Aggregátorok alkalmazása

Indította savair, 2014. május 15., 14:27:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

savair

Kedves kollegák!
Egy korábbi beszélgetés keretein belül kitárgyaltuk az aggregátorok érintésvédelmi megoldásait... Szerintem kellene egy pár szót beszélni ezen gépek feszültség frekvencia szabályzásáról is..   a mai kapcsoló üzemű tápegységek elég jól viselik a feszültség ingadozásokat (60-240 volt között teszik a dolgukat) bár szerintem   közvetlenül az aggregátorra rákötni egy-egy érzékenyebb készüléket igen rizikós.. 
Egy családi ház energia ellátását szeretném megoldani aggregátor segítségével mely áramszünet esetén szolgálltatná az energiát.. az áramfejlesztő 3x 10 amperes yamaha mely kielégítené a teljes energia igényt..  melyen meoldásokat ismertek az aggregátor feszültségének szabályzására? (gondolok itt kiegészítő védelemre a saját szabályzóján  felül)  A cél az hogy ne okozhasson kárt a számítógépbe az ip. Tv-be stb..

Könyves Kálmán

Kiegészítés egy online UPS-sel? szabályozás és kisebb kiesések megoldva, 10 perc vagy tetszőleges idő után indulhat az aggregátor. (ez most nem egy költséghatékonyság szempontjából megközelített megoldás ;))

nova

Az a baj az ilyen kis generátorokkal, hogy könnyebben belengenek a pillanatnyilag változó terhelés hatására. Az igazi megoldás a már javasolt szünetmentes alkalmazása jelentené. Az ups-ek is csak bizonyos határok között tudják kiszabályozni a kimenetei feszültség szinteket. Ha kívül esik a határon akkor akkumulátoros üzemmódban oldja meg a szabályzást. Ha a generátor fesz. szabályzása bizonytalan, akkor könnyen előfordulhat, hogy állandóan ide, oda kapcsolgat, és ezáltal gyorsan le is merülhet a szünetmentes. Az ilyen kis generátorhoz nem éri meg szerintem venni, külön motorvezérlő elektronikát, hiszen lehet, hogy drágább mint a generátor.  ;)
Mindig azt mondom, hogy azt kell eldönteni, hogy melyek is a védendő fogyasztók, és annak alapján érdemes az esetleges beruházásról dönteni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

savair

Nem a generátorba szeretnék belenyúlni, hanem az álltala előállított feszültséget szeretném szabályozni egy külön egységgel. B-s C-s túlfeszvédelmet képzeltem el hozzá..

nova

Az a baj, hogy a beépített túlfeszültség védelem nem szabályoz. :( A te általad vázolt esetben a folyamatos működés a cél ha jól sejtem, ehhez pedig stabil hálózati feszültségre van szükséged, melyet a generátor előállít. Igazából ebben a témában csak magamat tudnám ismételni, mégpedig, hogy a beruházás értéke megéri-e a ráfordítást?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

savair

Igazuk van az előttem szóló kollégáknak a legmegfelelőbb egy jó kis ups lenne..   a jelenlegi helyzet viszont az, hogy meglévő anyagból kell gazdálkodnom. Valószínű a kis yamaha  kap  b,c-s túlfesz  védelmet majd rácsatlakozik a hútő, fagyasztó és a fútés szivattyúinak áramköreire...  a hiper szuper  Ip tv-t nem fogja megtáplálni..

Simon Endre

Szia Savair szaki !
A tulfeszültségvédelmek nem az áramforrások hibája (túlműködése) ellen vannak, hanem a hálózati tranziensek és főleg a villámcsapások és primerhálózati zárlatok következményeit hivatottak kivédeni. Ha alkalmazol ilyen kategóriába sorolható elemeket az akkor inkább az agregátor védelmére fog szolgálni, mert ha az (sziget) hálózatra csatlakozik, vagyis jelentős  belső és külső vezetékredszerrel szerelt, pont úgy kitett a villámcsapások első és másodlagos hatásainak mint minden más fogyasztói redszer. Amennyiben az agregátor szinkron vagy asszinkron a várható hibahatás durva terhelésváltozás, vagy szabályozó hiba hiba esetén is kevéssé veszélyes és rövid ideig tart, viszont az inverteres agregátorok amellett hogy megbízhatóbbak kimenőfeszültség vonatkozásában, de mivel áramirányító elektronikát tartalmaznak  még inkább védelemre szorulnak a külső hatásokkal szemben. Amennyiben van meglévő szolgáltatói hálózat és a saját agregátor csak vészhelyzetben használt a túlfeszültségvédelem indikolt és ez mindkét feladatot ellátja.

Laci

Sziasztok .
Az egyszerűbb olcsó árkatagóriás agregátor el tud üzemeltetni egy fűtési kerintgető szivattyút és minimális egyéb fogyasztót ( főleg csak világítás , semmi  tv , mikró , hűtő  ) ? Sokan 12 voltos aksikat használnak szinuszos inverterrel erre a megoldásra . A mostani fűtési szivattyúknak kell a szinuszos áram ? Az agregátorok milyen formályú hullámmal rendelkező áramot termelnek ?

Simon Endre

Szép jó esstét !
A szinkron és asszinkron generátorok csaknem tökéletes színuszt produkálnak az asszinkron talán egy kicsit "kapacitív meddős" a gerjesztése miatt az alsó terheléstartományban, de felhasználói szempontból nincs jelentősége. Az inverteresek meg trapéz közelítéssel rendelkeznek, van amelyik fogyasztó ezt nem tolerálja, visít, hörög, szaggatottan forgat., de a fogyasztó nem hal bele csak szenved és nincs forgatóerő. Az olcsó agregátorok gazdaságos üzeme 300-500 W-nál kezdődik és nem ésszerű 60-100W-os keringetőket űzemeltetni róla , csak ha más  fogyasztó is kapcsolódik rá, pl. világítás, hűtőszekrény, kisebb fogysztású asztali számítógép vagy hasonló jellegű (LCD)TV. Az akkus inverteres agregátor akkor javasolt, ha a jelalakja bevizsgált vagy motoros fogysztóval ki lett próbálva és nics vele rendellenes üzem. A márkás agregátorok tudják ezt.

Laci

Igazából a szivattyú működtetési  gazdaságosság nem szempont  most .. Csak áramszünet esetére kellene az agregátorról mennie a szivattyúnak ...
Ha tudom üzemeltetni a fűtési keringető szivattyút az agregátorról áramszünet esetén , akkor nem gravitációs lessz a fűtési rendszerem . Az agregátor megvétel után nem kér kenyeret és máshová is fel tudom használni szügség esetén , míg az aksis inverteres megolásnál az akkukat tölteni , és néhány évente cserélni kell .