Minden AC/DC átalakító serceg a házban, mitől lehet?

Indította Calmarius, 2012. december 10., 22:15:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Calmarius

Oké, majd megpróbálok ismerősöknél érdeklődni, hátha van valaki, akinek van műszere.

Calmarius

Tettem fel videót a dologról:



Ehhez az egész dologhoz valamelyik másik társasházban lakó emberkének lehet köze, mert volt egymás után pár nap, amikor rendszeresen 22:30 körül abbamaradt ez a hang, majd reggel 7:00-kor újra kezdődött (mintha estére kikapcsolták volna).

Egyelőre még nem jutottam oda, hogy kiméressem a dolgot...

nova

Érdekes, a videó jó ötlet mert ez alapján már nem elképzelni kell a hangot hanem hallhatjuk is. :) Mintha valaki hegesztene. :) Legalábbis az üteme olyannak tűnt. Azt nem tudom, hogy arra van-e lehetőséged, hogy a lakásodon kívül lepróbáld valamilyen kisebb hordozható eszközzel mely ezt a jelenséget produkálja. Tehát lépcsőház vagy másik lakásban, persze olyankor amikor ez a hiba jelen van nálad is folyamatosan. (Esetleg pince helység, az a lényeg, hogy ne a te elosztó tábládról legyen táplálva.) Ezzel csak szűrni lehetne, hogy a hiba forrását a lakásodon belül kell keresni, vagy mindenhol jelen van az épületben.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Calmarius

Ez a hang hallható az összes lépcsőházi villanyórában is különböző hangszínben és hangerőben (de egyik se forog eszeveszetten, szóval azt se lehet mondani, hogy valaki tényleg zabálja az áramot egy fűtőtesttel). De ezt a nyitó postban is írtam, egy mellékmondatként.

Most alaposabban körülnéztem, és az egyik pincehelyiség ajtaja nem volt kulcsra zárva, ott találtam egy konnektort. A hangszorót oda bedugva ugyanúgy serceg ott is.

A jelenség egyébként folyamatos, a nap 24 órájában hallható.


flatskerrobert

       Ha ez társasház, akkor valószínű 3 fázis jön be. Lehet, hogy nem egyszerű a dolog de a vizsgálatot mindegyik fázisban meg kellene ismételni. Ha a zaj mindenhol fenn áll vagy csak az egyik fázisban, akkor is az áramszolgáltató felé be kellene jelenteni. Feltehetően a zaj forrása nem a társasházban van!!!  Valószínű felharmonikus jelek jelentkeznek és emiatt "szennyezik" a hálózatot. Az ELMÜ-nek  kötelessége átvizsgálni a transzformátor körzetet és biztos, hogy megtalálják a hiba forrását. Feltehetően egy nagy teljesítményű kapcsolóüzemű vagy ehhez hasonló berendezés szűrés és árnyékolás nélkül üzemel valahol a környéken. Vagy kopogj be egy messzebb lévő épületbe és ott is kérdezd meg vagy teszteld le. De azért ugyan az a trafókörzeten legyen az az épület is. Lehet, hogy furcsán néznek majd rád, de azért vigyázz ne, hogy a rendőrséget hívják.
De ez az egész csak egy tipp!
FR.

Novill

Újat nem fogok mondani, mivel a kollégák már mindent elmondtak már előttem.
Társas ház lévén meg kell vizsgálni, hogy honnan jön a zaj, és erősáramú hálózatból jön-e a zaj. Mivel minden lakásnak van fogyasztásmérője, ahol a méretlen oldalnak van kismegszakítója.  Így előzetes egyeztetés után  a kismegszakítók lekapcsolásával esetleg ki lehet  határolni, hogy ha az adott lakásból jönne a zaj. Ha a régi a fővezeték hálózat azon is lehet kontakt hibából erdő zaj is. Ha a bejövő résznél a fázisonkénti leválasztásra van lehetőség azzal is lehet próbálkozni. Ha netán az derülne ki, hogy a méretlen hálózatból jön a zaj. Akkor egy regisztrált villanyszerelőt kell felhívni a hiba megszüntetése miatt. De lehet az is, hogy az épületen kívüli hálózat okozza a problémát. Esős idő nem befolyásolja a zajt?

Calmarius

Esős idő nemigen befolyásolja a zajt. Bár olyan már volt, hogy éjszakára abbamaradt a zaj. De az nem kapcsolódik esős időhöz.

Mivel albérlő vagyok, ezért nem sokat tudok én magam tenni. Talán a főbérlőn keresztül a társasház közös képviselője tudna valamit csinálni. De szerintem csak miattam nem fognak villanyszerelőt hívni, mert nem hiszem, hogy a többi lakásban lakó öreg asszonykák bármit is észrevennének ebből az egészből...

Na mindegy, ha nem lesz előrelépés, akkor albérlet váltás lesz.

nova

Egy kérdést megérne a főbérlő felé, hiszen az ő érdeke is lenne a hiba felderítése. Hiszen lehet, hogy a hálózati zavar valamilyen hiba jelenség okozza. ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Calmarius

Ma egy olyan ötletem támadt, hogy egy elhangolt AM rádióval körbejárom házat, és hátha fog az is sercegni, és a földszinti lakásnál a villanyóra környékén valóban pontosan elkezdte ezt a sercegő hangot venni. Sehol máshol nem vette, csak ott.

A postaládájukba dobtam be egy centlit, hogy meg kellene nézetnie az óra környékét...