ÁVK beépítés

Indította zick56, 2012. augusztus 27., 12:50:12 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Egy napkollektor  ( PV) bekötésekor a telepítő, úgy kérte a kialakítást, hogy a  mért oldalon az ÁVK elé csatlakozik az invertertől jövő rész. Vagyis a mérő és az ÁVK  közé. Ekkor nem lehet gond.

Simon Endre

A napkollektor inverterében van kimeneti zavarszűrés a PE-re kötve. Ha van a hibakaresséshez ismereted és jogosultságod akkor ott keresd. Egyébként az üzemben lévő (termelő) napkollektor NEM FOGYASZTÓ, vagy csak nagyon kis mértékben, ha pl. önbeálló, egyébként a test és egyéb zárlatokat vegetatíve kell kezelnie az elektronikának, mint ahogy a frekvenciaváltóknál. Az hogy egy napkollektor villásdugóval dugaszoló aljzatra csatlakozik egyenesen meglepő, bíztos hogy szabad azt így telepíteni?

czapi

Idézetet írta: Novill Dátum 2014. április 18., 21:37:07 DÉLUTÁN
Egy napkollektor  ( PV) bekötésekor a telepítő, úgy kérte a kialakítást, hogy a  mért oldalon az ÁVK elé csatlakozik az invertertől jövő rész. Vagyis a mérő és az ÁVK  közé. Ekkor nem lehet gond.
Üdv!

Szerintem is oda kell kötni és ez nem napkollektor hanem napelem.

  • Ha a ház fogyaszt, akkor az áram keresztül folyik az ÁVK-n, a házban lévők védve vannak
  • Ha a ház nem fogyaszt, akkor a hálózat felé folyik az áram, oda nem kell ÁVK

simca

Napkollektor vizet melegít, amit keringtet, tehát fogyasztó, vagy napelem, ami áramot termel?

Novill


Simon Endre

simca !
A kérdés nem kérdés. A kolléga PV -vel azonosított, tehát napelemrendszer a villásdugó az igazi ciki. Egyébként vannak duplafunkciós napkollektorok, tudtommal az pont egy magyar találmány.

faxelektro

Nem áramot termel hanem csak vizet melegit és nem csak ez a 3x1,5 kábel hanem még egy 2x0,75 kábel is ki megy a tetöre a napkolektorhoz. Gondolom,hogy az a höérzékelöhöz van kivezetve. Azért érdekelne mert nem ismerem az ilyen rendszereket és esetleg müködhet-e a nem földeléses hosszabitobol               Kössz

Novill

Ha jól emlékszem vissza. Ehhez tartozik egy automatika amibe be van kötve az üzemi és PE vezető, innen csatlakozik a keringető szivattyúhoz, valamint az érzékelőhöz menő vezeték. Úgy tudom,hogy érzékelő is csatlakozhat ezekhez. Amit én láttam a fix bekötésű és I. év. osztályú volt. A bekötést vissza kell ellenőrizni a bekötési rajza szerint. Akkor ez így egyértelműen napkollektor. Meg kell keresni a hiba okát szerintem.

Marton

Egy napkollektoros rendszer minimum tartalmaz egy vezérlő elektronikát melybe két hőérzékelő van bekötve meg egy keringető szivattyú. Az egyik hőérzékelő a tetőn a napkollektornál van, a másik meg a tartályon. E kettő érzékelő hőmérséklet külömbségét figyeli az elektronika. Ha a kollektor melegebb mint a puffer tartály, akkor a keringető szivattyút bekapcsolja. A dugvillás csatlakozáson a keringető szivattyú lehet bekötve. A leírás szerint ez a szivattyú testzárlatos.

faxelektro

Űdv Marton
                       Ugy van ahogy le irod de adugvillás kábel is fel megy a tetöre akkor ott is lenne egy pumpa mert lent
a tartályon is  van egy aminek a bekötése az elektronikábol jön.Én is arra gondoltam hogy csak is a tetön van a zárlat mert ha ki húzom a dugaszt semmi gond ha bedugom azonnal v3eri le a biztositékot