Legutóbbi hozzászólások

Oldalak: 1 2 3 ... 10
1
Kérdések - válaszok / Re:Új ház kábelezése
« Utolsó üzenet: írta fifticenti01 Dátum Ma - 07:35:56 »
Sziasztok!
Bocsi ha nem ide való ,  de most építem be a pince szintet és most lesz kialakítva a villamos hálózat és örülnék egy kis segítségnek. :) Csatoltam egy képet nagyjából hogy mégis hogyan lenne a kábel el húzva viszont a kábel keresztmetszetben nem vagyok biztos.

A villanyórától a biztosíték dobozig 3x10mm  kábel.
Biztosíték doboz tol a konyháig 3x2.5mm kábel "gerinc kábelnek".
Biztosíték doboz tol a szobákig 3x2.5mm kábel "gerinc kábelnek".
Biztosíték doboz tol a villanytüzhelyig 3x4mm kábel.
A biztosítékot úgy gondoltam 1 db 16A a 2 szobára mivel ott csak a lámpa, tv és telefon töltés lesz. 3x2.5mm gerinc, leosztasok a konnektorba illetve a kapcsolókhoz 1.5mm. 
1db 22A a fürdő és a konyhai eszközökre. Gerincnek 3x2.5mm leosztasok itt is 1.5mm.
1db 22A a villanytüzhelyig 3x4mm kábellel.

Ez így jó vagy valamit kellene változtatni rajta? fürdő és konyhába az alap felszerelés lenne (mikro, mosogatógép, mosógép, vasaló, hajszárító stb. .)

Illetve annyi hogy most jelenleg a villanyórától 1.5mm alu kábel jön ki amire lehet nem kellene az egészet rá kötni... :) viszont ha meg kell bontani a villanyórát akkor ennek mi a menete illetve mennyibe kerül? Az EON -os ember köti be vagy azt nekem kellene..?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel
Takács Dávid
2
Bemutatkozás / Üdvözlünk fifticenti01
« Utolsó üzenet: írta Villanyszerelõ fórum üdvözlõ robot Dátum Ma - 07:09:14 »
Üdvözlünk fifticenti01 a villanyszerelõ szakmai fórumon!

Ha gondolod ebben a rovatban hozzászólásként nyugodtan leírhatod, hogy mivel foglalkozol,  milyen céllal érkeztél a fórumra.

Jó olvasgatást és tapasztalat szerzést kívánunk. Nézz körül a fórumon, ha véleményed van valamirõl írd meg nyugodtan szakmai véleményed, szólj hozzá fórumozóink témáihoz. Ha kérdéseid lennének a villanyszerelés és a villamos felülvizsgálatokkal kapcsolatban akkor a fórum megfelelõ részében nyugodtan tedd fel õket és a fórum közössége a lehetõségeikhez képest igyekszik megválaszolni õket.

Téma nyitásnál kérlek ügyelj a jól megfogalmazott címre, melybõl kiderül mivel kapcsolatban nyitod az adott témát. (érdemes átolvasni: Villanyszerelõ fórum közlemények )

A fórum szabályzatát is érdemes tanulmányozni, hogy késõbb esetleges félreértések elkerülhetõek legyenek.

Villanyszerelõ szakmai fórum csapata.
3
Kérdések - válaszok / Re:Jegyzőkönyv hamisítás
« Utolsó üzenet: írta ELEKTOR-KALANDOR Dátum Ma - 05:36:48 »
Elég szomorú hogy valaki ilyesmire vetemedik. Na de mit nem hamisítanak  pénzt ,bizonyítvány stb. Nos kéziszerszámokon elég a szerelői ellenőrzés amit bármely villanyszerelő elvégezhet.
I. (Első) Érintésvédelmi Osztály:

