biztosítók és áram-védőkapcsolók

Indította JUVILL, 2015. február 07., 14:01:26 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL



Felülvizsgálat alkalmával többször találkozom vele, és mindig meditálok rajta.
Van egy betáplálás. Túlterhelés és zárlatvédelme C25A-os kismegszakító. A leágazásban  fogadószekrényében (4 mm2-es réz vezeték) viszont 40A-os ÁVK van létesítve. Az ÁVK kioldóárama 30mA.
Mi erről a véleményetek?

czapi

Üdv!

Nem takarékos, de szerintem rendben van.
Az ÁVK 40A-t tud biztonsággal kioldáskor megszakítani, és tartósan elviselni.
Ebbe belefér a C25A

JUVILL


Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg (és elírás is van benne, elnézést!), de ez az 40A-os ÁVK, a leágazás fogadószekrényében mint főbiztosító funkciót tölt be. ;)

Gyurmaúr(fi-relé)

Röviden: szar! bővebben: NAGYON SZAR! Aki fi-relét, mint biztosítékot használ, nos annak javaslok egy azonnali elmeorvosi vizsgálatot és persze -amennyiben villanyász az illető- azonnali eltiltást a SZAKMA gyakorlásától! Istenigazából még a kombi Fi-relé sem a legjobb megoldás zárlat és túlterhelés védelemre.

czapi

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2015. február 07., 17:37:03 DÉLUTÁN

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg (és elírás is van benne, elnézést!), de ez az 40A-os ÁVK, a leágazás fogadószekrényében mint főbiztosító funkciót tölt be. ;)
Ez a változat meg se fordult a fejemben.  >:(
Nem lehet önállóan használni.

JUVILL



Igen!!!
Itt kezdődnek a gondok, és ezért adtam a témának ezt a címet.
Sajnos nagyon sokan főbiztosítónak "nevezik ki" az ÁVK-t, mivel látják, hogy rajta van az amperitása. Ez az névleges áram viszont nem erre a célra szolgál. Ez nem megszakító, hanem a nullázásos érintésvédelem kikapcsoló szerve.

tothgyula

gyurmaúrfi-relé!
A stílusod még némi finomításra szorul.Nem kell mindenhez feltétlen hozzászólni, bármilyen felkészültnek tartod magad!Tisztelettel:TothGyula felülvizsgáló.

Gyurmaúr(fi-relé)

Már ne is haragudj, "kedves" Gyula; te milyen alapon szabod meg nekem, vagy bárkinek is, aki ezen a fórumon már egy ideje tartózkodik, hogy mihez, mikor, miért szólhat hozzá, avagy sem?? Megáll az eszem! Juvill feltett egy konkrét kérdést, nyilván azzal a nem titkolt hátsó szándékkal, hogy a többi "régi motorostól" válaszokat kapjon. Tekintettel arra, hogy az én válaszom nem sértett meg konkrétan senkit -akinek pedig inge, gatyája, az nyilván sík hülye és annak használja a Fi-relét, amire nem lehetne, nos az sértődjék meg nyugodtan!- , épp ezért - ne vedd zokon- de rohadtul nem vagyok kíváncsi a véleményedre! Tudod, ez az egyik legfőbb baj ebben az országban, hogy egyesek túl prűdnek olyan dolgokban, melyekre nagyon nem kéne és nagyon megengedőek olyanokban, ahol vérprűdnek kéne lenni, mint pl az elmúlt 25 módszerváltó év mindenkori politikusi "elitjének" gané dolgai...

Szirty

Eltekintve attól, hogy fentebb kinek a qrva...ját megjegyzem, hogy tudomásom szerint van olyan áramvédő kapcsoló, amibe zárlatvédelmi funkció is be van építve...

nyaki

Üdv Juvill!
Miből gondolod, hogy az ÁVK főbiztosító szerepet tölt be?
Azt írtad, hogy van előtte egy 25AC kismegszakító, ami kielégítheti akár a főbiztosító szerepét is. Talán feliratozva van, mint főkapcsoló vagy mi?
Gyakorta használnak ÁVK-t központi érintésvédelmi készülékként, ami előtt van kismegszakító és ezzel véleményem szerint semmi baj nincs, hacsak az ÁVK-t nem kapcsolgatják állandóan, bár annak simán ki kell bírni a biztonságos terhelés alatti megszakítást és a visszakapcsoláskori áramlökéseket is, hiszen erre tervezték. Az már baj, ha ezt feliratozzák, mint főkapcsoló és annak is használják. ...mintha úgy emlékeznék egy korábbi hozzászólásból, hogy valamely szabványpont a lakásoknál ad ez irányú kedvezményt. ::)