Lépcsõházi automata

Indította savair, 2012. szeptember 25., 20:16:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

savair

Sziasztok!

A  véleményetekre  vagyok kíváncsi  egy  vezérlési  feladat megoldásához  lépcsõházi automatát  szeretnék  használni.. 


Lépcsõházi idõkapcsoló 0,5-20 min, 16 A

A fenti  oldalon két  bekötés  látható  az egyiken  fázist  a másikon nullát  adunk az automatának a nyomógombokkal 
a kérdés  az lenne  hogy ez  a két  bekötés  bármelyik elektronikus  l.automatával kivitelezhetõ??? 
Sok típust  megnéztem a  neten általában  a bekötésrõl  semmit nem írnak..

Novill

Általában a nullával bekötött nyomógombos bekötési mód használatos a lépcsõházi automatikáknál. Ezt lépcsõházak világításához találták ki. Természetesen fel lehet használni más vezérlési feladatra ha ez össze egyeztethetõ a feladattal.
Egyébként nagyon sok féle relé kapható. Nagyon jó megoldásokat kínálnak a multifunkciós relék. Érdemes ez irányba menni inkább.

Marton

Mi lenne az a vezérlési feladat? Mert ha nem lépcsõházi vezérléshez hanem pl. gépautomatikához lenne használva, akkor nem tanácsos a lépcsõházi idõrelét háromvezetékes alkalmazása, azaz a nulla(közös) vezetékkel vezérelni. Ekkor mindenképpen a négyvezetékes megoldás kell, ennek értelme, hogy a vezérlõ ág esetleges leföldelõdése indokolatlanul elindíthatja az idõzítõt. Lehet, hogy ez egy veszélyes gépmozgást indíthat el. Világításnál nincs veszély, legfeljebb fölöslegesen bekapcsonak a lámpák.

savair

Világítást vezérelnék  vele, egy  mágneskapcsolót  mûködtetne az  automata, ami  mozgásérzékelõrõl  kapná  az impulzusokat....
Azért szeretném  lépcsõházi  automatával megoldani,  mert  az  van   nem  jelentene  plusz  költséget... :)

Szelei


Marton

Mivel mozgásérzékelõ a jeladó a nyomógomb helyett, ez esetben a négyvezetékes bekötést ajánlanám mely érzékelõ értelemszerüen  fázis-nulla helyesen lenne alkalmazva. Ezt úgy értem, hogy a mozgásérzékelõ természetesen a kimenetén a fázist adja ki, azaz ez indítja a lépcsõházi idõzítõ relét.
Egyébként a mozgásérzékelõknek is idõzített a müködési módjuk, általában max 10-15perc. Lehet, hogy önmagában is elég lehet ha nem kell a 20 percnyi idõ.

savair

Igen  én is  arra gondoltam!!  És  a 4  vezetékes  bekötést általánosan  az összes  lépcsõházi automatánál  lehet  használni vagy tipusfüggõ??

Üzenet összefûzve: 2012. szeptember 26., 20:39:01 DÉLUTÁN

Több mozgásérzékelõ lessz  összekapcsolva  és  egységesíteni akarom  az idõt... :)

Marton

Csak nagy vonalakban ismerem a lépcsõházi automata kínálatot. Minden féleképpen típusfüggõ. Praktikus az univerzális beköthetõségü mert az adott rendszernek megfelelõen köthetõ be. Esetleg lehet rajtuk egy üzemmód beállító kapcsoló, hogy mily módon kívánjuk használni.

faxelektro

Jó estét
  Egy lakás felújitásnál az emeletre vezetö lépcső világitásának csak egy lámpa kiálás
van NULL-FÁZIS-FÖLD kapcsoló se a földszinten se az emeleten nincs kihagyva
Mondjon valaki egy jó megoldást a fal már le van festve és ne lenne túl drága
                                                              Kössz a segitséget

czapi