• Könnyüszerkezetes épület kábelezése 4 3
Jelenleg:  

Szerző Téma: Könnyüszerkezetes épület kábelezése  (Megtekintve 20770 alkalommal)

Nem elérhető tothgyula

• Villanyász
  • Hírnév erő: 0
  • tothgyula árnyékban rejtőzködik.
  • Nem: Férfi
  • tothgyula
Re:Könnyüszerkezetes épület kábelezése
« Válasz #45 Dátum: 2015. December 13., 08:39:04 am »
Még egy javaslat!
Megkéred a gipszkartonozó kollégákat, hogy fúrják ki a dobozok helyét. Lehet kapni műanyag vakdugót 60mm-es és beillesztik a helyére.
Üdv:TothGyula.

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető faxelektro

• Villanyász
  • Hírnév erő: 5
  • faxelektro nincsen befolyása.
« Válasz #46 Dátum: 2016. Június 28., 21:53:26 pm »
Jó estét
                Egy téglából készült lakás három szoba konyha nappali fürdő nem lesz vakolva a tégla falra ragasztják a gipszkartont. Ajánljatok melyik a legjobb megoldás véssem be dobozoljam majd bízzam a kartonosokban,hogy pontosan kimarják a dobozok helyeit vagy kartonozás után marjam be a dobozokat meg a csöveket vagy kábelezem be cső nélkül és mondjam meg,hogy a csak a kábelvégeket hagyják ki majd utána bemarom a dobozokat.
Jó lenne egy kis segítség mert ilyent még csak régen csináltam egy kisebb lakásnál az első megoldással de egy dobozt nem martak ki pontosan találjon a kimart lyuk az aljzat dobozzal.
                                                           Köszönök minden jó tanácsot     

Nem elérhető 980POWER

• Villanyász
  • Hírnév erő: 4
  • 980POWER nincsen befolyása.
« Válasz #47 Dátum: 2016. Június 28., 22:46:08 pm »
Én még ilyen falbevonást nem csináltam és elvből nem is csinálnék, de azt javasolnám, ha megengeded, hogy csövezést a falba bevésni a dobozok helyen pedig kivésni egy-egy nagyobb mélyedést és gipszkartonozás után gipszkarton dobozokat oda marnám ahol a végleges helye lenne de eben az esetben a merev cső sajnos nem jó megoldás, inkább a gégecső jöhet számításba és akkor azt utólag be lehet hajtani a dobozokba. vagy egy másik megoldás az hogy a falba lévő dobozmarás közepébe beledugni egy kihegyezett gömbvasat és az átböki a gipszkartont ott ahol kell a lyuk pedig majd megvezeti a gipszkarton fúrót. Miért olyan nehéz a gipszkartonosnak kimarni pontosan, ezt nem értem nincs mérőszalag a közelben?

Nem elérhető coyote2

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 1
  • coyote2 nincsen befolyása.
« Válasz #48 Dátum: 2016. Június 29., 06:56:27 am »
Pont mostansag keszul egy haz ezzel a technikaval, a csovezes ala a doboznak elovestem a helyet, nem pontosan ott furta a kartonos a dobozhelyet ahol kellet, egy kis gipszelessel korrigalhatod a hibakat szerintem.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

Nem elérhető faxelektro

• Villanyász
« Válasz #49 Dátum: 2016. Június 29., 22:11:42 pm »
Jó estét
            Minden szobába begipszeltem egy elosztó dobozt onnan mentem el gégecsőbe húzott vezetékkel a három dug-aljhoz meg a kapcsolóhoz ezekhez nem raktam aljzatdobozokat csak a vezeték végeit hagytam majd a kartonos ki marja mielőtt felragasztja majd én a téglát ki vésem és az után rakom be a dobozokat.     

Nem elérhető faxelektro

• Villanyász
« Válasz #50 Dátum: 2016. Július 04., 20:53:20 pm »
Ha szobákat egyenként betáplálom 3x2,5-kábellel majd onnan 3x1,5-kábellel megyek a konnektorokhoz meg a lámpához és kapcsolóhoz wagoval összekötöm mi lehet a gond nagy fogyasztó nincs két drb éjeli lámpa meg egy TV. 

Nem elérhető Gyurmaúr(fi-relé)

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 15
  • Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.
    • Skype - gyurcman
« Válasz #51 Dátum: 2016. Július 04., 22:01:53 pm »
hát csupán annyi, hogy ez így nem szabályos, ugyanis kis Hazánkban minden esetben külön-külön Á.K.-(k) a kecó világítási és "erőátviteli" (nem röhög!) Á.K.-i, többek közt azért, mert úgy általában különböző +metszetűek a gerinc kábelek, nem is beszélve arról, hogy menet közben nem lehet "csak úgy" +metszetet lefelé csökkenteni, márpedig te ezt szeretnéd. Hangsúlyozottan vonatkozik ez a 3 fázisú betáppal rendelkező kérókra, ahol igenis elvárható, hogy a villanyász 2-3 Á.K-ra szétossza mind a dugalj, mind pedig a vill. Á.K-kat, akár 1-1 szoba esetében is, úgy hogy mondjuk az egyik szobában 3, a másikban 2 dugalj kapja mondjuk az F2 kismegszakiról a kakaót. Aztán általában a vill. Á.K.-k részére B6 - B10 Amperes (kisülő lámpák esetén C6, esetleg C10) biztosítást készítünk, míg a dugaljak részére (1.5mm2-es kábel esetén B13, 2.5-nél C13, B16A-es) kismegszakit teszünk. C16A-nek kecóban semmi keresnivalója, max a garageban, műhelyben, ahol van 1-2 combosabb indulóáramú jószág. S végül, de nem utsó sorban; a dugaljak részére kötelező a Fi-relé, míg a világítás részére -kivéve a nagy fémes felülettel rendelkező fénycsöves lámpatesteket- nem, ergo amennyiben történik vmi gázosság bármelyik dugaljnál, akkor az adott helyiség -sőt, 1 db központi Fi esetén az egész kecó- totál sötétségbe borul, hiszen a kedves RCD teszi a dolgát és lekapcsol a hibaáram észlelése esetén, oszt jónapot!

