Könnyüszerkezetes épület kábelezése

Indította Koros Imre, 2011. március 03., 12:05:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Csövezéssel és megfelelő dobozokkal ( kaiser,stb,) is lehet szerelni gipszkartonban, de ritkán látható. A gyakorlatban sokszor látni gipszkartonba és álmennyezet fölé dobálják be  a kábeleket, mert ez így gyorsabb nekik. Olykor egyébként elképesztő szereléseket lehet látni, sokszor dobozok nélküli kötésekkel. Igényes szép szerelések is megvalósíthatok gipszkartonban is, csak ennek az idő ráfordítása nagyobb lesz.

macsey

Szia mi ugy csináltuk hogy a kábeleket összeszigszalagoztuk és a kartonos kidugta az előre megbeszélt helyen  ha megvolt a fal akkor kifurtuk a doblzhelyet. A furómat én egy vasboltban vettem 3000ft ért 120 mm ig állitható így a spot lámpákhoz is jó.
Ha eltünik a kábel akkor meg furok egy lukat megkeresem helyére rakom utána egy darab cseréplécet befüzök a fal mögé , két csavarral megfogatom és ehez rögzitem csavarral a kifurt gipszkarton pogácsát marad egy 4 mm sáv amit glettel be lehet huzni

petike199600

Köszönöm a válaszokat!
Itt nem lesz csövezés sajna... erről nem én tehetek én ajánlottam. Viszont gipszkarton kötődobozok lesznek beépítve amiben wagos kötések lesznek és nem lesz a falban rejtett szakszerűtlen kötés. Ha tudok rakni fogok fel képeket a szerelésről.

980POWER

Tudtam mire gondoltam, csak nem jutott eszembe a neve: "kábeltüske"
https://www.youtube.com/watch?v=z6I3CRokEqA
Úgy nem szereltünk kötődobozt, hogy csillagpontosan lett szerelve, arra figyelj, hogy a vezetékeket ne fűzd fel ha pl. egy konnektor után egy másik távolabbi konnektorhoz viszed a vezetéket, inkább a konnektor mögé tegyél 3 rugós kötőelemet, a W betűs elég kicsi méretű, jobban elfér.

macsey

Nálam a leglettelt kötődoboz kizáró ok, el sem vállalom a munkát

tothgyula

Még egy javaslat!
Megkéred a gipszkartonozó kollégákat, hogy fúrják ki a dobozok helyét. Lehet kapni műanyag vakdugót 60mm-es és beillesztik a helyére.
Üdv:TothGyula.

faxelektro

Jó estét
                Egy téglából készült lakás három szoba konyha nappali fürdő nem lesz vakolva a tégla falra ragasztják a gipszkartont. Ajánljatok melyik a legjobb megoldás véssem be dobozoljam majd bízzam a kartonosokban,hogy pontosan kimarják a dobozok helyeit vagy kartonozás után marjam be a dobozokat meg a csöveket vagy kábelezem be cső nélkül és mondjam meg,hogy a csak a kábelvégeket hagyják ki majd utána bemarom a dobozokat.
Jó lenne egy kis segítség mert ilyent még csak régen csináltam egy kisebb lakásnál az első megoldással de egy dobozt nem martak ki pontosan találjon a kimart lyuk az aljzat dobozzal.
                                                           Köszönök minden jó tanácsot     

980POWER

Én még ilyen falbevonást nem csináltam és elvből nem is csinálnék, de azt javasolnám, ha megengeded, hogy csövezést a falba bevésni a dobozok helyen pedig kivésni egy-egy nagyobb mélyedést és gipszkartonozás után gipszkarton dobozokat oda marnám ahol a végleges helye lenne de eben az esetben a merev cső sajnos nem jó megoldás, inkább a gégecső jöhet számításba és akkor azt utólag be lehet hajtani a dobozokba. vagy egy másik megoldás az hogy a falba lévő dobozmarás közepébe beledugni egy kihegyezett gömbvasat és az átböki a gipszkartont ott ahol kell a lyuk pedig majd megvezeti a gipszkarton fúrót. Miért olyan nehéz a gipszkartonosnak kimarni pontosan, ezt nem értem nincs mérőszalag a közelben?

coyote2

Pont mostansag keszul egy haz ezzel a technikaval, a csovezes ala a doboznak elovestem a helyet, nem pontosan ott furta a kartonos a dobozhelyet ahol kellet, egy kis gipszelessel korrigalhatod a hibakat szerintem.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

faxelektro

Jó estét
            Minden szobába begipszeltem egy elosztó dobozt onnan mentem el gégecsőbe húzott vezetékkel a három dug-aljhoz meg a kapcsolóhoz ezekhez nem raktam aljzatdobozokat csak a vezeték végeit hagytam majd a kartonos ki marja mielőtt felragasztja majd én a téglát ki vésem és az után rakom be a dobozokat.