Villanyszerelési problémák

Indította Berescsaba, 2016. június 02., 22:20:24 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Üdvözletem !
1.,Az armatúrák függesztő és tartó elemeit be kell kötni az EPH-ba. Nem kell a világítási ák-be RCD. De természetesen tehetsz, mert nincs tiltva.
2.,A szabvány ismeretekhez javaslom, hogy végezz el egy ÉVÉ tanfolyamot indulásképpen.A tanköny tartalmazza a jogszabályokat és szabványokat. (persze csak a címeit).Nagy az anyag és folyamatosan benne kell lenni.
Ezt e-mailekben nem tudom neked ígérni. A céged bizonyára állja a tanfolyam költségét és a szabványok árát, melyekből rengeteg van.
3., A boyler régi vagy új? Ha régi vízköves lehet, teljes felújítással jár.Le kell engedni a vizet, és cserélni az összes alkatrészt. Ha új, győzödj meg, hogy biztos a kismegszakító hangja? Nem a víz hangja?
TóthGyula felülvizsgáló.

faxelektro

Mi lehet a gond a képeken látható fóliázóval az ellenállás 12,9V-tápot kap egyáltalán nem melegedik esetleg az hogy kínai? 

Tret

Életjelet ad?Led világít,szabályzásra relé kapcsol?Relé érintkezőkön mérhető valami?Fűtőszál egyben,kimérve?

faxelektro

A led nem világit, amikor a kart le nyomom a végállás kapcsoló kattan akkor kapcsol a relé vadi új fűtőszálat raktam de nem melegedik

nyaki

...vagy az új fűtőszál fajlagos ellenállása nem megfelelő, vagy a táp ül le a fűtőszál bekapcsolásakor, vagy nem érintkezik a fűtőszál a tápvezetékkel, esetleg a relé beégett vagy bármi lehet.
Mérni, mérni és megint csak mérni. Ez nem egy rakétavezérlő berendezés. ;)

Berescsaba

Üdvözlet!

Sajnos mostanában nem volt időm gép elé ülni, és írni.Szóval a bojler teljesen új, és működik rendesen, csak épp a kismegszakító zümmög.Sajnos közben elkezdtem egy másik munkát, így nem tudok már ezzel foglalkozni, csak azt kérdezném, hogy mégis mi lehet ez a jelenség?Találkoztam már máshol is ezzel, ott úgy szűnt meg a jelenség, hogy nagyobb névleges áramú megszakítót építettem be.Erre itt most nem volt lehetőségem.

Másik téma:

Két szintes családi ház kivitelezésébe fogtam bele.A földszinten egy szoba, konyha, fürdő, nappali, előtér, gépészeti helyiség, az emeleten két szoba, egy fürdő, és egy terasz van.Kérdésem az lenne, hogy elegendő-e mondjuk a két szintnek külön egy világítás, és egy általános fogyasztó áramkör, plusz külön a nagyobb fogyasztók, vagy tanácsos a világítást és az általánost szintenként is jobban szétválasztani?

Másik kérdés, néhány ablaknál vezeték nélkül vezérelt redőnyök lesznek.Ezeknek csak egy direkt 230v-os kiállás kell?Ha igen, körülbelül hová kellene kiállnom velük az ablakokhoz képest?

Előre is köszönöm a segítséget!

NagyPS

Ha van rá keret szintenkénti biztosítótábla plusz gyengeáramú elosztó, helységenként külön világítás dugalj a konyhánál az alsó részhez külön kábelezés legalább 3 kör és fenti szekrényekhez is. Fürdő teljesen saját FI és világítás és dugalj. Én így csinálom.

nyaki

Idézetet írta: Berescsaba Dátum 2016. július 11., 20:20:33 DÉLUTÁN

Másik kérdés, néhány ablaknál vezeték nélkül vezérelt redőnyök lesznek.Ezeknek csak egy direkt 230v-os kiállás kell?Ha igen, körülbelül hová kellene kiállnom velük az ablakokhoz képest?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!
Sajnos tudni kellene a motoros redőny típusát, mert az egyiknek bal, míg a másiknak jobb oldalán van a betápja. Én úgy szoktam megoldani, hogy kivezetem egy általam jónak ítélt oldal felső, ablak felőli sarkába, de ráhagyok a vezetékre annyit, hogy átérjen a másik oldalra is + 50cm.