Ebbe az osztályba soroljuk azokat az elektromos eszközöket, melyeket a villamos hálózat védővezetőjéhez csatlakoztatni kell. Ezeken a készülékek áramütés elleni védelme nem csak az alapszigetelésen alapul. Ezek a fogyasztók el vannak látva egy csatlakozó egységgel, melyhez az elektromos hálózat védővezetője csatlakoztatható. Meghibásodás esetén a kismegszakító, vagy az áramvédő kapcsoló azonnal leold. Ilyen fogyasztó például az elektromos tűzhely, vagy hűtő, stb.
4
Érintésvédelmi felülvizsgálat / Re:Napelemes rendszerek felülvizsgálata
« Utolsó üzenet: írta Sacc-placc Dátum Tegnap - 08:08:27 »
Akkor dobjunk fel egy újabb témát.
Figyelve a PV rendszerek (külföldi) fejlődését, az irány egyre inkább a teljesítmény optimalizálás felé tolódik el.
Tehát, tudjuk, hogy ha a rendszerünk táblái közül néhány kevesebb besugárzási teljesítményt kap (árnyékba kerül) az egész string teljesítménye drasztikusan romlik. Erre fejlesztik a cégek többek között a "panel átugrásos" teljesítmény optimalizálást.
Ekkor a panelek hátoldalára egy kis elektronikát biggyesztenek és monitorozzák az egyes panelek leadott teljesítményét. A leggyengébb láncszemeket pedig egyszerűen kiiktatják a rendszerből.
Tisztelettel felmerül bennem a kérdés (és még mindig ezen a fránya üresjárási feszültségmérésen tornázok), ki hogy végezné a mérést?  ::)
(szuperextra műszerünk ír-olvas-rajzol  ;) )
5
Bemutatkozás / Üdvözlünk 93Gery93
« Utolsó üzenet: írta Villanyszerelõ fórum üdvözlõ robot Dátum 2017. Október 16., 09:08:35 am »
Üdvözlünk 93Gery93 a villanyszerelõ szakmai fórumon!

Ha gondolod ebben a rovatban hozzászólásként nyugodtan leírhatod, hogy mivel foglalkozol,  milyen céllal érkeztél a fórumra.

Jó olvasgatást és tapasztalat szerzést kívánunk. Nézz körül a fórumon, ha véleményed van valamirõl írd meg nyugodtan szakmai véleményed, szólj hozzá fórumozóink témáihoz. Ha kérdéseid lennének a villanyszerelés és a villamos felülvizsgálatokkal kapcsolatban akkor a fórum megfelelõ részében nyugodtan tedd fel õket és a fórum közössége a lehetõségeikhez képest igyekszik megválaszolni õket.

Téma nyitásnál kérlek ügyelj a jól megfogalmazott címre, melybõl kiderül mivel kapcsolatban nyitod az adott témát. (érdemes átolvasni: Villanyszerelõ fórum közlemények )

A fórum szabályzatát is érdemes tanulmányozni, hogy késõbb esetleges félreértések elkerülhetõek legyenek.

