ingyenes országos villanyszerelői felülvizsgálat, vélemények, javaslatok

Indította Novill, 2014. október 28., 08:55:36 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Igen, ez nagyon jellemző. Like-olni viszonylag sokan szoktak. Ami annyit jelent, hogy oké láttam. Megosztani már nagyon kevesen szokták, pedig azzal lehet  igazán terjeszteni a hírt. Az aktivitás kicsi szokott lenni az elektromos téma is egy zárt kis csoportot érdekel. Sokan olvasni szeretnek csak. Ez a fórumon is látszik, nagyon sok regisztrált tag, de az igazán aktív hozzászólásokkal rendelkező tagok száma elenyésző. A fórum látogató statisztikájából is ez látszik. :)

A felmérésről amúgy egy kis cikk:

Országos lakossági villanyszerelő felmérő kérdőív eredmények
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

exchange

Idézetet írta: nova Dátum 2014. december 18., 12:08:47 DÉLUTÁN
Igen, ez nagyon jellemző. Like-olni viszonylag sokan szoktak. Ami annyit jelent, hogy oké láttam. Megosztani már nagyon kevesen szokták, pedig azzal lehet  igazán terjeszteni a hírt. Az aktivitás kicsi szokott lenni az elektromos téma is egy zárt kis csoportot érdekel. Sokan olvasni szeretnek csak. Ez a fórumon is látszik, nagyon sok regisztrált tag, de az igazán aktív hozzászólásokkal rendelkező tagok száma elenyésző. A fórum látogató statisztikájából is ez látszik. :)

A felmérésről amúgy egy kis cikk:

Országos lakossági villanyszerelő felmérő kérdőív eredmények

Sajnos a Facebook magyar mentalitásra az jellemző hogy csak akkor töltenek ki egy tesztett vagy osztanak meg valamit ha vagy egy nyereményjátékot (az mindegy hogy kamu-e) vagy valami celeb életéről van szó. sajnos megfigyeléseim alapján most csak ez számít.

szmihaly

Nem reklámnak szánom.https://www.youtube.com/watch?v=9v2J_a2MZNY#t=1165
Remélem Novill nem haragszol meg érte, hogy itt is közkincsé teszem. Gratulálok hozzá, hogy idáig eljutottál!

Üzenet összefûzve: 2015. április 02., 11:17:26 DÉLELŐTT

Bocs, a video végét linkeltem be, ez a jó link: https://www.youtube.com/watch?v=9v2J_a2MZNY
Nova légyszi ha tudod cseréld már le!

nova

Sziasztok!

A fórum főoldalról levettem a kezdeményezés hirdetését, mivel úgy gondolom hagytunk elég időt az akció kifutására.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

lehet egy cinikus kérdésem a programban aktívan résztvevő kollégákhoz??
Éspedig, melyikteknek lobogott a haja a sok melótól, mely ezen program okán generálódott??? 
Nem rosszindulatból, csupán az érdeklődés vezérelte kérdés ez...
Én ,ha az lennék, aki még nem vagyok, abban tuti biztosan lehettek, hogy olyan kötelező "szűrést" rendelnék el a lakóóság (kell még 1 ó??) számára így villanyászatilag (is), hogy a fal adná a másikat! Egész egyszerűen csak akkor kaphatna bárki plombát a mérőire, ha a mért főelosztója, hálózata, annak mindegyik eleme kifogástalan műszaki (természetesen lennének ú.n. protokollok, amik szerint kellene szerelni, kialakítani pl a mért főelosztót, a mért főkábel(ek)et, stb)  és számokkal alátámasztott állapotban lenne és -hasonlóan a gázórákhoz- mondjuk 6-8 évente kellene újabb (ÉV) méréssel elnyerni a következő 6-8 évre szóló plombákat, azaz a plombáknak is lenne érvényességi ideje, de mert max .csak 1 plomba lenne a SZABVÁNYOS, azaz pl. PVT, vagy Hensel mérőhelyi tokozotton, ezért nem lenne nagy trúváj azt cserélni az új mérés alkalmával. Ha pedig -pl teljesítménybővítés, egyéb okosság okán- eleve plombát kell vágni, az újat csak és kizárólag eredményes mérési JKV birtokában rakhatná fel a plombázni jogosult! Asszem, lenne melótok dögivel, viszont aki csalna, vagy a lehúzásra, átb.szásra menne rá, nos attól nemes egyszerűséggel elvenném az engedélyét és még pénzbüntit is kapna! Ez lenne ám a jó világ...

