vágógép VCU 40 porszívóval. Nos, a BOSCH 1400 Watt környékén próbál meg dolgoztatni két darab 150-es tárcsát, a Hilti közel 2kW-al tekeri a két darab 125-ös korongot. Tehát nagyobb teljesítmény, kisebb korongátmérõ, a Hilti agresszívabban dolgozik, de nehezebb, viszont mélyebbre vág fél centivel, 45 mm a vágási mélység. 16-os csõnél ez nem annyira szempont, de ezt tudja. A BOSCH-t finomabban kell kezelni, létra tetején állva könnyebb vele dolgozni, de talán a súlya miatt is kicsit olyan "billegõs" a falon. Ha nagyon széles hornyot akarsz vágni, lehet csak egy koronggal dolgozni ekkor a munka haladósabb is, de kétszer kell "fordulni", és legalább így is van elszívás, ez elõny egy hagyományos flex-hez képest. A porszívók nagyjából hasonlóak, szépen teszik a dolgukat, automatikusan "lerázzák" a szûrõrõl a felgyûlt port. A Hiltiben ráadásul vízzel mosható kivitelû a filter, a BOSCH hagyományos papírszûrõkkel van ellátva, 2 készlettel a nagyobb felület érdekében. Makitáról nem tudok mit mondani, nem volt vágógépünk tõlük. Megemlíteném a jó minõségû tárcsák fontosságát, ami még megdobja az árakat, párban még 20-60 ezer forint rájöhet a költségre, sok gagyi korongot kipróbáltunk, mindet kidobtuk, nem mûködnek jól. A porszívó is igen fontos, az átszívott levegõ gondoskodik valamelyest a korongok hûtésérõl, és a felgyûlt por eltávolításáról. Nagyon kicsi, háztartási porszívó esélytelen, küzdelmes, kipróbáltuk azt is. Szerintem a BOSCH géppel is egész jól lehet már dolgozgatni, nekünk azért jó, mert a két gép kiegészíti egymás hiányosságait. Bármit veszel, törekedj a teljesítményre, 900-1200 Wattos ikerkorongos NO name gépek pénzkidobás. Barkácsolni tökéletes, termeléshez sajnos kell a befektetés. Mi bejártuk a teljes utat, a kõvágó korongos kisflextõl a nagyflexig, pormaszkban, este a kádban fél lapát tégla a hajunkból és orrunkból, majd a házgyárilag eszkábált porelszívó adapteren és otthoni kiöregedett porszívó kombináción át, a piaci 500 Ft.-os korongoktól vezetett az út a mostani állapothoz. Sajnos erre a kérdésre a pénztárcád tudja a választ...

petike199600

Köszönöm ezt a gyors és érthetõ választ.
Jelenleg nekem nincs 115 ezer forintom egy bosch horonyvágóra ezért most kénytelen vagyok egy powerplus márkát venni szerintem egy-két házat ez is kibír és már az is jó mert hozott pénzt.Interneten láttam még SPARKY márkát ami hasonlít egy flexhez csak van rajta porelszvó. ez 60 körül van.
Mit gondolsz ha a powerplus bedöglik érdemes lenne egy sparkyra beruházni?
Itt egy link a Sparky géprõl: Sparky FK 303 Falhoronymaró - GüdeBolt - Güde termékek webáruháza - webáruház, webshop
és itt egy arról amit most veszek (powerplus):    PowerPlus kék falhoronymaró

Fecó

Nem ismerem Õket, nem tudom mire alkalmasak. Szerintem ha olcsó gépre van csak pénzed, és azzal megcsinálsz egy családi házat, akkor a haszonból ne egy másik barkácsgépet vegyél, hanem inkább spórolj össze egy ipari minõségûre. Nem tartom kizártnak, hogy egy barkács kategóriájú gép tartós és hatékony legyen, de nyilván nem csak a név miatt drágább egy ipari BOSCH, Makita vagy egy Hilti gép. Próbálj meg a keresõbe beírni a gépekkel kapcsolatban, hátha létezik valahol fórum, ahol már használták, és vannak tapasztalatok...

rausch87

Bennem még felmerült egy kérdés.
Horonymaró feltétet nem érdemes használni?
Erre gondoltam:
http://www.szerszamoutlet.hu/index.php?_metabo_ced_125_vedobura_darabolovagashoz_115125mmes_sarokcsiszolohoz&kat=245&id=13317

Bár úgy látom, hogy ezeken nincs kerék és a Bosch GNF 35 relatív csak ~110.000 ft-ba kerül. A feltétekkel is lehet pormentesen vágni? Mellékesben csinálnék havonta max 1 panel lakást és valószínűleg feketén.  :( Így nem lenne elég? 70m2-t max 2 hét alatt szeretnék letudni. A 80m2-es is kb. 2 hét alatt van meg teljesen, ha a semmiből kell kiindulnom.
+1 kérdés ->panelnál a kiállásonkénti 5200ft ugye jó árazásnak számít áfával együtt?
Remélem kapok majd véleményt, mert kezdő vagyok.