ÁVK beépítés

Indította zick56, 2012. augusztus 27., 12:50:12 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

de akkor az hol van összekötve ÁVK előtt és hogyan mivel?

JUVILL


Ha a betáplálás keresztmetszete - réz vezető esetén eléri, vagy meghaladja a 10 mm2-t, alumínium erű vezetőesetén eléri, vagy meghaladja a 16 mm2-t - megfelelő, akkor egy fázis esetén elég 2 vezető, 3 fázis esetén 4 vezető.
Mindkét esetben egy vezető PEN vezető.
Ez lehet egy hálózati betáplálás. Itt nincs szétbontva a PEN vezető.
A szolgáltatói hálózat ilyen. Ez a PEN vezető csatlakozik a szolgáltató transzformátorának - TN-C hálózatnál - a földelt csillagpontra. Tulajdonképpen itt van összekötve. Innen indul a PEN vezető.
Ha megérkezik a PEN vezető, a mérő után is szét lehet választani. Az első fogyasztói táblánál. Ha itt áram-védőkapcsoló van, akkor a fázis-és a nullavezető ezen át van vezetve, de a védővezető soha, mert akkor az ÁVK nem fog működni.
Ha az első fogyasztó táblánál szét lett választva a PEN vezető PE és N vezetőre, ezeket a vezetőket távolabbi ponton újra összekötni tilos!

balzsi

Miután Juvill nagyon is érthetően leírta, én egy egyszerű képpel kiegészíteném. Természetesen ezt is lehet variálni.

Marton

Közben én is készítettem egy rajzot a szemléletesség kedvéért.

petike199600

Köszönöm a rajzokat és válaszokat rzrk segítettek a legjobban.
Az első rajzon Balzsi rajzán ott hol van összekötve a nulla és a föld?
Köszönöm szépen!

helcs

Ahola kék vonal a zöld vonallal találkozik.

nyaki

Üdv!
A Marton kollégáé egyértelmű! ;)

petike199600

Igen ott eéh egyértelmű.
De az nem baj hogy a PEN a nulla kapocsra jön?

JUVILL


Igen.
Szerencsésebb lenne, ha a PEN vezető a mérőből egyből a PE sínre érkezne. Utána össze lenne kötve a PE sín az N sínnel. Itt történne meg a szétválasztás. A PE sínről leágazna az EPH sín. A PE sínről a védővezetők, az EPH sínről az EPH vezetők. A nulla sínről a nullavezetők.

petike199600

Balzsi rajzán nincs is összekötve a PE sín az N sínnel.
Most akkor melyik rajz a jó?