Gyurmaúr(fi-relé)

 ez olyan, mint a jóféle szex; minél több, annál jobb!! :P
Főként, ha fullos 3 fázisú betáp van (ha rajtad múlik, akkor tuti lesz...  8)) , akkor célszerű minden szintnek min. 3 vill és 5-6 dugajl Á.K.
Ha van rá mód (és keret) célszerű külön-külön szimpi szinti elosztót csinálni, nyilván a F.sz-re modjuk 24, az emeletre 12 osztásegységest, de ha 18, az se gáz! Ha a mérő(k) a kerti tereptárgyak színes kavalkádját erősítik, akkor elég, ha egy 5x25-ös NAYY-J mért főkábellel jössz be a házikóba, aztán a F.sz mért főelosztó alatt -mondjuk egy 1530-as PVT-ben, vagy egy 90-es sorozatú henselben- elágaztatod az egyes alelosztók felé menő 5x16-os NAYY-J kábeleket. Igen, 5 eres Alu, mert ez tökéletesen megfelel és még az 5x6-os MBCu-nál is picivel olcsóbb, de az NYY-J-nél tutira.
Figyu, gondolj arra, hogy 1-1 ilyen kaliberű meló többet ér, mint bármilyen fullos WEB site, s mert darázsderekú, G kosaras "asszisztens" sunátára feltételezem, hogy nem fussa az általános bizniszedből, ezért ezen melók lesznek a legjobb ajánlólevelek a következőkben, arról nem is beszélve, hogy minőségi fotókkal ezeket jelenítheted meg a referencijjájjim (remélem, jól írtam?!  :D) oldalon ha mégis van websiteod,  szal usgyíí...
Ja, jalousie betápot egészen a cucckát magába foglaló házáig kell vinni és ott egy legkisebb OBO-ban végződjék. 

Berescsaba

Köszönöm a HSZ-eket! :)

A szintenkénti elosztó táblán én is morfondíroztam, akkor nem kellene a felső szint áramköreivel odalent vesződnöm, hanem elég lenne csak egy betáp kábelt felszenvednem neki.Sajnos elrontottam a dolgot, mivel az elosztótól 3 db 16-os csővel indultam el (falban), így hely szűkében leszek, tekintve, hogy a dugaljaknak feltétlenül 2,5-est szeretnék húzni.Ezzel a megoldással viszont szerintem kijönnék, sőt, tartalék hely is maradna.(A nagy fogyasztóknak külön betoncsőben viszek tápot, elosztótól a fogyasztó helyig.)

NagyPS, írtad a gyengeáramú elosztót.Ez talán a motoros redőnyökhöz kell?Sajnos gyengeáramú rendszerekkel egyáltalán nem tömték a fejünket a suliban, azt kell mondjam, egyáltalán nem értek hozzájuk...Szóval kicsit körülírnád, hogy mire gondolsz?

Kedves Nyaki!Sajnos egyáltalán nem tudom a motoros redőny típusát, és a tulaj sem fogja, amíg meg nem veszi (Amit még egy jó darabig nem fog megtenni.Ezért aztán attól tartok, hogy vagy nagyon látványos lesz a kábel kivezetés, vagy útban leszek valaminek, például a redőny foglaló házának.Egyébként a kábellel kívülre kell kiállni?Ausztriában úgy csináltuk...

Másik kérdés:Külső világítás.A megrendelő a házfalon túlfuttatott tetőbe szeretne világítást.A deszkákra 2 centi szigetelés megy.Tudtok nekem ajánlani lámpatesteket, amiket oda be tudok építeni?