Nem elérhető faxelektro

• Villanyász
« Válasz #52 Dátum: 2016. Július 05., 21:46:17 pm »
Akkor csupán még annyit,hogy például egy ötös Wagoba amelyiken azt irja 0,5--2,5-ösig lehet csatlakozni hogyha beraktam pl. egy 1,5 vezetéket a másik négy csatlakozóba csak kötelezően 1,5ös vezetékkel lehet csatlakozni mert én német elosztóban láttam különböző méretet is. 

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 16
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #53 Dátum: 2016. Július 05., 22:18:56 pm »
A független nyomólemezes, ún. WAGO-rendszerű kapcsokba, a rá engedélyezett bármely keresztmetszetű vezetőt be lehet tolni teljes biztonsággal, akár vegyesen is. Immár 20 éve használom ezeket, gyakorta különböző keresztmetszeteket beletolva és még egyik sem hagyott cserben. Persze meg kell tanulni használni, mert láttam már trehány módon ferdén vagy nem egyenes vezetékvéggel beletolva, ami miatt a nyomólemez alatti közös vezetősínnen nem fekszik fel rendesen a vezető, így lecsökken az érintkezési felület vagy az alacsony nyomóerő miatt melegedés, majd égés következik be. Ha betartjuk a technológiai utasításokat, a legtökéletesebb kötőelem jelen korunkban. Sajnos van sok utánzata, aminek az anyagminősége kritikán aluli. Tapasztalati úton kijelenthetem, hogy a WAGO (No.1), Kleinhuis, Weidmüller és VID kapcsok igen jó minőségűek, bátran használhatók, de a JSL-t kerüljétek, mint a leprát, mert találkoztam már ezekből olyannal, ami igen gyenge szorítóerejű közös nyomólemezes volt, meg bontáskor hullott szét darabjaira.
A németek a különböző keresztmetszetek csatlakoztatását úgy oldják meg, hogy eleve úgy tervezik a villamos hálózatukat, hogy lehetőség szerint azonos keresztmetszet kerüljön egymás mellé és csak ahhoz megfelelő keresztmetszetű vezető befogadására alkalmas vezetékösszekötőt használnak, tehát az 1,5mm2 vezetőhöz kimondottan csak max. 1,5mm2-ig befogadó kapcsot használnak. Ez amolyan német rigolya, illetve van pénz minden apróságra, mert megtehetik.

Nem elérhető biliczki

• Új tag
  • *
  • biliczki nincsen befolyása.
« Válasz #54 Dátum: 2017. Június 05., 11:43:17 am »
Sziasztok!

lenne egy olyan kérdésem, hogy adott egy padlástér, amely gipszkartonozva van (már kész, így vettük). Hogyan tudnék kábelt behúzni a gipszkarton mögé? Cső nincs a falban, nem is volt ott előtte vezeték ahová szeretnék most tenni. Egyik megoldás, hogy gipszkartont leszedem, de ez lenne az utolsó. Valami más ötlet?

Köszönöm!

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
  • Hírnév erő: 6
  • Simon Endre talán lesz valaki.Simon Endre talán lesz valaki.
« Válasz #55 Dátum: 2017. Június 05., 18:29:22 pm »
Épp most dolgozom egy gipszkartonos házon a mennyezet hőszigetelését takarja párnafára csavarozva. Keservesen alá lehet csövezni elég nagy kifűrészelt hosszú réseken át és viszonylag jól is javítható gipszhabarcsal. Az oldalfali dobozcsatlakozáshoz a levezető ívet külön hajlítom meg és patexel ragasztom össze. A hőszigetelés betömödés ellen munka közben gumikábel van a csőben ez ragasztásnál megvezeti a passzdarabot is. Oldalfalnál beütő tiplivel bíztosítom a táblát (ott falra van ragasztva) és ytong fűrésszel kivágom a nyomvonalat. Mivel kevés huzal megy majd benne elég a 11-es és a 13,5-es cső ezeket először midkét oldalán szakaszosan ragasztom sűrü CMC-vel és szitált gipszkarton zuzalékos giphabarcsolással bejavítom erre üvegszövet ragasztva és glett. Utómunkák csak teljes száradás után mert a gipszkartoról lejön a papír. Kőműves, festő nem jön utánam mert én igy vállalom be a munkáimat. A munka még tart, van padlástér is, ha igényled majd küldők fázisfotókat.

Nem elérhető biliczki

• Új tag
  • *
  • biliczki nincsen befolyása.
« Válasz #56 Dátum: 2017. Június 05., 20:43:26 pm »
Köszi a választ! Hát nem hangzik egyszerűen, így leírva. Fotókat megköszönném :)

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
3 Válaszok
4265 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Február 01., 19:34:37 pm
írta Szelei
11 Válaszok
5828 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2015. Szeptember 30., 23:25:17 pm
írta Pesa
6 Válaszok
7839 Megtekintések