Villanyszerelõ szakmai fórum csapata.
6
« Utolsó üzenet: írta Sacc-placc Dátum 2017. Október 16., 07:43:44 am »
Nem járunk mi olyan helyekre...  :P de köszönjük a tapsot, és  a virágokat az öltözőbe. :D
Egy kicsit felpörgetjük a fórum ezen részét, hát ha többen okulnak belőle, legyen az Hatóság, Megrendelő, Kivitelező, Tervező vagy Felülvizsgáló.
A száraz szakmai saláta helyett a "tejszínhabos zserbó" sokkal jobban fogyasztható mindenki számára, főleg ha olyan a tálalás, hogy megkívánva habzsoljuk a morzsálódó tudás falatkáit, és nem a konyhafőnök nyomkodja le fakanálnyéllel a torkunkon. ;)
(bár visszaolvasva csak a saját hozzászólásaimat... szerintem a biteket hátukon szállító Rabszolga-elektronok öngyilkossági szándékkal tömegesen vetették le magukat a Graetz-hídról az örvényáramba...  ::) )
7
Kérdések - válaszok / Re:Motorindítás...
« Utolsó üzenet: írta faxelektro Dátum 2017. Október 15., 13:22:53 pm »
Jó napot
                  Nem régen kérdeztem már erről a képen látható asztali körfűrészről de aztán mivel enyhén égett tekercs szagot éreztem elvittem a tekercselőhöz az viszont azt mondja,hogy nincs semmi gond a tekercsekkel. Vissza szereltem de akkor sem vette fel a fordulatot 8,6-Ampert mértem a betáp kábelen. A kapcsolót kikerülve bekötöttem akkor már csak 5,4-Amper volt az áramfelvétel de egy idő után a motor enyhén meleg volt és a kondenzátor néha olyan hangot ad ki mint amikor kisütünk egy feltöltött kondenzátort.
A kapcsolót nem ismerem még ilyennel nem találkoztam a fenekén van egy nyomógomb nem tudom a kapcsoló lehet-e a beteg esetleg egy GANZ kapcsolóval lehet-e helyettesíteni.    Jól jönne egy kis segítség . KÖSZÖNÖM
8
Egyéb továbbképzések / Re:Mérõhelyi FAM képzés
« Utolsó üzenet: írta Novill Dátum 2017. Október 14., 16:41:32 pm »
A villanyszerelőnek régen is, és ma is tisztában kell lenni a feszültség alatti munkavégzéssel, melyet korábban is és ma is műszaki előírások szabályoztak. Vannak helyzetek amikor elkerülhetetlen a feszültség alatti munkavégzés. Ezt megoldottuk mindenkor és ezután is. Külön kell választani a méretlen szabad vezeték és kábel hálózatot a mérőhelyektől. A mérőhelyeknél indokolatlannak tartom a FAM képzési játékot.  Emlékszünk még, hogy miért is lett bevezetve a regisztrált villanyszerelői rendszer! Az egységes követelmények a méretlen fővezeték és mérőhely szerelés miatt. Megvalósult-e a gyakorlatban vajon? Szerintem nem! Nem mintha nem lett volna országosan egységes az MSZ 447 és az ide vonatkozó jogszabályok. Na akkor miért is volt erre szükség. Az eddigi pályafutásom alatt rengeteg továbbképzésre ( mérnök kamara, IM, áramszolgáltatói, felülvizsgálói, stb.) kellett járnom, de a legtöbb nem nyújtott szinte semmit. Az önképzésnek van nagy szerepe. Egy tanfolyamon se lehet leadni az összes anyagot, szinte lehetetlen.
Nézzük a  legutóbbi 219-es rendeletet a villanyszerelők regisztrálását, kötelező felelősség biztosítást. Nagyon sokan rosszul értelmezték a jogszabályt és rohantak felelősség biztosítás után regisztrálni. Az áramszolgáltatói regisztrált villanyszerelőkön kívül a többi villanyszerelő is részt vehet  ezen a piacon. Volt vajon értelme? A szakmai képzettségek ugyanazok, mint az áramszolgáltatói regisztrált rendszerben lévőknek. Plusz még Év és EBF jogosultság is kell. Talán egyszerűbb az áramszolgáltatói rendszerben lenni. A kábel fektetési terület lehetne talán előny a 6-8 hónap lerövidítésére, de tudtommal ezt a jogszabály még nem oldotta fel.
Mondja már valaki nekem a gyakorlati életben a felülvizsgálatok és a szakvélemények készítése során miért nem tapasztalom azt a dinamikus szakmai szint emelkedést a sok továbbképzések által?  Lehet, hogy túlszabályozás az oka az egésznek. Ha olykor találkozik az ember szép, szakmailag kifogás nélküli munkával, akkor örül a lelke az embernek.
9
Egyéb továbbképzések / Re:Mérõhelyi FAM képzés
« Utolsó üzenet: írta Sztrogoff Dátum 2017. Október 14., 14:51:21 pm »
Én mondjuk egészen másképp látom a dolgokat. A mérőhelyi FAM az nagyon sok munkavégzőnek jelent könnyebbséget, akik fogyasztásmérő cserével foglalkoznak, és akik egészségi okokból eleve úgysem kapnának orvosi papírt oszlopra mászásra.
Ami a felújító képzést illeti, már az ELMŰ-nél sem egy év a ciklus. De egyébként az egy éves ciklus is bebizonyította, hogy szükség van rá, mert a hírek szerint vannak, akik egy tesztlap kitöltetésével kezdték az ismeretfelújító tanfolyamot, aminek mindig rendkívül kiábrándító eredménye volt.
10
« Utolsó üzenet: írta riksa Dátum 2017. Október 14., 06:51:16 am »
Nagyon jók vagytok, egy felülvizsgálói konferencián remek stand-up comedyt adhatnátok elő.

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről

Oldalak: 1 2 3 ... 10