Tret

Hát a helyzet az,hogy annak ellenére hogy a weboldalamon is promotálom a kezdeményezést,összesen 0 megkeresés érkezett ez ügyben,ami elgondolkodtató.Többnyire az a helyzet szerintem,hogy a célközönség nem feltétlen látogatja az oldalainkat,még a facebookon sem volt rá kapás.Vagy ennyire nem izgat senkit.Kicsit olyan "velem úgysem történhet meg" feelingje van. :-)

980POWER

Inkább az utóbbi. Van aki szerelvényeket kicserélteti de az alumínium vezetékekhez nem enged hozzányúlni sőt a védővezetőt sem engedi behúzatni ahol eddig nem volt attól mit lehet várni. "Majd csak olyan lámpát dugok oda amelyiknek nem kell földelés a TV-nek amúgy se kell." Na ezt kapjam el! Én az mérők utáni részt ahogy van ki vágtam volna 3 X 16 A piros, piros és piros fázis színek illetve piros a Pe a nulla pedig fekete de lehet, hogy ez utóbbi kettő fordítva volt. Természetesen 16A re lebiztosítva az 1,5mm2 alu vezeték. Amúgy meg ne aggódjak mert eddig is így volt gond nélkül! Na most?

Gyurmaúr(fi-relé)

részemről köcce a kimerítő és sajnos elkeserítő válaszaitokért. Kábé erre számítottam, épp ezért ha én 1x az leszek, aki még nem vagyok, garantálom, hogy gondolni fogok rátok... ;)
És egyáltalán nem fog érdekelni sokak hisztije, mert ezen intézkedések többek közt a picsogók és családjuk életét, testi épségét, vagyonuk védelmét szolgálja. Ahogy egy kocsit /AUTÓT is vizsgáztatni KELL, ahogy a gázmérőt, sőt a gázberendezéseket is 6 évenként ellenőrizni KELL, úgy a vill hálózat és annak berendezései is legyenek legalább 8 évenként checkolva, mint pl. ahogy az NSZK-ban az E-check történik a "konnektorba dugható" fullos Fi-relé reakcióidő,  hurokimpi, stb mérő cuccal.   

Novill

Annak ellenére, hogy megkerestünk minden írott és elektronikus médiát nagyon kevés helyen adtak lehetőséget a kezdeményezés leközlésére néhány kivételtől eltekintve. Egyik népszerű elektronikus hírlapon olvastam, hogy a kollégájukat áramütés ért. Megdicsértem a cikküket és szakmai észrevételeket tettem, melynek őrült. Egy újabb levélben felhívtam a figyelmét a kezdeményezésre, de erre már nem reagált kedvezően. A templomokban nem adtunk hírt róla ez lehet, hogy hiba volt  :D. Az is szomorú, hogy országosan csak 21 kolléga volt fogékony a témára. Azon szolgáltató cégek, akik a villamos energiát szolgáltatják, akiknek a villamos biztonságtechnika elsődleges szerepet kellene vállalni, hidegen hagyta a kezdeményezés felkarolása. Tehát nagyfokú érdektelenség, a pénz hajsza, a rosszindulatú gyanakvások, bizalmatlanságok miatt zátonyra futott a kezdeményezés. Maga a villamos szakma résztvevői is keveset tettek a cél érdekében. Valahogy mindenki a készet várja, a pozitív tenni akarás hiányzik a kollégákból is.  Akkor, hogy várjuk el a lakosságtól az érdeklődést? Megkerestünk több szakmai érdekképviseletet, akik válaszra sem méltattak. Ezek országosan ismertek és sok taggal rendelkeznek pedig. Itt van például a szakmai fórumunk, látható, hogy ma már ez a fórum a leglátogatottabb az országban a villamos szakemberek körében. Van egy mag, ami állandóan változik személyek tekintetében, tehát sokat tesznek a fórum működése érdekében. Köszönet nekik. A fórum kidolgozott rendszere viszont rengeteg lehetőséget kínál a szakmai fejlődésnek, amit nem használnak ki. Ilyen lehetőség lenne az oktatási intézményeknek és személyeknek például a tesztek feltöltése, tudás bázis bővítése,stb. A fórum látogatóinak nagy többsége csak szalonozik a témák között és nem ad hozzá.  Hasonlóan, mint a kezdeményezés is. Valahogy csak azt látom, hogy rossz irányba meg a szakma. A túlszabályozás már be nem látható következményekkel jár már. A lakossági körben a lakások villamos biztonsági szintje elég alacsonyan van, mint ahogy már korábban is kifejtettem. Egyik alkalommal kihívtak javításra, mivel minden ráz már a házban. A védővezetőn és vele kapcsolatosan minden fémes részen a nulla vezető és a fémtest között 230 V volt mérhető. A házban kisgyerekek és felnőttek voltak. Csak a szerencsének volt köszönhető, hogy nem volt baleset. Sajnos ez nem egy egyedi esetnek tekinthető. Ha baj van, akkor már tudunk sírni, de az már késő. A szakértőknek könnyű szakmai esetek ezek. A jogszabályok felelősség tekintetében pedig egyértelműen fogalmaznak. A remény az meg van, remélhetően az emberek gondolkodása pozitív irányba fog változni idővel. Megtanulnak helyesen gondolkodni és az önzetlen segítség nyújtást nem bizalmatlansággal fogadják.