ÁVK beépítés

Indította zick56, 2012. augusztus 27., 12:50:12 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL

Idézetet írta: balzsi Dátum 2017. július 22., 19:23:19 DÉLUTÁN
A szomszédommal folytatott beszélgetés során az elmondottak alapján, számomra gyanús lett az általa emlegetett ÁVK megléte, illetve állapota, mivel a fiát erőteljesen megrázta a mosógép. Ezen az épületen 2 éve új vezetékelés történt, új villanyóraszekrény földkábellel. Az összes munkálatot egyazon regisztrált villanyszerelő végezte. Miután kutakodtam a lakásban kialakított elosztószekrényben, a mellékelt képeken látható látvány fogadott. ÁVK sehol. A PEN bontás a mérőszekrényben megtörtént, majd az elosztószekrényben egyazon sínre bekötve az N és a PE vezeték is. A megszakítók beszerzését sem bonyolította túl  :) mindegyik C16-os, 1,5-ös vezetékkel elvíve az épület legtávolabbi pontjához is. Ezek után kivettem a két sín összekötését, szétválogattam a védővezetőket a nulláktól, majd beépítettem a kettő darab ÁVK-t. (Itt nem sajnálták a biztonságra 12000 forintot.) Természetesen itt nem ért véget a történet, a főpróbán leoldott a relé, mivel egy háromfázisú, négypólusú dugaljban a PE érintkezőbe bekötötték az N és a PE vezetéket is, valamint egy átfolyós vízmelegítőn korábban vezetéket cseréltek és az új kínai csodán a fekete volt bekötve a dugvillán a földelésre, aki szerelte, az viszont fázisnak gondolta. Egyébként fekete, fehér és sötétzöld színekből tevődött össze ez a vezeték. Itt azon gondolkodtam el, hogy egy laikus vakon megbízik egy olyan szakember munkájában, aki nemcsak szakképzett villanyszerelő, hanem még regisztrált szerelő is és jogosult mérőóraszekrény kiépítésre és bekötésre. A fórumon többször olvasható volt, hogy ma már villanyt szerel a kőműves és a szobafestő is. (Én az utóbbiakhoz tartozom, igaz soha nem dolgoztam a szakmámban.) Ezek után az szerintem elmondható, hogy egy bizonyítvány, illetve egyéb papírok, nembiztos, hogy elegendőek a minőségi munka elvégzéséhez, kell hozzá némi pozitív hozzáállás is. A képekről várom a véleményt.  :)

Kedves Kollégák!

Mostanában ritkán vagyok itt. Nézegetem a hozzászólásokat. Feco kolléga alul írja, hogy mi is van a minősítő íratban?
Erre nem jött válasz. A feltett képek igen tanulságosak. Elméletileg külön van választva a védelem és a nulla.
De miért is ágaznak el vegyesen a sínekről a PE és az N vezetők?

S/K

Ugye ezt nem kérdezted komolyan hogy mi volt a jegyzőkönyvben?
Szerintetek milyen jegyzőkönyvben. Aki azt az elosztót csinálta nemhogy az első ellenőrzésről, de még a villanyszerelésről sem hallott. Pláne a darabvizsgálatokról.

JUVILL

De komolyan kérdeztem, mivel sajnos elolvastam az előző írásokat is ide vonatkozóan.
Ha gondolod egy - két mondatot szívesen írok, ha nincs teljesen lerágva. ;D
Megjegyezném, villamos biztonságtechnikai felülvizsgálat már akkor is volt, mikor a darabvizsgálatról még szó sem volt.

balzsi

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2017. október 21., 21:30:48 DÉLUTÁN


Kedves Kollégák!

Mostanában ritkán vagyok itt. Nézegetem a hozzászólásokat. Feco kolléga alul írja, hogy mi is van a minősítő íratban?
Erre nem jött válasz. A feltett képek igen tanulságosak. Elméletileg külön van választva a védelem és a nulla.
De miért is ágaznak el vegyesen a sínekről a PE és az N vezetők?

Kedves Juvill!

Az elektronikával elég sokat foglalkozom, viszont a jegyzőkönyves dolgokról nekem sincs semmi ismeretem. Aki villanyt szereltet, az vélhetőleg szintén nincs ezen követelmények ismeretében. Ha kaptak is az érintettek valamilyen valótlan adatokat tartalmazó minősítő iratot, akkor sem foglalkoztak vele sokat.
Valójában ki kéri számon a kivitelezőtől a jegyzőkönyvet?
Nos a védelem és a nulla külön lett választva a villanyóra szekrénynél, de értelme semmi, mivel a képen is látható az összevisszaság, az N sínre rá van kötve a PE és N vezető is és fordítva is.

JUVILL



Kedves Balzsi!

Valójában ki kéri számon a kivitelezőtől a jegyzőkönyvet?

Munkavédelmi felügyelet, Katasztrófavédelem. De elsősorban a megrendelő, mivel a műszaki átadáshoz szükséges az első felülvizsgálat minősítő irata. De kérheti, és kéri is, az időszakos felülvizsgálatot végző.
Itt megjegyezném, hogy ha ezt az elosztót egy felülvizsgáló látja, akkor nincs átadás ameddig a képen látható szerelés van, csak hibajegyzék kiállítás.
Itt kell rögzíteni többek között ezt a csodálatos elosztó szerelés.
Feltételezhetően itt nem volt műszaki átadás, és minősítő iratról sem lehet beszélni.
De újat ezzel nem igen írtam.


faxelektro

Van 2drb PIUSI cube gázolaj pompa 900W-230V szűkséges külön-külön AVK be építése és milyen dug aljt szereljek ami megfelel a szabványoknak. A pompán villamos  szekrényén egy kétméteres   3x1,5 kábel földeléses dug villával. A gázolaj tartályból egy cég autóijait működtetik.

faxelektro

Készített már valaki be tápot ilyen tartálynak? Valójában egy dugaljt kell szerelni csak azt nem tudom hová szereljem a tartálytól milyen távolságra mivel a szerelt kábel csak 1,5méter.

NagyPS

Tisztázd mi a besorolása a területnek, ha fokozattan tűzveszélyes vagy ennek valamelyik fokozata akkor az OTSZ TvMI melléklete ad táppontot. De és ebben az esetben biztos raknák egy helyi törpefeszültségű vészkikapcsolót ami a helyben lévő összes villamos berendezést azonnal lekapcsolja. A másik csak olyan anyagot alkalmaznák ami nehezen éghető és IP védett valamint bírja a gázolajat. És nem dugvilláznák. Minden betápra biztos menne saját biztosító + RCD, főkapcsoló és ezek előtt meg egy mágnes kapcsoló ami ott bekapcsolható de a helyszínen lévő vészgombbal lekapcsolható és a be gomb csak kulcsos lenne.

faxelektro

A dugvila mindkét tartályon gyárilag rajta van én is arra gondoltam hogy le veszem és direkt bekötöm abból a szekrényből amibe berakom amiket javasoltál.

Simon Endre

Gyerekek a gázolaj "C" besorolásu, egy IP 54-es ÁVK-s dugaljzat és kész.